Distance Starttid Startnr Navn Klub/sponsor By
70 km 1031 1 Kurt Schmidt Haderslev
115 km 1017 2 Niels Larsen Cykel for sagen Tarm
115 km 1011 3 Søren Boysen Esbjerg Cykle Motion Esbjerg
70 km 1034 4 Preben Steiness Esbjerg cykel motion Esbjerg Ø
115 km 1000 5 Claus Johannessen Varde Cykelklub Varde
70 km 1031 6 Henning Østergaard Esbjerg
115 km 1017 7 Knud Østergaard jepsen team stakitbar Årre
115 km 1011 8 Torben Skot-hansen ECM Esbjerg N
35 km 1048 12 Martin Knudsen Knudsen Handewitt
35 km 1048 13 Simon Bank Knudsen Knudsen Egtved
35 km 1048 10 Jennifer Rolff Knudsen Handewitt
35 km 1048 11 Leif Henriksen Knudsen Egtved
35 km 1048 9 Conny Knudsen Knudsen Egtved
115 km 1014 14 Holger Hansen Varde Cykelklub D Varde
115 km 1000 15 Carsten Jensen ECR Esbjerg
115 km 1014 16 Kurt Rosendahl Varde Cykelklub Varde
115 km 1017 17 Frode Petersen Varde
MTB 75 km 0936 18 Anders Brændgaard Team Gode Ben Vejen
MTB 75 km 0936 19 Niels Fuglsang Jørgensen Team Gode Ben Vejen
MTB 75 km 0936 20 Kaj Nielsen Vejen
MTB 75 km 0930 21 Mikkel Ytzen Esbjerg V
115 km 1017 22 Otto Jørgensen Cykel For Sagen Varde
115 km 1017 23 Aksel Hansen Varde
115 km 1011 24 Lars Frank Esbjerg
115 km 1014 25 Leif Villadsen Oksbøl
MTB 75 km 0930 26 Steen Kruchov Cykel For Sagen MTB Varde
MTB 75 km 0930 27 Michael Østergaard Mouritsen Cykel For Sagen MTB Oksbøl
115 km 1017 28 Kenneth Thomsen Varde
115 km 1011 29 Allan Pedersen Kloster CC Ringkøbing
115 km 1011 30 Lene Pedersen Kloster CC Ringkøbing
35 km 1048 31 Ivan Andersen Bramming
35 km 1048 33 Winnie Andersen Bramming
35 km 1048 32 Katrine Andersen Bramming
70 km 1031 36 Marie Christensen Thalund Mountain Goats København Ø
70 km 1031 35 Laura Marie Thalund Thalund Mountain Goats Herning
70 km 1028 34 Hjalte Thalund Thalund Mountain Goats København Ø
70 km 1028 37 Nils Thalund Thalund Mountain Goats Odense M
MTB 45 km 0945 38 Kirsten Pedersen Esbjerg N
MTB 75 km 0930 39 Kresten Høy Cykel For Sagen MTB Blåvand
115 km 1005 40 Michael Perband Hamburg
115 km 1011 41 Svend Winther Kloster CC Ringkøbing
MTB 75 km 0930 42 Per Mørkeberg Varde Cykel Klub Varde
70 km 1034 44 Jørgen H. Petersen Varde
70 km 1034 43 Hans-Viggo Jensen Oksbøl
115 km 1000 45 Johan Brøndsted Varde Cykelklub Varde
MTB 75 km 0930 46 Alfred Jepsen Cykel For Sagen MTB Varde
MTB 45 km 0945 47 Birthe Hundebøl Bramming Bramming
115 km 1011 48 Carsten S. Graver Jelling
115 km 1008 50 Peter Lunding Jensen TMW København N
115 km 1008 49 Morten Hykkelbjerg Nielsen TMW København V
MTB 45 km 0945 51 Birgit Nielsen Team Skjern Bank Bramming Oksbøl
35 km 1048 52 Andrea Pirondelli Bramming
MTB 75 km 0930 53 Tommy Jensen Varde
MTB 75 km 0930 54 Michael Gramvad Cykel for sagen Blåvand
MTB 75 km 0933 55 Jan Overgaard Cykel for sagen Oksbøl
MTB 75 km 0933 56 Jesper Dahl Cykel for sagen Oksbøl
MTB 75 km 0933 57 Flemming Riber Sørensen Cykel for sagen Oksbøl
115 km 1017 58 Jens Lauridsen Cykel for sagen Varde
115 km 1008 59 Michael Hykkelbjerg Nielsen Team Hykkelbjerg Esbjerg
MTB 75 km 0930 60 Kjeld Nielsen Cykel for sagen Oksbøl
MTB 75 km 0930 61 Kent Olesen Cykel for sagen Oksbøl
115 km 1017 62 Simon Hessellund Esbjerg V
35 km 1048 63 Maiken Sørensen Oksbøl
35 km 1048 64 Henriette Sørensen Oksbøl
115 km 1017 65 Kirsten Bak Hansen Sundhedsshoppen Varde
MTB 75 km 0930 66 Charlotte Koller Frøslev Cykel For Sagen MTB Oksbøl
115 km 1017 67 John Lahn Nielsen team stakitbar Årre
35 km 1048 68 Lene Nielsen Oksbøl
35 km 1048 69 Bente Thomsen Oksbøl
MTB 75 km 0930 70 Laila Sillesen Cykel for sagen Oksbøl
115 km 1008 71 Brian Aaboe Cykelnerven Vestjylland Bramming
35 km 1048 72 Jens Klintø Esbjerg
70 km 1031 73 Henry Danielsen SGI CYCLING Esbjerg V
70 km 1031 74 Susanne Nejrup Sgi cycling Esbjerg V
115 km 1011 75 Poul Pedersen Ølgod cykelmotion Ølgod
MTB 45 km 0942 76 Steen Thomsen The Green Team - Frisesdahl Vejen
115 km 1011 77 Jesper Pedersen Ølgod cykelmotion Ølgod
115 km 1000 79 Henrik Rasmussen Bramming IF/Team Skjern Bank Bramming
115 km 1005 80 Meiner Hundebøl Bramming IF/Team Skjern Bank Bramming
115 km 1008 78 Brian Kirkegaard Bramming IF/Team Skjern Bank Bramming
115 km 1008 83 Poul Bjerrum Bramming IF/Team Skjern Bank Bramming
115 km 1008 81 Niels Allan Pedersen Bramming IF/Team Skjern Bank Bramming
115 km 1011 82 Ove Kristensen Bramming IF/Team Skjern Bank Bramming
115 km 1011 84 Elgo Madsen TBOH Horsens
115 km 1014 85 Finn Klingenberg Oct Janderup Vestj
115 km 1008 86 Michael Hykkelbjerg Team Hykkelbjerg varde
70 km 1031 87 Gitte Christensen SGI Esbjerg V
70 km 1031 88 Niels Peter Sørensen SGI Cycling Esbjerg V
70 km 1031 89 TOM MADSEN SGI Esbjerg
115 km 1011 90 Alf Nielsen Ølgod cykelmotion Ølgod
70 km 1034 91 Bjarne Peitersen Brændeholdet Oksbøl
70 km 1034 92 Jørgen Gram Brændeholdet Oksbøl
115 km 1008 93 Lars Vilhelmsen Grindsted
MTB 45 km 0942 94 Jan Sørensen The green team-frisesdahl Brørup
MTB 45 km 0942 95 Bettina Hansen The green team-frisesdahl Brørup
115 km 1000 96 Thomas Due Nielsen Cykling Odense Odense C
115 km 1017 97 Keld Callesen Varde
70 km 1031 98 Willi Jansen SGI CYCLING Esbjerg V
115 km 1017 99 John Adolf Varde
MTB 45 km 0942 100 Mogens Thomsen The green team-Frisesdahl Vejen
70 km 1028 101 Mark Danielsen Nr.Nebel
115 km 1011 102 Bjørn Eriksen Team DAHL Esbjerg
115 km 1011 103 Dorte Larsen Team DAHL Ansager
115 km 1011 104 Jørgen Villemoes Team DAHL Esbjerg N
115 km 1011 105 Jørn Lund Team DAHL Esbjerg Ø
115 km 1011 106 Kim Damsgaard Team DAHL Esbjerg
115 km 1011 107 Morten Gram Team DAHL Esbjerg
115 km 1011 108 Poul Buch Team DAHL Esbjerg V
115 km 1011 109 Poul Theils Team DAHL Esbjerg
115 km 1011 110 Susanne Theils Team DAHL Esbjerg V
115 km 1011 111 Tommy Johansen Team DAHL Esbjerg V
115 km 1017 112 Bent Bendixen Cykel for sagen Varde
MTB 75 km 0930 113 Jens Sørensen Oksbøl
115 km 1011 114 Mark Frikke Gejl MTB Esbjerg Esbjerg V
115 km 1017 115 Oluf Jørgensen SGI Fitness Esbjerg V
115 km 1011 116 Claus Boel Esbjerg
115 km 1017 117 Bent Thomsen Varde
MTB 75 km 0930 118 Claus Nielsen cykel for sagen Oksbøl
35 km 1048 119 Lars-Erik Pedersen Oksbøl
115 km 1005 189 Kim Mouritsen Tarp Cykel Motion Esbjerg V
70 km 1028 203 Svend Åge Falkesgaard Tarp Cykel Motion Esbjerg N
70 km 1025 185 John Cumming Tarp Cykel Motion Esbjerg Ø
70 km 1031 206 Ulla Kappel Tarp Cykel Motion Esbjerg
70 km 1031 190 Kirsten Skovhus Tarp Cykel Motion Esbjerg N
115 km 1005 193 Lars Henry Andersen Tarp Cykel Motion Esbjerg
115 km 1011 120 Thomas Larsen Tarm
115 km 1008 195 Lars Søndergaard Jørgensen Tarp Cykel Motion Esbjerg N
115 km 1000 194 Lars Kaus Tarp Cykel Motion Esbjerg
115 km 1005 192 Lars Erik Schollert Hansen Tarp Cykel Motion Esbjerg V
115 km 1005 186 Karsten Aagaard Tarp Cykel Motion Esbjerg V
115 km 1005 178 Frank Andersen Tarp Cykel Motion Esbjerg
115 km 1005 176 Dan Grinderslev Frederiksen Tarp Cykel Motion Esbjerg N
115 km 1005 174 Bjarne Frederiksen Tarp Cykel Motion Esbjerg N
MTB 75 km 0930 182 Jens Bøndergaard Tarp Cykel Motion Esbjerg N
115 km 1005 181 Jens Bambjerg Tarp Cykel Motion Esbjerg Ø
115 km 1005 199 Peter Lykke Sørensen Tarp Cykel Motion Esbjerg
115 km 1005 187 Kenneth Guldager Tarp Cykel Motion Esbjerg
115 km 1000 198 Per Nygaard Hansen Tarp Cykel Motion Esbjerg V
115 km 1000 184 Jesper Faurholt Tarp Cykel Motion Esbjerg
115 km 1000 183 Erik Fusager Tarp Cykel Motion Esbjerg
115 km 1005 201 Poul Henning Christensen Tarp Cykel Motion Esbjerg
115 km 1000 200 Poul Arne Olsen Tarp Cykel Motion Esbjerg N
115 km 1000 197 Morten Smedegaard Tarp Cykel Motion Esbjerg N
115 km 1000 204 Thomas Theilgaard Sørensen Tarp Cykel Motion Esbjerg
115 km 1000 191 Kristian Maltha Rasmussen Tarp Cykel Motion Esbjerg
70 km 1031 202 Susanne Færgemann Tarp Cykel Motion Esbjerg
115 km 1000 177 Flemming Jensen Tarp Cykel Motion Esbjerg Ø
115 km 1005 205 Tommy O. Sørensen Tarp Cykel Motion Varde
115 km 1005 188 Kent Jytzler Tarp Cykel Motion Esbjerg N
115 km 1000 175 Carsten Føns Tarp Cykel Motion Esbjerg
115 km 1000 196 Mads Lykke Kristensen Tarp Cykel Motion Esbjerg
115 km 1011 121 Lars-Ole Madsen Esbjerg
115 km 1011 123 Henrik fulton Andreasen Team Os Juelsminde
115 km 1011 126 Mikkel fulton Andreasen Team Os Juelsminde
115 km 1011 124 Kris Krag Andreasen Team Os Horsens
115 km 1011 127 Ole dalton Kristensen Team Os Horsens
35 km 1048 122 Helene Fulton Andreasen Team Os Juelsminde
35 km 1048 125 Mike Fulton Andreasen Team Os Juelsminde
115 km 1011 128 Kurt Nørby ECM Esbjerg V
115 km 1011 131 Martin Dejgård Skjern
115 km 1011 129 Lars Klivager ECM Esbjerg
115 km 1011 130 Søren Nielsen Kloster CC Ringkøbing
115 km 1011 132 Søren Hebroe Kloster CC Ringkøbing
70 km 1031 133 Jan Nejrup Team RN Jyllinge
70 km 1031 135 Susanne Rove Team RN Jyllinge
70 km 1031 134 Rasmus Nejrup Team RN Jyllinge
MTB 45 km 0942 136 Frank Thomsen The Green Team - Frisesdahl Vejen
115 km 1017 137 Poul Erik Jensen Varde
MTB 45 km 0939 138 Emil Poulsen ølgod Ølgod
MTB 45 km 0939 139 Peter Sørensen ølgod jølgod
MTB 45 km 0939 140 Jens peder Jespersen Smadderhovederne Holsted
115 km 1005 141 Bjarne Stage Fibervisions motion Bramming
115 km 1005 180 Gert Skovhus Madsen Tarp Cykel Motion Esbjerg N
35 km 1045 142 Ivan Ibsen Oksbøl
70 km 1028 143 Søren Ibsen Esbjerg
70 km 1034 144 Arne Sørensen SGI Fitness Esbjerg V
70 km 1031 145 Carsten Nielsen team tyrol Oksbøl
70 km 1031 146 Jesper Christensen team Tyrol Oksbøl
35 km 1048 148 Kresten Hykkelbjerg Team Hykkelbjerg Oksbøl
35 km 1048 147 Annemette Hykkelbjerg Team Hykkelbjerg Varde
115 km 1011 149 Stig Petersen Esbjerg V
35 km 1048 150 Ruth Andersen Vojens
35 km 1048 151 Bent Hager Oksbøl
70 km 1025 152 Rasmus Beck Knudsen Oksbøl
115 km 1008 153 Dennis Møller Jørgensen Møller Jørgensen Give
115 km 1008 154 Tom Møller Jørgensen Møller Jørgensen Give
70 km 1028 155 Christian Koch Henne
70 km 1031 156 Niels Kamp Brincker Vejen
70 km 1028 157 Allan Pedersen Esbjerg Ø
115 km 1011 158 Mai-Britt Iversen Varde
70 km 1028 159 Jens-Peter Lücke Multiatleterne Esbjerg Ø
115 km 1011 160 Sven-Aage Jørgensen ECM Esbjerg V
115 km 1000 173 Anders Pille Tarp Cykel Motion Esbjerg
115 km 1011 161 flemming hein Rynkeby Esbjerg N
70 km 1034 163 Morten Juhl Juhl´s diving Esbjerg V
70 km 1034 164 Per Juhl Juhl´s diving Varde
70 km 1034 162 Jesper Olesen Juhl´s diving Esbjerg V
115 km 1017 165 Jens Bach Mortensen Cykel for Sagen Tistrup
115 km 1017 166 Ivan Jensen Ølgod
MTB 75 km 0933 167 Jens Kristian Kjærgaard Højbjerg
MTB 45 km 0945 168 Kirsten Hjerrild Nielsen Ildervej Højbjerg
35 km 1048 169 Chanette Plauborg Oksbøl
MTB 75 km 0930 170 Torben Simonsen Cykel For Sagen MTB Blåvand
MTB 75 km 0930 171 Jane Simonsen Cykel For Sagen MTB Blåvand
MTB 45 km 0942 172 Hans Birk The Green Team - Frisesdahl Holsted
MTB 45 km 0945 209 Helle Lintrup MTB-Fitness Esbjerg V
MTB 45 km 0945 211 Marlene Timmerby MTB-Fitness Esbjerg N
MTB 45 km 0945 208 Hanne Kristensen MTB-Fitness Esbjerg N
MTB 45 km 0945 210 Lone Borup Gregersen MTB-Fitness Esbjerg V
MTB 45 km 0945 207 Birthe Irene Hansen MTB-Fitness Esbjerg V
115 km 1000 179 Frank Lind Tarp Cykel Motion Esbjerg N
115 km 1017 212 Martin Andersen Bikein Varde Oksbøl
115 km 1011 213 Kim Skoven Bork autoservice Hemmet
115 km 1000 214 Henrik Nielsen Cycling West Varde
MTB 45 km 0942 216 Ole Kristensen Varde Cykelklub Varde
MTB 45 km 0942 215 Malthe Gemmer Kristensen Varde Cykelklub Varde
115 km 1008 217 Ulrik Kristensen Ølgod Cykelmotion Ølgod
MTB 45 km 0942 218 Rudi Hansen The Green Team - Frisesdahl Vejen
115 km 1000 219 Claus Termandsen Cycling West Varde
115 km 1000 220 Morten Gadgaard Garageshoppen Skjern
115 km 1011 221 Martin Corbey Grindsted Cykel Motion Oksbøl
70 km 1031 222 Erling Lykkegaard Andersen Holstebro Cykel Motion Holstebro
35 km 1048 225 Margit Kristensen Kvong
35 km 1048 224 Lene Kristensen Kvong
70 km 1031 223 Knud Kristensen Kvong Varde
70 km 1031 226 Thomas Jessen Kvong Varde
MTB 75 km 0930 227 Thomas Haahr Esbjerg N
MTB 45 km 0942 228 Chalotte Rask Nielsen Vejen
115 km 1011 230 Pia Kjelgaard Sønder Omme
115 km 1011 229 heinrich jørgensen ecm Esbjerg
70 km 1031 231 Flemming Clausen Tjæreborg cycling Tjæreborg
115 km 1005 232 Kent Øgendahl Tjæreborg Cycling Tjæreborg
115 km 1011 233 Hanne Lindved Ølgod cykelmotion Ølgod
115 km 1005 234 Detlef Schramm Bremen
115 km 1005 235 Dirk Tödter Bremen
70 km 1028 236 Felix Thomas Nørre Nebel
MTB 75 km 0930 237 Jørgen Blume Christensen Oksbøl
115 km 1017 238 Birthe Tryk Varde
115 km 1005 239 Benny Stevnhoved Kibæk Cykelmotion Kibæk
115 km 1011 240 Nina Mortensen Kloster CC Ringkøbing
115 km 1011 241 Harald Mortensen Kloster CC Ringkøbing
115 km 1005 242 Dan Thomsen Tjæreborg cycling Tjæreborg
MTB 75 km 0930 243 Søren Strandmark Esbjerg Ø
MTB 45 km 0939 244 Daniel Jespersen Smadderhovederne Holsted
MTB 75 km 0933 245 Finn Bechsgaard Bluemountain MTB Nørre Nebel
MTB 75 km 0930 246 Brigitta Kjær Tjæreborg
MTB 45 km 0945 247 Linda josefsen Bramming
115 km 1011 248 Søren W. Sørensen Esbjerg Cykle Motion Esbjerg V
115 km 1000 249 Bo Martinsen Esbjerg
70 km 1031 251 Mogens Botteleth Jensen Esbjerg Ø
70 km 1031 250 Flemming Bülow Poulsen Cykelmotionister i Esbjerg Esbjerg Ø
70 km 1025 253 Greenkeeperne #1 Greenkeeperne
70 km 1025 254 Greenkeeperne #2 Greenkeeperne
70 km 1031 252 Jakob Graungaard Nielsen Varde Cykelklub Billum
115 km 1011 255 Martin Frandsen Ringkøbing
70 km 1025 256 Jan Vestergaard Pedersen Varde Cykelklub Varde
115 km 1017 257 Michael Sørensen Bikein Varde
115 km 1017 258 Lars Bech Varde Cykelcenter Bikein Billum
115 km 1017 259 Alex Jespersen Varde
70 km 1025 260 Asger Lauridsen Oksbøl
70 km 1031 261 Birgitte Neldeborg LPDC Langeskov
115 km 1008 262 Finn Hjerrild LPDC Langeskov
115 km 1011 263 Christian Rolund Cykelnerven Vestjylland Esbjerg N
115 km 1011 275 Marlene Merete Pedersen KCC Ringkøbing
115 km 1005 264 Arne Thuesen ABC Alslev Bike Club Varde
115 km 1000 265 Morten Moltesen Kristensen Esbjerg V
115 km 1000 266 Claus Næss Cycling West Varde
70 km 1034 269 Majken Graver Team Graver Odder
70 km 1034 268 Bertram Graver Blohm Team Graver Odder
70 km 1034 267 Bastian Graver Blohm Team Graver Odder
115 km 1017 271 Kurt Carstensen Cykel for sage Varde
115 km 1017 270 Karin Lykke Iversen Cykel for sagen Varde
115 km 1000 272 Michael Lauritsen Cycling West Varde
70 km 1025 273 Allan Hansen Team Dokka Horsens
115 km 1005 274 Bent Andreassen MTB Esbjerg V Esbjerg V
115 km 1005 276 Dennis Vesti Brorsen Kolding
70 km 1034 278 Team skildpaderne Karin Ebbesen Team skildpaderne
70 km 1034 279 Team skildpaderne Kenneth Jacobsen Team skildpaderne
70 km 1034 277 Team skildpaderne Helge Backs Team skildpaderne Esbjerg V
MTB 45 km 0942 280 Lars Mathiesen Oksbøl
70 km 1031 282 Holger Franzen Esbjerg V
MTB 45 km 0942 281 Per Mathiesen Vrøgum
70 km 1031 285 Nick jessing Jessing Esbjerg V
70 km 1031 284 Johnny Jessing Jessing Esbjerg V
70 km 1034 283 Christian Emborg Billum biker Billum
115 km 1005 286 Kaspr Kristensen Varde Varde
35 km 1045 288 Hanne Lauridsen Billum
70 km 1031 287 Ejner Brinch Sørensen Nordisk Svejse Kontrol A/S Esbjerg
115 km 1017 289 Claus Horsted VCK - Cykel for Sagen Varde
70 km 1034 290 Preben Pedersen Toftlund
70 km 1034 291 Bodil Møller Wind Toftlund
115 km 1011 292 Bo Dahl Nielsen Grindsted
70 km 1028 293 Johannes Andersen Poly-tech Føvling
35 km 1045 294 Kim Tobiasen Billum
70 km 1031 295 Palle Kaus Nordisk Svejse Kontrol A/S Esbjerg
MTB 75 km 0930 296 Peter Høj Larsen ETOM/FysioDanmark - Varde Esbjerg V
115 km 1000 297 Torben Iversen OMI Esbjerg N
115 km 1005 298 Jørgen Olsen Tjæreborg Cycling Esbjerg Ø
MTB 75 km 0930 300 peter kjeldsen Aarhus Mtb Risskov
MTB 75 km 0930 299 Helle Vistisen Skanderborg mtb Skanderborg
70 km 1028 301 Camping Fatter Skjern Å Camping Skjern
115 km 1005 302 Nicolaj Nielsen Sck Kolding
115 km 1017 303 Ejgil Knudsen Cykelforsagen Varde
MTB 45 km 0945 304 Bent Madsen OCT Oksbøl
115 km 1011 305 Claus Jessen Team Rynkeby Vestjylland Esbjerg V
MTB 45 km 0942 306 Amadeusz Kuczera Esbjerg Ø
115 km 1011 307 Kasper Frank København SV
70 km 1031 308 Preben Mogensen sgi fitness Esbjerg N
115 km 1017 309 Kasper Midtgaard Sørensen Cykel for Sagen Varde
MTB 45 km 0942 310 Carsten Sørensen Oksbøl

13. august 2017

Cykelmotionsløbet Blåvandshuk Rundt

Tilmeldingsfrist: 12-08-2017, kl. 16:00

310 tilmeldte

Tidtagning og Resultater

Du kan se live-resultater og endelige resultater på vores nye resultatside.

Ønsker du at vide mere om vores tidtagningsløsning, så kontakt Martin på martin@sporti.dk. Du kan også læse mere her.