Distance Startnr Navn Klub/sponsor
70 km 1 Carit Andersen Andersen
70 km 2 Stefan Andersen Andersen
70 km 3 Brian Hansen
70 km 4 Claus Birch SCK Kolding
130 km 5 Henrik Melbye Team food-n-motion
70 km 6 Jan Sørensen Egebjerg Velo
130 km 7 Morten Kildelund Poulsen
130 km 8 Jan Kirkegaard Jensen Ølsemagle Motion
130 km 9 Kenneth Steen Ølsemagle Motion
70 km 10 Jens Jakobsen Team Wagners Systue
130 km 11 Anker Bøje Hansen Ølsemagle Motion
130 km 12 René Brix Ahrenkiel
130 km 13 Kasper Hanghøj
130 km 14 Cristian Ulrich Team food-n-motion
70 km 15 Simon Peter Bierrings Jensen Nature Energy A/S
70 km 17 John Svensson
70 km 16 Poul Erik Larsen OGF
70 km 18 Finn Agerbo
70 km 19 Højby Super Sprint Jan Højby super sprint
70 km 20 Højby Super Sprint Katrine Højby super sprint
130 km 21 Jesper Jensen HCK
70 km 22 Søren Kjærås MCC
70 km 23 Jørgen Bruntse
70 km 24 Søren Vagtholm Cykling Odense
130 km 25 Rasmus Åradsson Team food-n-motion
130 km 26 Frank Normann Hansen Ølsemagle Motion
130 km 32 Rune Mykland Nikkelverket, Norge
130 km 27 Geir Adler Gundersen Nikkelverket, Norge
130 km 35 Thomas Amdal Sevland Nikkelverket, Norge
130 km 28 Glenn Jenssen Nikkelverket, Norge
130 km 30 Knut Bø Andersen Nikkelverket, Norge
130 km 34 Sturle Dahl Nikkelverket, Norge
130 km 31 Robert Trøyte Nikkelverket, Norge
130 km 33 Steinar Vigsnes Nikkelverket, Norge
130 km 29 Kjell Are Sandvik Nikkelverket, Norge
70 km 36 Søren Tideman Lassen Team Sporty
70 km 37 Mogens Hansen Ringe cykelklub
70 km 38 John Thura
130 km 39 Annika Jacobsen J&A
130 km 40 Jan Poulsen J&A
70 km 41 Mikael Ejrnæs Totalbanken
130 km 42 Torben Müller Børkop motions cyklister
70 km 44 Leif Christensen Team Leif-Jørgen
70 km 45 Leif Hansen Team Leif-Jørgen
70 km 46 Leif Schmidt Team Leif-Jørgen
70 km 43 Jørgen Prydgaard Team Leif-Jørgen
70 km 48 Sanne Birch
70 km 47 Danny Birch
130 km 49 Michael Darmer BBC
70 km 50 Lars Henriksen
70 km 51 Claus Wonsild Team Festo
70 km 57 Martin Nerild Team Festo
70 km 54 John Brorup Team Festo
70 km 53 Jens Peder Rasmussen Team Festo
130 km 55 Lars Gustafsson Team Festo
130 km 52 Henrik Dantved Team Festo
130 km 61 Torben Skov Andersen Team Festo
130 km 59 Mortenq Olesen Team Festo
130 km 60 Rudi Hein Team Festo
130 km 56 Lars Heide Sørensen Team Festo
130 km 58 Mikkel Ingholt Team Festo
70 km 62 jens ove sørensen CK Kronborg
70 km 63 niels jørgen ottzen CK Kronborg
70 km 71 Poul Hansen Team One
70 km 70 Paw Christiansen Team One
70 km 68 Mikael Kristensen Team One
70 km 65 Klaus Møller Team One
70 km 69 Mikkel Nielsen Team One
70 km 67 Michael Nielsen Team One
70 km 66 Michael Hermann Team One
70 km 64 Jesper Holmegaard Team One
70 km 72 Thomas Hansen Team One
70 km 73 Jesper Bertelsen

8. oktober 2017

Alpetramp

Tilmeldingsfrist: 06-10-2017, kl. 20:00

73 tilmeldte

Tidtagning og Resultater

Du kan se live-resultater og endelige resultater på vores nye resultatside.

Ønsker du at vide mere om vores tidtagningsløsning, så kontakt Martin på martin@sporti.dk. Du kan også læse mere her.