Distance Starttid Startnr Navn Klub/sponsor
180 km 0806 1 Brian Mikkelsen Ølsted cykelmotion
62 km 1106 3 Poul Dalgas Dalgas
62 km 1106 2 Anders Dalgas Dalgas
125 km 0903 4 Flemming Lysgaard
180 km 0803 5 Per Pasgaard TIF Cycling
125 km 0903 6 Simon Pedersen
125 km 0903 7 Torkild Christensen KG Beton
180 km 0806 8 Henrik Alleslev Ølsted Cykelmotion
180 km 0803 9 Marc Christiansen Team Dansk Bus Renovering
180 km 0803 10 Thomas Starup-Kjærgaard Team Dansk Bus Renovering
180 km 0806 11 Jesper Nørrum
100 km 1000 12 Leif Ege SAP Sport
100 km 1000 13 Teddy Pærremand SAP Sport
180 km 0800 14 Mogens Christiansen Dansk Håndcykel Klub
180 km 0800 15 Michael K. Stefansen Dansk Håndcykel klub
125 km 0900 16 Torben sejr Olsen
100 km 1000 17 Erik Lauridsen Team uge 34
100 km 1000 18 Hans Jørn Sørensen Team uge 34
100 km 1000 20 Keld Iversen Team uge 34
100 km 1000 19 Jan Fisker Jensen Team uge 34
180 km 0803 21 Claus Weber Lagkageklubben
125 km 0900 22 Johan P. Hansen HC38
125 km 0906 23 Bo Arnold
125 km 0906 24 Lars Grønhøj
44 km MTB 1030 25 Per Uldal MTB Grindsted Sygehus
125 km 0906 26 Jan Poulsen
100 km 1000 27 Kurt Nørgaard Grindsted Cykel Motion
125 km 0900 28 Else Stykkel Team Rynkeby Vestjylland 2018
125 km 0906 29 Lars Bjerning Team Rynkeby Vestjylland 2018
125 km 0906 30 Søren Langelund Team Rynkeby Vestjylland 2018
125 km 0903 32 Robert Vejby Nielsen Team Rynkeby Vestjylland 2018
125 km 0903 31 Lisbeth Roslund Nielsen Team Rynkeby Vestjylland 2018
125 km 0900 33 Sofie Emma Rubin Team Rynkeby Vestjylland 2018
125 km 0906 34 Brian Siig Thomsen Team Rynkeby Vestjylland 2018
125 km 0906 35 Mogens Werge Team Rynkeby Vestjylland 2018
125 km 0906 36 Anne Pedersen Team Rynkeby Vestjylland 2018
125 km 0906 37 Jane Mølgaard Christensen TRV18
125 km 0906 38 Lars mølgaard Christensen Team Vestjylland rynkeby 2017
125 km 0906 39 Jeanett Thorndahl Ibsgaard Team Rynkeby Vestjylland 2018
125 km 0906 40 Thomas Deleuran Hansen Team Rynkeby Vestjylland 2018
125 km 0906 41 Kenneth Jonassen Team Rynkeby Vestjylland 2018
125 km 0906 42 Lizette Frederiksen Team Rynkeby Vestjylland 2018
125 km 0906 43 Tommy Skov Kristensen Team Rynkeby Vestjylland 2018
125 km 0906 44 knud skov christensen
125 km 0906 45 Kenneth Klokmose Team Rynkeby Vestjylland 2018
125 km 0906 46 Mette Svenstrup Team Rynkeby Vestjylland 2018
125 km 0900 47 L. H Knudsen
125 km 0906 48 Frank Evald Team Rynkeby Vestjylland 2018
180 km 0806 49 Kristian Nygaard
180 km 0800 50 Lars-Ole Markvardsen Cyklebørsen Bjerringbro / SIlkeborg
44 km MTB 1030 51 lone olesen MTB Grindsted sygehus
44 km MTB 1030 52 frank olesen MTB Grindsted sygehus
44 km MTB 1030 53 flemming schach MTB Grindsted sygehus
44 km MTB 1030 54 Kim Pedersen MTB Grindsted sygehus
44 km MTB 1030 55 Pia Kahl Christensen MTB Grindsted Sygehus
44 km MTB 1030 59 Maibrit Kongshaug Hundehår
44 km MTB 1030 56 Claus Svejstrup Hundehår
44 km MTB 1030 57 Diana Svejstrup Hundehår
44 km MTB 1030 58 Mads Kongshaug Hundehår
125 km 0906 60 Pia Kjelgaard GCM
125 km 0906 61 Morten Vilhelm
125 km 0906 62 Martin Withus Team Red Eye
180 km 0806 63 Peter Morel
125 km 0906 64 Henning Johansen GCM
125 km 0903 66 Lotte Halberg Nortec
180 km 0806 65 Claus Laugesen
125 km 0906 67 pernille Skov Madsen Team Rynkeby Vestjylland 2018
180 km 0800 68 Niels Kirkegaard Jydske Dragonregiments idrætsforening
180 km 0800 69 Kasper Strøm Jensen Jydske dragon regiment
100 km 1000 70 Knud Borup Nielsen Brande Motion
180 km 0803 72 Troels Barkholt Team Trelleborg
180 km 0803 71 Michael Reinhald Jensen Team Trelleborg
180 km 0803 73 Mogens Beck Team CCS Aabenraa
180 km 0803 74 Arne Ankersen Team CCS - Aabenraa
125 km 0900 76 Pia Schultz-Lorentzen Alslev Bike Club
125 km 0906 75 Niels Jørn Kristensen Oksbøl Militære Idrætsforening
125 km 0918 77 Bjarne Hall Team Giv Håb
125 km 0906 78 Anja Aalund Holst Team Rynkeby Vestjylland 2018
125 km 0915 79 Michael Traberg Team Giv Håb
125 km 0918 80 Niels Kamp Brincker Team Giv Håb
180 km 0800 81 Jacob Egsgaard Team Lågeshoppen/Uhrskov-vine.dk
180 km 0800 82 Klaus Svendsen Team Lågeshoppen/uhrskov-vine.dk
125 km 0903 84 Kim Løvig Team Grupetto
125 km 0903 85 Rene Olesen Team Grupetto
125 km 0903 83 Gert Olesen Team Grupetto
125 km 0918 86 Jakob Lund Team Giv Håb Trekanten 2018
44 km MTB 1030 87 Finn Jørrald BICM
125 km 0900 88 Henrik "Valde" Nielsen Team Cykelmagasinet.dk
125 km 0915 90 Oluf Nissen Team Giv Håb
125 km 0915 89 Birthe Christensen Team Giv Håb
125 km 0915 91 Richard Jakobsen Team Giv Håb
125 km 0915 92 jan hansen Team Giv Håb
125 km 0915 93 Anne Kruchov Jensen Team Giv Håb
180 km 0809 94 Agergaard og Co #1 Agergaard og Co
180 km 0809 95 Agergaard og Co #2 Agergaard og Co
180 km 0809 96 Agergaard og Co #3 Agergaard og Co
180 km 0800 97 Kim Mikkelsen
125 km 0906 98 Stig Petersen Team Rynkeby Vestjylland 2018
180 km 0803 99 Bjarne Jensen cch hjørring
125 km 0906 100 Bent Tønning Team Rynkeby Vestjylland 2018
125 km 0906 101 Arne Thuesen Alslev bike club
125 km 0906 102 James Nielsen Team Rynkeby Vestjylland 2018
180 km 0800 103 Michael Freltofte SMT
180 km 0800 106 Rasmus Kiel Larsen Kibæk Cykelmotion
180 km 0800 104 Jesper Hvisthule Kibæk Cykelmotion
180 km 0800 105 Mikael Ælmholdt Kibæk Cykelmotion
44 km MTB 1033 108 Thomas Sandholdt Team VØK
44 km MTB 1033 107 Bo Kollemorten Team VØK
180 km 0806 109 Bjarne Byskov Rødkærsbro cykelklub
180 km 0800 111 Kim Tanderup Ølgaard Den Italienske Mafia
180 km 0800 110 Ulrik Rasmussen Den Italienske Mafia
125 km 0918 112 Johnny Nielsen Midtthy cykelmotion
125 km 0930 113 Anne Øbo
125 km 0930 114 Kennet Jessen
100 km 1000 115 Frederik Schmidt GCM
125 km 0918 116 Palle Fuglsang Midtthy Cykelmotion
62 km 1103 117 Kurt Bek
125 km 0915 118 Leif Skovhus Team Giv Håb
125 km 0906 119 Reno Falk Andersen ABC
125 km 0906 120 Stefan Røeder Nielsen ABC
44 km MTB 1030 121 Ulrik Petersen
180 km 0800 122 Aksel Nielsen
180 km 0800 123 Jes Lundby Christiansfeld Cykelmotion
180 km 0800 125 Niels Olsen Christiansfeld Cykelmotion
180 km 0800 124 Klavs Knudsen Christiansfeld Cykelmotion
125 km 0915 126 Carsten Albertsen
125 km 0915 127 Carsten Albertsen
180 km 0800 128 Hans Jørgen Bach
62 km 1100 131 Thorkild Foldager Tørring Teltplads
62 km 1100 129 Hakon Havgaard Tørring Teltplads
62 km 1100 130 Sven Havgaard Tørring Teltplads
125 km 0906 132 Mike Andersen ABC
125 km 0903 133 Jellingkongerne #1 Jellingkongerne
125 km 0903 134 Jellingkongerne #2 Jellingkongerne
125 km 0903 135 Jellingkongerne #3 Jellingkongerne
180 km 0806 136 Dan Thomsen Tjæreborg cycling
180 km 0806 137 Brian Riis Tjæreborg Cycling
180 km 0806 138 Peter Ladegaard Jensen Tjæreborg Cycling
180 km 0806 139 Brian Jessing Tjæreborg Cycling

5. maj 2018

Sydbank Stjernetour de Grindsted

Tilmeldingsfrist: 04-05-2018, kl. 20:00

139 tilmeldte

Tidtagning og Resultater

Du kan se live-resultater og endelige resultater på vores nye resultatside.

Ønsker du at vide mere om vores tidtagningsløsning, så kontakt Martin på martin@sporti.dk. Du kan også læse mere her.