Distance Navn Startnr Klub/sponsor
80 km Mikkel Og Jan Team Iben 1 Team Iben
80 km Jacob Olsson 2
80 km Birgitte Dalsberg 3
80 km Jannie Prehn 4
35 km MTB Jacob Schmidt Birkmose 5
80 km Morten Henrik Hansen 6 Team Morten
20 km William Brandt 10 Bjørnehøj 7.C
20 km Lars B Petersen 9 Bjørnehøj 7.C
20 km Clara Sofie Brandt Petersen 7 Bjørnehøj 7.C
20 km Frederik Birkelund 8 Bjørnehøj 7.C
35 km MTB Niels Kaarill 11 Team Victronenergy E.bike
35 km MTB Stig Buchard 12 Sponz MTB klub
35 km MTB Lars Ditlevsen 13 Crypton Consult
125 km Peter Jørgensen 14 Gentofte CC
35 km MTB Martin Frøslev Jørgensen 16
35 km MTB Janne Blomberg 15
20 km Ali Esad Serbest 17
35 km MTB Mathias Lorens Hansen 18
80 km Morten Duelund 19 Sponz MTB klub
125 km Jakob Funch Rasmussen 20 Dansk Varme Service
35 km MTB Søren Olsen 21
35 km MTB Camilla Risholt 22
50 km Jette Bisgaard Boll 24 BisgaardBoll
125 km Claus Bisgaard Jensen 23 BisgaardBoll
35 km MTB Cæcilie Risholt 25
35 km MTB Henrik Larsen 26
50 km Arne Feldung 27
80 km Judith Jøhnk 29 De blonde
80 km Mette De Place Andersen 28 De Blonde
80 km Susanne Edemann 31
80 km Anette Behrens 30
35 km MTB Michael Kragh-Barkov 32
125 km Karsten Reng 33
50 km Laila Larsen 34
50 km Karen Bo Nielsen 35
35 km MTB Frank Gøttler 36 Team Hareskov cykler
35 km MTB Henrik De Wett Petersen 37 Onemanshow
50 km 7.3 #1 88 7.3
35 km MTB Martin Rasch 38 7.3
35 km MTB Palle Juvonen Thomsen 39 7.3
10 km Villads Batting 40 Danske Bank
35 km MTB Kim Batting 41 Danske Bank
10 km Grit Batting 42 Danske Bank
10 km Helle Damstoft 43 Danske Bank
20 km Peter M. Andersen 44 Evozourcing
125 km Nels Rasmussen 45 Evozourcing
125 km Linda Hebo Lange 46 Evozourcing
125 km Jørn Lauritzen 47 Evozourcing
125 km Tom Kristiansen 48 Evozourcing
125 km Peter Amtorp Burchardt 49 Evozourcing
20 km Mette Meincke Jensen # 1 52 METRO THERM
20 km Mette Meincke Jensen # 2 53 METRO THERM
125 km Christian Hemmingsen 54 FOG
125 km Ole Dahl 55 FOG
125 km Jacob Dahl 56 FOG
125 km Søren Nielsen 57 Danske Bank
125 km Henrik Parbst 58 BUWI
80 km Rene' Wibe 59 BUWI
125 km Lars Bærentzen 60 SISCON
50 km Søren Boysen 61 Olympisk klub
125 km John Carlsen 62 Olympisk klub
80 km Johnny Frederiksen 63 Olympisk klub
80 km Oliver Dupont 64 Olympisk klub
10 km Bent Pedersen 65 REX CYKLER
35 km MTB Jesper Brendstrup 66 Kvickly
35 km MTB Michael Møller 67 Kvickly
35 km MTB Victor Møller 68 Kvickly
35 km MTB Jan Borgen 69 Kvickly
10 km Gitte Pedersen #1 76 METRO THERM
10 km Gitte Pedersen #2 77 METRO THERM
20 km Christian Brydensholt # 1 78 METRO THERM
20 km Christian Brydensholt # 2 79 METRO THERM
20 km Christian Brydensholt # 3 80 METRO THERM
20 km Christian Brydensholt # 4 81 METRO THERM
10 km Tine Alsøe Ravnsborg 93 7.3
10 km Monica Alsøe Ravnsborg 91 7.3
10 km Marius Alsøe Ravnsborg 90 7.3
50 km Magni Alsøe Ravnsborg 89 7.3
50 km Thor Ravnsborg 92 7.3
80 km Mette Hammerstrøm 95
80 km Jan Sønderstrup Petersen 94
125 km Rune Ulbak 97 Team O2
125 km Claus Balle 96 Team O2
125 km Klaus Gormsen 98
125 km Christian Kjærulff 99 Team O2
35 km MTB Magnus Sylvest Jensen 100 Halsnæs MTB
35 km MTB Jeppe Møller 101
35 km MTB Jonathan Møller 102
80 km Bjarne Elholm 103 Helene Muff Smykker & Ure / Raise4Fun
20 km Lars Bjerg 104
20 km Oscar Bjerg 106
20 km Marie-Louise Bjerg 105
80 km Gert Viltsborg 107 GerMan BjaTor LarSim
80 km Michael Emil Sørensen 109 The Zookeepers
80 km Tommy Källberg Ege Nielsen 108 The Zookeepers
80 km Søren Nielsen 111
50 km Lisa Nielsen 110
125 km Peter Hansen 112 Dansk Varme Service
80 km Kasper Hjelmgaard 113 Helene Muff Smykker & Ure / Raise4Fun
10 km Rasmus Vand Hjelmgaard 114
125 km Jacob Kolind 115 Jens og Jacob
125 km Jens Nath 116 Jens og Jacob
125 km Cristian Ulrich 117 Home / Team food-n-motion
80 km Flemming Hansen 118 Helene Muff Smykker & Ure / Raise4Fun
50 km Helene Muff Gottfredsen 120 Helene Muff Smykker & Ure / Raise4Fun
80 km Claus Gottfredsen 119 Helene Muff Smykker & Ure / Raise4Fun
10 km Line Jensen 122 3 generationer
10 km Hanna Jensen 121 3 generationer
10 km Ronja Petersen 123 3 generationer
10 km Thor Petersen 124 3 generationer
125 km Philip Hald 125
50 km Annette Ditlevsen 137 Gribskov Cykel Motion
50 km Helge Wibe 142 Gribskov Cykel Motion
50 km Inge Lise Vestergaard 144 Gribskov Cykel Motion
50 km Karina Gregersen 148 Gribskov Cykel Motion
50 km Lone Onsberg Lassen 149 Gribskov Cykel Motion
50 km Lone Wibe 150 Gribskov Cykel Motion
50 km Ruth Nielsen 154 Gribskov Cykel Motion
50 km Mette Larsen 152 Gribskov Cykel Motion
80 km Bent Hansen 138 Gribskov Cykel Motion
80 km Erik Bertelsen 140 Gribskov Cykel Motion
80 km Erik Stougaard 141 Gribskov Cykel Motion
80 km Helmer Pedersen 143 Gribskov Cykel Motion
80 km Jan Andersen 145 Gribskov Cykel Motion
80 km Jens Vestergaard 146 Gribskov Cykel Motion
80 km Melwyn Pedersen 151 Gribskov Cykel Motion
80 km Steffen Mortensen 155 Gribskov Cykel Motion
80 km Thomas Christensen 157 Gribskov Cykel Motion
35 km MTB Brian Tronholm 139 Gribskov Cykel Motion
35 km MTB Svend-Erik Lien Hansen 156 Gribskov Cykel Motion
125 km Jørgen Carlsen 147 Gribskov Cykel Motion
125 km Niels Gregersen 153 Gribskov Cykel Motion
125 km GCM Gribskov 158 Gribskov Cykel Motion
80 km Malene Frederiksen 126 Team Snowdrop Catering
80 km Martin Ventrup 127 Team Snowdrop Catering
80 km Nikolaj Ventrup 128 Team Snowdrop Catering
125 km Simon Enø Larsen 129
80 km Martin Christensen 130
80 km Claus Strange 133 Ascendis
80 km Anja Skands 131 Ascendis
80 km Vibeke Sønder 135 Ascendis
80 km Anne-Line Skau Suurballe 132 Ascendis
80 km Mette Ulbak 134 Ascendis
80 km Jesper Larsen 136
80 km Stig Hansen 159 Helene Muff Smykker & Ure / Raise4Fun
50 km Anne Grell 160 Helene Muff Smykker & Ure / Raise4Fun
125 km Nikolaj Richardt Jørgensen 161 CC Hillerød
80 km Kristian Gottlieb 162 The Zookeepers
80 km Kenneth Bergø-Enkebøll 163 Helene Muff Smykker & Ure / Raise4Fun
80 km Jacob Wendler Johansen 164 Salon Saabye
80 km Michael Kaul 165
125 km Simon Dalhoff 166
80 km Thomas Johnsen 167 Helene Muff Smykker & Ure / Raise4Fun
80 km Mogens Frederiksen #4 168 Team Snowdrop Catering
35 km MTB Elias Lauritsen 169 Solbjerg MTB
50 km Raymond Beck 170
35 km MTB Marius Folkersen 171 REX CYKLER
35 km MTB Søren Folkersen 172 REX CYKLER
125 km Nichlas Lindberg Elmvang 173
125 km Flemming Back 174 CC Hillerød
125 km Jacob Larsen 175 De glade cykel drenge
20 km Theis Hartvigsen 179 Team Hartvigsen
20 km Mia Hartvigsen 178 Team Hartvigsen
20 km Julie Hartvigsen 177 Team Hartvigsen
20 km William Hartvigsen 180 Team Hartvigsen
20 km Emily Hartvigsen 176 Team Hartvigsen
125 km Emil Jørgensen 181 Home / Team food-n-motion
125 km Peter Simonsen 182 Home / Team food-n-motion
125 km Christian Tauson 183 Home / Team food-n-motion
35 km MTB Jacob Engelsen 184 Græsted MTB
35 km MTB Ulrik Engelsen 185 Græsted MTB
125 km Viktoria Smidth Knudsen 186
125 km Morten Hylander Møller 187 Zacho-Hylander Cycling
50 km Tommy Gottfredsen 188 Helene Muff Smykker & Ure / Raise4Fun
125 km Martin Kaj Holm-Nielsen 189 Home / Team food-n-motion
125 km Jan Bo Hansen 190 CC Hillerød
125 km Sebastian Hartvigsen 191 Home / Team food-n-motion
125 km Mads Nicolaysen 192 Home / Team food-n-motion
10 km Team Kanutski #1Browarczyk 210 team Kanutski
10 km Team Kanutski #2Martinsen 211 team Kanutski
10 km Team Kanutski #3Hjort 212 team Kanutski
10 km Team Kanutski #4Kock 213 team Kanutski
10 km Team Kanutski #5Bendtsen 214 team Kanutski
10 km Team Kanutski #6Sørensen 215 team Kanutski
10 km Team Kanutski #7Sørensen 216 team Kanutski
10 km Team Kanutski #8Bjørnskov 217 team Kanutski
125 km Jesper Steen Lorentzen 193 Home / Team food-n-motion
125 km Lars Gustafsson 194 CC Hillerød
10 km Louise Buch 204 Team Nygaade
10 km Anders Kroll 200 Team Nygaade
10 km Thomas Gregersen 206 Team Nygaade
10 km Serhat Sari 205 Team Nygaade
10 km Anders Hansen 199 Team Nygaade
10 km Claus Bendtsen 202 Team Nygaade
10 km Bodil Ravn 201 Team Nygaade
10 km Lise Løfberg 203 Team Nygaade
50 km Marianne Brosø 195
10 km Nilas Hansen 197
10 km Elias Hansen 196
80 km Lars Bo Vyum 198
50 km Inger Lise Sørensen 207 Team Barkov
10 km Team Kanutski #9Kristensen 218 team Kanutski
10 km Team Kanutski #10Hjort 209 team Kanutski
80 km Jan Fedders 208
10 km Vibeke Klitgaard 230 Dansk Varme Service
10 km Kenneth Klitgaard 227 Dansk Varme Service
10 km Louise Klitgaard 229 Dansk Varme Service
10 km Benjamin Klitgaard 224 Dansk Varme Service
10 km Ina Klitgaard 226 Dansk Varme Service
10 km Illona Larsen 225 Dansk Varme Service
20 km Cykling Uden Alder Trongården 223 Cykling Uden Alder
20 km Cykling Uden Alder Bakkebo 219 Cykling Uden Alder
20 km Cykling Uden Alder Skovsminde 221 Cykling Uden Alder
20 km Cykling Uden Alder Skovsminde 222 Cykling Uden Alder
20 km Cykling Uden Alder Jens Erik 220 Cykling Uden Alder
35 km MTB Klaus Andersen 228 Dansk Varme Service
80 km Michael J P Nielsen 231
35 km MTB Tom Buch 232
80 km Martin Møller 233
80 km Per Puch Holm-Larsen 235
80 km Mathias Puch Holm-Larsen 234
125 km Tomas Rotovnik 236 TVV Euroman
125 km Søren Rosengaard 237
80 km Jean Jeppesen 238 Helene Muff Smykker & Ure / Raise4Fun
80 km Marianne Nielsen 239 Helene Muff Smykker & Ure / Raise4Fun
125 km Jens Abrahamsson 240 Abc/bakoptic
80 km Poul Berthelsen 241
20 km Sif Petersen 243 6.3 Helsinge-Realskole
20 km Michael Erenskjold Petersen 242
20 km Jette Bigum 249 Gribskov Kommune
20 km Charlotte Henriksen 244 Gribskov Kommune
20 km Pernille Martens Jensen 251 Gribskov Kommune
20 km Emily Amalie Jensen 247 Gribskov Kommune
20 km Emil Valdemar Jensen 246 Gribskov Kommune
50 km Hans Lassen 248 Gribskov Kommune
50 km Tina Rützou 252 Gribskov Kommune
35 km MTB Christian Dam 245 Gribskov Kommune
35 km MTB Lene Pia Pedersen 250 Gribskov Kommune
125 km Jesper Hansen 253 TVV Euroman
125 km Mikkel Bording 254 TVV Euroman
50 km Johan Malmsten 255
125 km John Christensen 258
20 km Jonas Nordahl 256
20 km Matti Nordahl 257
80 km Peter Aslund 259 CEO Cycling
10 km Julie Pedersen 260
50 km Tais Vincent Jensen 261
80 km Christian Høfler 263
125 km Tom Bjarnum Kongebo 262
125 km Dennis Andersen 264 MAN B&W - MAN Energy Solutions
125 km Christina Andersen 265
80 km Bjarne Veiergang 266
10 km Hanne Ammitzbøll Sørensen 267
10 km Katrine Ammitzbøll Sørensen 268
50 km Helle Sørensen 269 7.3
50 km Emma Sørensen 270 7.3
20 km Ellen Meldgaard 271 Bjørnehøj 7.C
20 km Sisse Meldgaard 273 Bjørnehøj 7.C
20 km Morten Meldgaard 272 Bjørnehøj 7.C
125 km Michael Lahn Agnsgaard 274
80 km Martin Qualen 275
125 km Frederik Lundberg 276 BBC
80 km Karsten Flodgaard Zeuthen 277 CC Hillerød
35 km MTB Henrik Vestergaard 278
80 km Henrik Schafranek 279 Velopress
10 km Team Kanutski #11Frederiksen 280 team Kanutski
10 km Team Kanutski #12Frederiksen 281 team Kanutski
10 km Team Kanutski #13Frederiksen 282 team Kanutski
10 km Team Kanutski #14Frederiksen 283 team Kanutski
20 km Andreas Mateusiak 284 Gribskov Kommune
50 km Hristo Ivanov 286
35 km MTB Christian Johansen 285 Gribskov Kommune
50 km David Christian Andreasen 288
50 km Bent Horn Andersen 287
10 km Ellen Sophia Røeder 289 Team 1.C Bjørnehøjskolen
10 km Karen Røeder 290 Team 1.C Bjørnehøjskolen
10 km Edith Røeder 291 Team 1. B Bjørnehøjskolen
35 km MTB Mads Sørensen 292 Halsnæs MTB
80 km Simon Bramsen 293 Træd Til
10 km Team Kanutski #15Fristedt 294 team Kanutski
50 km Anja Mølgård 295
50 km Phillipa Mølgård 296
50 km Lotte Ferdinandsen 297 7.3
80 km Aage Faurholt 298
10 km Villads Printz 300 Team Viller
10 km Bjørn Andersen 299 Team Viller
20 km Theodor Wernberg Løvgreen 301 Team Rønnebærvej
125 km Jeppe Sørensen 302
125 km Henrik Damgaard 303 OCK Cykelklub
35 km MTB Cayden Ghavidel 304 Bjørnehøj 8c
35 km MTB Johnny Hansen 305 Bjørnehøj 8c
50 km Pernille Hansen 306 Gribskov Kommune
125 km Kim Tromholt Tromholt (DK) 307
125 km Kenneth Markussen 308
80 km Kristian Lund Sørensen 310
20 km Mannus Lund Sørensen 311
20 km Kaspar Barakonyi Sørensen 309
80 km Knud-Erik Ohlendorff 315 ANC
80 km Jan Zacho 314 ANC
80 km Claus Thomsen 313 ANC
80 km Peter Vejre 317 ANC
80 km Lene Skov 316 ANC
80 km Claus Sørensen 312 ANC
80 km Thomas Wittrock 320 ANC
80 km Søren Nygaard-Andersen 319 ANC
80 km Tommy Nielsen 321 ANC
80 km Ronny Tovgaard 318 ANC
10 km Lukas Brøckner Adamsen 322 Team Tvilling Gribskov
125 km Kim Valentin 323
35 km MTB Carsten Jensen 324
80 km Bettina Valentin 325 Valentin
80 km Carsten Schiødte 326 Valentin
80 km Rune Platou 327 The Zookeepers
80 km Martin Gottlieb 328 The Zookeepers
80 km Jørgen Evers 329 Gribskov Cykel Motion
10 km Charlotte Teolander 330 Team Tvilling Gribskov
10 km Anja Andersen 331 Team Tvilling Gribskov
10 km Simon Frølund Moesgaard 332 Team Tvilling Gribskov
80 km Jens Schou Jensen 333
50 km Johnny Uglebjerg 337 Team Krøll
50 km Mikkel UgleBjerg 338 VVS Partner Nordrør
50 km Thomas Jensen 340 Team Krøll
125 km Peter Birk 334 White Socks Cycling
50 km Claus Willum 336 Team Krøll
50 km Morten Allermand 339 Team Krøll
50 km Bjarne Andersen 335 Team Krøll
20 km Evelin Kvalsvik Vinther 341
10 km Sandra Halle 342 Team Tvilling Gribskov
35 km MTB Peter Jessen 343 TOMRA Recycling Team
125 km Lars Schmidt 344 Home / Team food-n-motion
50 km William Olsson Pedersen 345 7.3
20 km Susanne Neldeberg 347 Bjørnehøj 7.C
20 km Thomas Neldeberg 348 Bjørnehøj 7.C
20 km Signe Neldeberg 346 Bjørnehøj 7.C
20 km Laura Meldgaard 349 Bjørnehøj 7.C
50 km Dorrit Krogh 350
125 km Kim Wilson 351
35 km MTB Lars Pedersen 352 REX CYKLER
50 km Eske Aasvang 353 The Svampebobs
50 km Liv Aasvang 355 The Svampebobs
50 km Gry Aasvang 354 The Svampebobs
50 km Martin Vaabengaard 356 Team weaponfarm
50 km Jan Fallinge Christensen 358 Team Dundee
50 km Denis Andersen 357
10 km Ida Bartholdy 359 Team Tvilling Gribskov
125 km Mikkel Nybo Andersen 360 TVV (Amatori)
10 km Anders Madsen 361 Familien Buch /Madsen
10 km August Jess Buch #1 363 Familien Buch /Madsen
10 km Anna Jess Buch #2 362 Familien Buch /Madsen
10 km Mette Buch #3 364 Familien Buch /Madsen
80 km Michael Juhl Pedersen 365 Helene Muff Smykker & Ure / Raise4Fun
125 km Anders Friis 366
80 km Jerry Kjær Nielsen 367 Havregården kostskole
20 km Per Bakhauge 369 Bakhauge
20 km Sofia S. Bakhauge 370 Bakhauge
35 km MTB Joy Søndergaard Strand 368
20 km Mikkel Holm 372
20 km Emma Lykke Holm 371
50 km Victor Skikkild Skikkild 375 7.3
20 km Sofia Balbi 374 7.3
20 km Jan Skikkild 373 7.3
125 km Jette Andersen 376 53
125 km Lennon Andersen 377 53
10 km Betjent Thomas Andreassen 378 Team Nordsjællands Politi
35 km MTB Jesper Slagter 379
20 km Lenette Lydolph 380 7.3
20 km Freya Lydolph 381 7.3
50 km Jakob Madsen 382
35 km MTB Jens Brokær 383 Rex Cykler
20 km Karoline Ludwigsen 386 Bjørnehøj 7.C
20 km Gitte Ludwigsen 384 Bjørnehøj 7.C
20 km Jacob Ludwigsen 385 Bjørnehøj 7.C
80 km Søren Petersen 387 Skibby
80 km Peter Petersen 388 Skibby
10 km Christian Andersen 389 Evozourcing
125 km David Olsen 390
80 km Carina Bruun 391 Meet2Build
50 km Freja Lunde Rasch 392 7.3
50 km Ronja Juvonen Thomsen 393 7.3

1 September 2019

Helsinge Rundt på Cykel

Registration deadline: 31-08-2019, at 19:00

379 registered

Tidtagning og Resultater

Du kan se live-resultater og endelige resultater på vores nye resultatside.

Ønsker du at vide mere om vores tidtagningsløsning, så kontakt Martin på martin@sporti.dk. Du kan også læse mere her.