Distance Startnr Navn Klub/sponsor
70 km 1 Carit Andersen Andersen
70 km 2 Stefan Andersen Andersen
70 km 3 Brian Hansen
70 km 4 Claus Birch SCK Kolding
130 km 5 Henrik Melbye Team food-n-motion
70 km 6 Jan Sørensen Egebjerg Velo
130 km 7 Morten Kildelund Poulsen
130 km 8 Jan Kirkegaard Jensen Ølsemagle Motion
130 km 9 Kenneth Steen Ølsemagle Motion
70 km 10 Jens Jakobsen Team Wagners Systue
130 km 11 Anker Bøje Hansen Ølsemagle Motion
130 km 12 René Brix Ahrenkiel
70 km 13 Kasper Hanghøj
130 km 14 Cristian Ulrich Team food-n-motion
70 km 15 Simon Peter Bierrings Jensen Nature Energy A/S
70 km 17 John Svensson
70 km 16 Poul Erik Larsen OGF
70 km 18 Finn Agerbo
70 km 19 Højby Super Sprint Jan Højby super sprint
70 km 20 Højby Super Sprint Katrine Højby super sprint
130 km 21 Jesper Jensen HCK
70 km 22 Søren Kjærås MCC
70 km 23 Jørgen Bruntse
70 km 24 Søren Vagtholm Cykling Odense
130 km 25 Rasmus Åradsson Team food-n-motion
130 km 26 Frank Normann Hansen Ølsemagle Motion
130 km 32 Rune Mykland Nikkelverket, Norge
130 km 27 Geir Adler Gundersen Nikkelverket, Norge
130 km 35 Thomas Amdal Sevland Nikkelverket, Norge
130 km 28 Glenn Jenssen Nikkelverket, Norge
130 km 30 Knut Bø Andersen Nikkelverket, Norge
130 km 34 Sturle Dahl Nikkelverket, Norge
130 km 31 Robert Trøyte Nikkelverket, Norge
130 km 33 Steinar Vigsnes Nikkelverket, Norge
130 km 29 Kjell Are Sandvik Nikkelverket, Norge
70 km 36 Søren Tideman Lassen Team Sporty
70 km 37 Mogens Hansen Ringe cykelklub
70 km 38 John Thura
130 km 39 Annika Jacobsen J&A
130 km 40 Jan Poulsen J&A
70 km 41 Mikael Ejrnæs Totalbanken
130 km 42 Torben Müller Børkop motions cyklister
70 km 44 Leif Christensen Team Leif-Jørgen
70 km 45 Leif Hansen Team Leif-Jørgen
70 km 46 Leif Schmidt Team Leif-Jørgen
70 km 43 Jørgen Prydgaard Team Leif-Jørgen
70 km 48 Sanne Birch
70 km 47 Danny Birch
130 km 49 Michael Darmer BBC
70 km 50 Lars Henriksen
70 km 51 Claus Wonsild Team Festo
70 km 57 Martin Nerild Team Festo
70 km 54 John Brorup Team Festo
70 km 53 Jens Peder Rasmussen Team Festo
130 km 55 Lars Gustafsson Team Festo
130 km 52 Henrik Dantved Team Festo
130 km 61 Torben Skov Andersen Team Festo
130 km 59 Mortenq Olesen Team Festo
130 km 60 Rudi Hein Team Festo
130 km 56 Lars Heide Sørensen Team Festo
130 km 58 Mikkel Ingholt Team Festo
70 km 62 jens ove sørensen CK Kronborg
70 km 63 niels jørgen ottzen CK Kronborg
70 km 71 Poul Hansen Team One
70 km 70 Paw Christiansen Team One
70 km 68 Mikael Kristensen Team One
70 km 65 Klaus Møller Team One
70 km 69 Mikkel Nielsen Team One
70 km 67 Michael Nielsen Team One
70 km 66 Michael Hermann Team One
70 km 64 Jesper Holmegaard Team One
70 km 72 Thomas Hansen Team One
70 km 73 Jesper Bertelsen
70 km 74 Erik Pallesen Ringe Cykelklub
70 km 75 Aksel Skælbæk Kæden Nr. Lyndelse
130 km 76 Mikael Rasmussen NCK
70 km 77 Niclas Kalnæs Team One
130 km 78 John Hansen
70 km 79 Henrik Lund. Hansen J og H
70 km 80 Johannes Tubæk Hansenn J og H
70 km 81 Jesper Nielsen
70 km 84 Nicolai Henriksen
70 km 85 Rasmus Egeberg Naur
70 km 82 Anders Vestergaard Nielsen
70 km 86 Stefan Falck
70 km 83 Mikkel Visti
130 km 87 Tommy Pedersen
130 km 88 Martin Dahlmann
70 km 89 Team Osteboden #1 Team Osteboden Rødekro
70 km 90 Team Osteboden #2 Team Osteboden Rødekro
130 km 91 Thomas Theilgaard Tarp Cykel Motion.
70 km 92 Tonny Terndrup Team Marslev
70 km 93 michael albrechtsen
130 km 95 Allan Herskind Le Pedaleur de Charme
130 km 96 Bent J Bächler Le Pedaleur de Charme
130 km 101 Per Schmidt Nielsen Le Pedaleur de Charme
130 km 102 Rene Palm Le Pedaleur de Charme
70 km 94 Allan Friis Madsen Le Pedaleur de Charme
70 km 97 Bjarne Bach Le Pedaleur de Charme
70 km 98 Erling Møller Nielsen Le Pedaleur de Charme
70 km 103 Roger O Larsen Le Pedaleur de Charme
70 km 104 Ronny Sonne Le Pedaleur de Charme
70 km 99 Flemming Christophersen Le Pedaleur de Charme
70 km 100 Lars Bo Jensen Le Pedaleur de Charme
70 km 105 Egon Gammelgård Kæden Nr Lynnelse e
130 km 106 Johnny Stahlhut
130 km 107 Caspar Andreis
70 km 108 Finn Greve Baghjulet
70 km 109 Ole Christensen Vestsjællands Cykelmotion
130 km 110 John Lyneborg
70 km 137 Casper Nilsson CMO
70 km 135 Bo From Jacobsen CMO
70 km 144 Johnny Linde Pedersen CMO
70 km 148 Per H. Jensen CMO
70 km 136 Bruno Jørgensen CMO
70 km 145 Jonas Magnussen CMO
130 km 149 Steen pihl Kristensen CMO
130 km 141 Jeppe Kjeldsen CMO
130 km 134 Anders Ishøi CMO
130 km 138 Erik Nielsen CMO
130 km 147 Martin Alvan Mazanti Nielsen CMO
130 km 143 Johan Rasmussen CMO
70 km 146 Mads Hudlebusch Meldgaard CMO
70 km 140 Jan S. Hansen CMO
70 km 142 Jess Brink CMO
70 km 111 Bjarne Olsen
130 km 112 Klaus Berth Team food-n-motion
70 km 113 johnny Wiinholt Foght CK-Kronborg
130 km 114 Harald Reutin Oelsemagle Motion
70 km 115 Lukasiewicz #1 Lukasiewicz
70 km 116 Lukasiewicz #2 Lukasiewicz
70 km 117 Lukasiewicz #3 Lukasiewicz
130 km 118 Per Nørholm Ølsemagle Motion
70 km 119 Svend Petersen Nyborg Cykle Klub
70 km 121 Henrik Rosenlund Team KIR
70 km 122 Leif Jepsen Team KIR
70 km 123 Mogens Rosenkilde Team KIR
70 km 120 Brian Knudsen Team KIR
70 km 124 Lene Kræmer Fjelstrup 24/7 Landevej
130 km 125 René Christensen food-n-motioni
130 km 126 Klaus Olesen
70 km 127 freddy jensen
70 km 128 erlan jensen NCK
70 km 129 Klaus Hansen
130 km 130 Andreas Larsen Sportsefterskolen Sine
70 km 131 Atle A Endresen KCK
70 km 133 Jesper Assenholt TIF Cycling
70 km 132 Jeppe Peschardt Assenholt TIF Cycling
130 km 151 Tim Pedersen CMO
70 km 139 Hans erik Jensen CMO
130 km 152 Tom Finken Pedersen CMO
70 km 150 Thomas Dinsen CMO
70 km 153 kennet nielsen
70 km 154 Gruppetto Fionia #1 Gruppetto Fionia
70 km 155 Gruppetto Fionia #2 Gruppetto Fionia
70 km 156 Gruppetto Fionia #3 Gruppetto Fionia
70 km 157 vibeke steenholdt Fjelstrup 24/7 landevej
70 km 159 Kenneth Holm Mountainbike Club Vejle
70 km 160 Oliver Holm Mountainbike Club Vejle
70 km 158 Frede Vedersø Sølvhøj Mountainbike Club Vejle
70 km 161 Henrik Fink Fjordager
130 km 162 Carsten Schulz Ølsted Cykelmotion
130 km 163 Martin Nielsen Xtreme Masters
130 km 164 Bjarne Kingo Andersen Xtreme Masters
130 km 165 Jan Birk Oxlund Xtreme Masters
130 km 166 Bjarne Olsen Xtreme Masters
130 km 167 Rasmus Mejldal Xtreme Masters
130 km 168 Finn Madsen Xtreme Masters
130 km 169 Henrik Dann Andersen Xtreme Masters
130 km 170 Flemming Borup Nielsen Xtreme Masters
130 km 171 Jesper Olesen Xtreme Masters
130 km 172 Jan Laursen Xtreme Oldboys
70 km 173 Leif Jensen CC Kæden
70 km 174 John Granhøj
70 km 175 Martin Kristensen
70 km 176 Andreas Meine
130 km 177 Flemming Knudsen
70 km 178 Jan Madsen Korinth Cykel Motion
70 km 179 kenneth lund
130 km 180 Jesper Bjørnkjær Salten
130 km 181 Christopher Vassaux Noe Team Noe
70 km 183 Ulrik Jeppesen Rcr
70 km 182 Mathias Rimm jeppesen Rcr
130 km 184 Kurt Hansen Grindsted Cykel Motion
70 km 185 Alexander Nielsen
70 km 186 Mette Kjærskov CMO
130 km 187 Nils Eigil Bratberg
70 km 188 flemming theilgaard
70 km 189 Leif Mortensen KBC
130 km 190 Mathias Mortensen KBC
70 km 191 Johannes Wennerberg Christensen Boring Højskolegaard
70 km 192 frank rasmussen
130 km 193 Per Hagen Thomsen Bramming IF
70 km 194 Helge Gommesen
70 km 195 Jan Oldenborg Capitani
130 km 199 John Nicolaisen Bramming IF/Team Skjern Bank
130 km 201 Niels Allan Pedersen Bramming IF/Team Skjern Bank
130 km 197 Brian Kirkegaard Bramming IF/Team Skjern Bank
130 km 200 Meiner Hundebøl Bramming IF/Team Skjern Bank
130 km 198 Henrik Rasmussen Bramming IF/Team Skjern Bank
130 km 196 Bjarne Stage Bramming IF/Team Skjern Bank
130 km 202 Per Bromerholm Bramming IF/Team Skjern Bank
130 km 203 Søren Sørensen Bramming IF/Team Skjern Bank
130 km 204 jackie mulller Team food-n-motion
130 km 205 Jesper Peter Rasmussen Team food-n-motion
130 km 206 Frederik Lundberg BBC
70 km 221 Jeppe Lysbeck Lundby Farmors cykel klub
70 km 207 Per Johansen
130 km 208 Ove Mortensen TCM
70 km 212 Flemming Eugen Pallesen OGF Motion
70 km 218 Svend Erik Nielsen OGF Motion
70 km 213 Jørn Thura Hansen OGF Motion
70 km 210 Carsten Lauridsen OGF Motion
70 km 214 Kurt Jørgensen OGF Motion
130 km 216 Michael Rasmussen OGF Motion
130 km 220 Søren Søholm OGF Motion
130 km 211 Flemming Kreiberg Andersen OGF Motion
70 km 219 Svend Valdemar Nielsen OGF Motion
70 km 215 Leif Mogensen OGF Motion
70 km 217 per l. jørgensen OGF Motion
70 km 209 Steen JUEL Kæden
70 km 222 Jens Ishøi
130 km 223 Erik Møller Rødekro Cykelklub
70 km 225 John Thrane
70 km 224 Torben Fahrenholz
130 km 226 Jens Brock Johansen Les Grimpeurs Danois
130 km 231 Steffan List Uden Lunger
130 km 228 Dennis List Uden Lunger
130 km 230 Klaus List Uden Lunger
130 km 229 Jes Herlufsen Uden Lunger
130 km 227 Claus Christensen Uden Lunger
130 km 232 Christian Tauson Team food-n-motion
130 km 233 Anders Damgaard Nielsen
70 km 234 Jonas Søgaard Jensen Foreningen for Den Ædle Cykelsports fremme
70 km 235 Heinz Gerhardt Terndrup Fjprdager Cykling
70 km 236 Steen Zeeberg Iversen Dyrmose tst Cykling
70 km 237 Jens Maegaard Jeppesen Nyborg Cykle Klub
70 km 238 John Vammen Team Synergy Cycling
70 km 239 Morten Pedersen Foreningen for den Ædle Cykelsports Fremme
70 km 240 Sebastian Rasmussen
70 km 241 Bjarne Larsen
70 km 242 Michael Dino Hansen Odense Renovation
130 km 243 Lasse Holm
70 km 250 Peter reinholdt Jensen Langeland Cykel & Løb
70 km 247 John Strit Sørensen Langeland Cykel & Løb
70 km 244 Jacob S. Larsen Langeland Cykel & Løb
70 km 246 John Bergholdt Langeland Cykel & Løb
70 km 249 Palle Melchiorsen Langeland Cykel & Løb
70 km 248 Martin Nielsen Langeland Cykel & Løb
130 km 245 Jesper Svejstrup Langeland Cykel & Løb
130 km 251 Morten Rasmussen Nyborg cykelklub
70 km 252 Christine Enø Helmudt Birkerød
70 km 253 Lene Jørgensen BBC
70 km 255 Claus Ahlefeldt - Laurvig TMCK
70 km 256 Martin Due TMCK
130 km 254 Michael Rasmussen Vejle cykelklub
130 km 257 lasse Due Ladby Cykelklub
130 km 258 Lars Nielsen Ladby Cykelklub
130 km 259 Torsten C. Pedersen Ladby Cykelklub
130 km 260 Lene Rosengaard Ladby Cykelklub
130 km 261 Jesper Andersen Ladby Cykelklub
130 km 262 Alberte Marie Falk Pedersen Ladby Cykelklub
70 km 263 Peter Foged
70 km 264 Jens Lyneborg
70 km 265 Arno Henriksen
130 km 266 Erik Knudsen
70 km 267 Tine Mathiesen Team Giv Håb
130 km 268 Klaus Nielsen
130 km 269 Martin Kaj Holm-Nielsen Team food-n-motion
70 km 270 Manolo Garcia Svendborg Cykel Klub
70 km 272 Hans Dyrmose
70 km 271 Jarl Pallesen Cykling Odense
70 km 273 Jonas Berg Foreningen for Den Ædle Cykelsports Fremme
70 km 274 Mikkel Dam Jørgensen
70 km 275 Rasmus Kristensen Team Dialægt
70 km 276 Pat A Han
130 km 277 Michael Lange BBC
70 km 278 Claus Nytofte Ringe Cykelklub
70 km 279 keld jensen Team Vino Rosso
70 km 280 Per Lærkedahl
70 km 281 Hong Suong Han Team Bilsyn Fyn
70 km 282 Kristian Østergaard Andersen
70 km 283 Magnus Malling Pedersen tst cykling
70 km 285 Per Nielsen Team Rider Sport Herning
70 km 284 Kurt Mortensen Team Rider Sport Herning
70 km 286 Henrik Dybdahl Riwal Pace
70 km 287 Ole Ørsted Martinsen
70 km 289 Uffe Høybye CMO
70 km 288 Martin Mølgaard Ravn CMO
130 km 303 Michael Mose Team Taasinge
130 km 295 Emil Tønnesen Team Taasinge
130 km 293 Bo Tønnesen Team Taasinge
70 km 304 Morten Knudsen Team Taasinge
70 km 294 Claus B Christensen Team Taasinge
70 km 306 Søren Egelund Team Taasinge
70 km 292 Bjarne Cæsar Team Taasinge
70 km 299 Jesper Isak Team Taasinge
70 km 300 Jim M Rasmussen Team Taasinge
70 km 297 Flemming Nielsen Team Taasinge
70 km 290 Allan Christensen Team Taasinge
70 km 307 Thomas Ishøj Team Taasinge
70 km 305 Peer Rein Team Taasinge
70 km 291 Anders Knudsen Team Taasinge
70 km 298 Jacob Pedersen Team Taasinge
70 km 302 Margit Thelkelsen Team Taasinge
70 km 301 Lars Dalsgård Team Taasinge
70 km 296 Finn Hansen Team Taasinge
70 km 308 Peter Josva Skræm
130 km 309 Carsten Berg
70 km 310 Thomas Esmann Andersen TMCK
70 km 311 Klaus Thomsen
130 km 312 Michael Løjmand Boldt
70 km 313 Finn Buch
130 km 314 Nikolaj Lip Team Alé
130 km 315 Lars Kjærulf Børkop Motions Cyklister
70 km 316 Jørn Peder Jørgensen RIWAL PACE
130 km 317 Claus Poulsen Vejle Brand
70 km 318 Jeppe Nielsen TMCK
130 km 319 Claus Nielsen Børkop Motions Cyklister
70 km 320 Thomas Lassen LASTEK
70 km 321 Jørgen Jørgensen bogense cykelklub
70 km 322 Jens Visti Madsen Visti
70 km 323 Jesper Madsen Visti
70 km 324 Allan Nielsen Kerteminde Cykelklub
70 km 330 Lars Simonsen Kerteminde Cykelklub
70 km 325 Asger Østergaard Andersen Kerteminde Cykelklub
70 km 326 Claus Christensen Kerteminde Cykelklub
70 km 331 Michael Blochstrand Kerteminde Cykelklub
70 km 332 Michel Bernard Kerteminde Cykelklub
70 km 333 Peter Terp Kerteminde Cykelklub
70 km 334 Rene Jeppesen Kerteminde Cykelklub
70 km 335 Yves Antoine Kerteminde Cykelklub
130 km 329 Jan Ulrich Madsen Kerteminde Cykelklub
130 km 327 Emil Lang Skovbølling Kerteminde Cykelklub
130 km 328 Jan Hollmann Kerteminde Cykelklub
70 km 337 Kasper Nielsen Team Bilsynfyn
70 km 339 Søren Birk Team Bilsynfyn
70 km 336 Brian Jørgensen Team Bilsynfyn
70 km 338 Sat Han Team Bilsynfyn
70 km 340 Thyge Ib Nielsen AACRM
70 km 341 Brian Aaboe
130 km 342 Claus Sneppen
70 km 343 Steffen Tholstrup HBC
70 km 345 Peter Mathiasen Team Rider Sport Herning
70 km 344 knud hansen ck viking
130 km 346 Preben Obbekær Team 03
70 km 347 Lars Hansen
130 km 348 Jens Lunn
130 km 349 Henrik Staal Larsen Kæden
70 km 350 Poul Erik Madsen Greve Cykelmotion
70 km 351 Jan Tofte-Hansen Xtreme Oldboys
130 km 352 poul rasmussen Ladby cykelklub
70 km 353 Kent Andersen
70 km 354 Anders Aarkrog Jepsen
130 km 355 Jimmy Mangelsen Kerteminde Cykelklub
70 km 356 Rasmus Panduro Nyborg Cykle Klub
130 km 357 Ulrik Sandgaard Hansen Cykelnerven Fyn
130 km 358 Jeppe Tolbøll
130 km 359 Michael Damm
70 km 365 Thomas Østertoft Team Nassau
70 km 362 Rasmus Klitgaard Team Nassau
70 km 364 Søren Kay Team Nassau
70 km 360 Allan Sørensen Team Nassau
70 km 361 Michael Dalskov Team Nassau
130 km 363 Svenning Pedersen Team Nassau
70 km 366 Torben FYN Larsen
130 km 367 Niels Bertelsen Birkerød BC
130 km 368 Mads Peter Ole Olsen Birkerød BC
70 km 369 Benny Kjølby Børkop Motions Cyklister
70 km 372 Jesper Bøg F.P.I
70 km 373 Per Franch F.P.I
130 km 370 Søren Thomsen
130 km 371 Henrik Alleslev Ølsted Cykelmotion
70 km 374 Jens Koefoed
70 km 375 Peter Maglebjerg Xtreme Oldboys
130 km 377 Martin Toft TCM - Tønder
130 km 376 Chris Hartung TCM - Tønder
130 km 379 Jesper Blach blach-turist.dk
130 km 380 Oliver Blach blach-turist.dk
130 km 378 Johannes Hoppe
130 km 381 Mark Eriksen Kolding BC
130 km 382 Poul Bentsen Kolding BC
130 km 383 Lars Mols
130 km 384 Thomas Helveg
130 km 385 kristina pécseli
130 km 386 Claus Sørensen Greve Trim CM
130 km 387 Leif Johansen Greve Trim
130 km 388 Henrik Olsen
130 km 389 Holger Reusser Greve Trim
130 km 390 Kristian Morbech ÅMC
70 km 391 Tom Sørensen
70 km 392 Klaus Daugaard
70 km 393 Mathias Daugaard
130 km 394 Carsten Højgaard Nyborg Cykle Klub
70 km 396 Lennart dolleris
130 km 395 Bendy Pedersen Greve Trim
130 km 397 Anders Aistrup Mikkelsen Alm. Brand
70 km 398 Mette Ueno
70 km 401 Jens Glerup F.P.I
70 km 399 Martin Mortensen GC Cycling
130 km 400 Brian Hermann
130 km 402 Bjarne Graff Korinth Cykel Motion
130 km 403 Keld Hukiær Ølsted Cykelmotion
130 km 404 Uffe Hansen
130 km 406 Steffan Johansen Skærbæk Cykelmotion
130 km 405 Peter Jessen Skærbæk Cykelmotion
130 km 407 Thomas Hansen Automester Tørring
70 km 408 Finn Kromann
130 km 409 Rune Bladt
70 km 410 Preben Nicolajsen Visby cykelklub
70 km 411 Anders Hybholt KiMs sprødeste
70 km 412 Kenneth Larsen KiMs sprødeste
70 km 413 Per Byrrisen
70 km 414 Bjarne Pedersen Køng cykel motion
70 km 415 Jan verner Lund
70 km 416 Michael Johannsen Peder Olsen og Søn
70 km 417 Kurt Nielsen Gislev Cycling
70 km 418 Jes Lundby Christiansfeld cykelmotion
70 km 419 Thorbjørn Hansen
70 km 420 Brian Sørensen Teamtaasinge
70 km 421 Henning Kierkegaard Bogense Cykelklub

8. oktober 2017

Alpetramp

Tilmeldingsfrist: 06-10-2017, kl. 20:00

421 tilmeldte

Tidtagning og Resultater

Du kan se live-resultater og endelige resultater på vores nye resultatside.

Ønsker du at vide mere om vores tidtagningsløsning, så kontakt Martin på martin@sporti.dk. Du kan også læse mere her.