Distance Starttid Startnr Navn Alder Klub/sponsor
185 km 0830 1 Henrik Schmidt 52
185 km 0830 80 Lars Reffstrup Pedersen 51 The Merry Musketeers
185 km 0830 79 Kent Anholm Salomonsen 57 The Merry Musketeers
185 km 0830 82 Mette Thielke 58 The Merry Musketeers
185 km 0830 78 Helle Vistisen 47 The Merry Musketeers
185 km 0830 2 Thomas Trust 36 Aarhus 1900 Tri
185 km 0830 3 Søren Peter Larsen 45
185 km 0830 4 Lars Munch 43 TripleNorth
140 km 0906 5 Simon Pedersen 34
185 km 0830 81 Mary-Ann Frost 48 The Merry Musketeers
100 km 0954 6 Brian Dollerup Høeberg 47
185 km 0830 7 Brian Mikkelsen 44 Ølsted cykelmotion
100 km 1000 8 Niels Jakob Harbo 46
185 km 0830 9 Claus Laugesen 41 Bronx Road
185 km 0836 10 Jesper Nørrum 40
185 km 0836 11 Ole Boel 26
100 km 0945 12 Kasper Bodenhoff 41
65 km 1051 14 Chenette Thomsen 42 Thomsen
65 km 1051 13 Anders Thomsen 44 Thomsen
185 km 0830 15 Martin Vejle Andersen 39
100 km 0954 16 Søren Kottal Eskildsen 40
100 km 1000 20 Søren Kristensen 61 De langsomme snegle
100 km 1000 19 Jesper A Pedersen 52 De langsomme snegle
100 km 1000 18 Henrik Brogens 41 De langsomme snegle
100 km 1000 17 Allan Eriksen 44 De langsomme snegle
140 km 0912 24 Mikael Christensen 33 De langsomme snegle
140 km 0912 22 Henning Jensen 53 De langsomme snegle
140 km 0912 21 Brian Hermansen 51 De langsomme snegle
140 km 0912 25 Morten Bender 53 De langsomme snegle
140 km 0912 23 Mads Larsen 43 De langsomme snegle
100 km 1000 26 jannik jakobsen 36 De langsomme snegle
140 km 0909 27 Anders Hedetoft 54
185 km 0830 83 Rikke Handlos 49 The Merry Musketeers
65 km 1045 28 Sine Konge Jensen 49 CK Djurs
65 km 1045 29 Helle Stougård 53 Baghjulet
185 km 0830 30 Marc Christiansen 31 Team Dansk Bus Renovering
140 km 0909 31 Flemming Lysgaard 2
65 km 1051 32 Ida Fugl Olsen 15 Olsenbanden
65 km 1051 33 Mikkel Elklit Olsen 46 Olsenbanden
100 km 0954 38 Mikkel fulton Andreasen 14 Team Os
100 km 0954 36 Kris Krag Andreasen 25 Team Os
100 km 0954 39 Ole dalton Kristensen 44 Team Os
100 km 0954 35 Henrik fulton Andreasen 52 Team Os
25 km 1115 37 Mike Fulton Andreasen 14 Team Os
25 km 1115 34 Helene Fulton Andreasen 51 Team Os
185 km 0830 40 Carsten Jeppesen 42 Stelvio Team 2018
140 km 0900 45 Torben sejr Olsen 54
185 km 0830 46 Flemming Schmidt 48 Team CCS
140 km 0909 47 Sune Theilgaard 49
185 km 0830 48 Claus Weber 57 Min Kones fridag.
185 km 0830 84 Sofie Pedersen 23 The Merry Musketeers
140 km 0915 49 Bo Arnold 50
140 km 0915 50 Lars Grønhøj 55
140 km 0906 51 Jan Poulsen 69
100 km 0954 52 Peter Mallin 46
140 km 0912 53 Michael Jensen 53 Haslevcykelmotion
140 km 0900 54 L. H. Knudsen 46
185 km 0830 55 Lars-Ole Markvardsen 46 Cyklebørsen Bjerringbro / Silkeborg
140 km 0906 56 Anders Thorup 54 VC
140 km 0906 57 Charlotte Brun Thorup 49 VCM
140 km 0906 58 Christian Hald 55 VCM
140 km 0906 59 Joan Hald 53 VCM
140 km 0906 60 Mette Andersen 49 VCM
140 km 0906 61 Michael Nielsen 55 VCM
140 km 0906 62 Susanne Andersen 59 VCM
140 km 0909 63 Pia Kjelgaard 59 Vejle Cykelmotion
140 km 0909 64 Martin Withus 46 Team Red Eye
140 km 0909 65 Morten Vilhelm 43
185 km 0830 66 Lars Grunewald 54 L' Équipe Sans Attendre
100 km 1000 70 Kenneth Munch 43 TEAM KAKI
100 km 1000 73 Werner Borghus 55 TEAM KAKI
100 km 1000 67 Benny Damkjær Mikkelsen 55 TEAM KAKI
100 km 1000 72 Niels Rødbro Nielsen 51 TEAM KAKI
100 km 1000 69 Claus Ravn Stephansen 55 TEAM KAKI
100 km 1000 71 Martin Olesen 44 TEAM KAKI
100 km 1000 68 Carsten Danielsson 33 TEAM KAKI
185 km 0830 77 Helle Marie Andersen 55 The Merry Musketeers
140 km 0906 74 Helle Larsen 49
140 km 0909 75 Martin Corbey 71 GCM
185 km 0830 76 Peter Morel 24
140 km 0906 85 Lotte Halberg 50 Nortec
140 km 0909 86 Malene Schacke 44
100 km 0945 90 Thrine Topp 48 Team HALT
100 km 0945 87 Anders Topp 48 Team HALT
100 km 0945 89 Lotte Hald 50 Team HALT
100 km 0945 88 Henning Nygaard 53 Team HALT
185 km 0830 91 Niels Kirkegaard 41 Jydske Dragonregiments idrætsforening
185 km 0830 92 Kasper Strøm Jensen 32 Jydske Dragon regiment
140 km 0912 96 Niels Erik Dalsgaard 57 Four Fat Fighters fra Skive
140 km 0912 94 Lars Poulsen 53 Four Fat Fighters fra Skive
140 km 0912 95 Mogens Albæk 57 Four Fat Fighters fra Skive
140 km 0912 93 Carsten Rasmussen 48 Four Fat Fighters fra Skive
100 km 0945 97 Arne Post 74
185 km 0830 98 Mogens Beck 55 Team CCS Aabenraa
185 km 0830 99 Arne Ankersen 69 Team - CCS Aabenraa
140 km 0903 101 Pia Schultz-Lorentzen 54 Alslev Bike Club
140 km 0903 100 Niels Jørn Kristensen 58 Oksbøl Militære Idrætsforening
140 km 0909 102 Preben Obbekær 58 BLL-2-Alsace 2018
185 km 0830 103 Jacob Egsgaard 40 Team Lågeshoppen/Uhrskov-vine.dk
185 km 0830 104 Klaus Svendsen 37 Team Lågeshoppen/uhrskov-vine.dk
140 km 0906 105 Henrik Sørensen 43
140 km 0906 106 Jesper Dupont Kristensen 39
65 km 1045 107 Irene Tørnæs 67 Baghjulet
65 km 1045 108 Kirsten Løhndorf 68 Baghjulet
140 km 0906 109 Bo Christensen 50
140 km 0900 110 Henrik "Valde" Nielsen 44 Team Cykelmagasinet.dk
185 km 0830 111 Kim Mikkelsen 41
185 km 0830 112 Bjarne Jensen 53 cch hjørring
140 km 0912 113 Lene Rosengaard 56
140 km 0912 114 Susanne Holmark 45
100 km 0957 115 Karina Palmquist 49
100 km 0957 116 Niels Junge 52
140 km 0906 117 Keld Eskesen 53 Vejgaard Cykel Motion - VCM
65 km 1048 118 Kurt Pedersen 65 sabro ck
185 km 0830 119 Jesper Hvisthule 55 Kibæk Cykelmotion
185 km 0830 120 Mikael Ælmholdt 44 Kibæk Cykelmotion
185 km 0830 121 Rasmus Kiel Larsen 38 Kibæk Cykelmotion
185 km 0830 122 Bjarne Byskov 57 Rødkærsbro Cykelklub
185 km 0830 123 Henrik Alleslev 57 Ølsted Cykelmotion - Team AV Experten Lystrup
100 km 0945 124 Rasmus Würgler Hansen 24
185 km 0830 125 Ulrik Rasmussen 48 Den Italienske Mafia
185 km 0830 126 Kim Tanderup Ølgaard 49 Den Italienske Mafia
185 km 0830 127 Steffan Matthiesen 34
185 km 0830 128 Jens Festersen 35
100 km 0954 129 NIELS PETER EGEBO 25
100 km 0954 130 Sebastian Wolff 25
100 km 0954 131 Carsten Jensen 46 Ølsted cykelmotion
25 km 1115 132 Thomas Pedersen 25
185 km 0830 133 Henrik Mathiesen 51 SLGI
100 km 0957 134 Charlotte Mathiesen 52 Næstved Cykel-Motion
100 km 0954 135 Torben Holm 42 Hammel ck
140 km 0909 136 Reno Falk Andersen 53
185 km 0830 137 Aksel Nielsen 45
100 km 0954 138 Knud Hansen 58 Hammel ck
185 km 0830 139 Hans Jørgen Bach 53
140 km 0906 140 jan Andersen 46 HP BYG
140 km 0906 142 Ole Bak 48 HP BYG
140 km 0906 141 Lars Kragh 48 HP BYG
185 km 0830 143 Carsten Schulz 48 Ølsted Cykelmotion Team A/V EXPERTEN
185 km 0830 145 Jon Boeskov 52
185 km 0830 144 Kim Gulddahl Klint 52
185 km 0830 146 Torben Laborn 47

10. maj 2018

Astral Biking/Danmarks Højeste Motionscykelløb

Tilmeldingsfrist: 09-05-2018, kl. 20:00

142 tilmeldte

Tidtagning og Resultater

Du kan se live-resultater og endelige resultater på vores nye resultatside.

Ønsker du at vide mere om vores tidtagningsløsning, så kontakt Martin på martin@sporti.dk. Du kan også læse mere her.