145 km, Alle
Plc. Startnr Navn Køn Klub/hold Sluttid
1 519 Karsten Hoffmann M Team Synergy Cycling 3:35:46
2 529 Henrik Nielsen M Team Synergy Cycling 3:35:55
3 1594 Søren Christiansen M 3:35:56
4 699 Frank Reuter M Politiets Cykelklub, København 3:38:14
5 705 Kenn G. Hansen M Politiets Cykelklub, København 3:38:17
6 691 Kasper Schrøder M Politiets Cykelklub, København 3:38:19
7 1843 Allan Mortensen M CC95 3:38:56
8 1842 Jens Hockerup Hansen M CC95 / Team A-fys 3:38:57
9 1333 Jan Lønne M Team Lønne 3:38:58
10 1961 Jesper Gønge Rasmussen M DK3650CYCLING 3:39:01
11 1314 Danny Jonasson M DK3650CYCLING 3:39:08
12 2883 Klaus Nyrholt M 3:39:09
13 831 Lars Nordskov M VHG 3:39:09
14 2056 Brian Andersen M DK3650CYCLING 3:39:11
15 926 Carsten Nielsen M Hørsholm Cykel Motion / PwC 3:39:11
16 2009 Klaus Bomholt M DK3650CYCLING 3:39:14
17 1405 Mikael Andersen M DK3650CYCLING 3:39:16
18 719 Troels Hansen M Brøndby Cykel Motion 3:39:17
19 1914 Frank Hansen M DK3650CYCLING 3:39:17
20 1677 Marius Brandt-Møller M Codan Sport 3:39:18
21 2320 Carsten Ritter M 3:39:18
22 1918 Mogens Buskbjerg M Holbæk Cykelsport 3:39:21
23 1965 Jeppe Byrnak M DK3650CYCLING 3:39:22
24 2019 Søren Rasmussen M Food-n-motion 3:40:07
25 693 Henrik Frederiksen M Politiets Cykelklub, København 3:40:21
26 2276 Rasmus Kehler M 3:40:26
27 1011 Morten Koldt M ReSound 3:40:41
28 1016 Henrik Melbye M Team food-n-motion 3:40:43
29 2913 Morten Poulsen M 3:40:46
30 710 Kim Jensen M Brøndby Cykel Motion 3:40:49
31 690 Johnny Christensen M Politiets Cykelklub, København 3:41:08
32 502 Michel Laursen M Team TVM 3:41:15
33 2154 Frederik Birk M Haslev Cykel Motion 3:41:20
34 1354 Allan Hasemann M 3:41:36
35 976 Keld Torndyb M hvidovre 3:42:04
36 644 Benny Rasmussen M FLS Cykelmotion 3:42:07
37 489 Anders Nyholm M Midt og Vestsjællands PI 3:42:41
38 1816 Kim Løvkvist M Midt og Vestsjællands PI 3:42:48
39 1379 Tobias Stax M 3:42:57
40 1170 Poul Christiansen M Frederiksværk motions cykelklub 3:42:59
41 787 Steen Ole Rasmussen M 3:43:05
42 1178 Simon Rath M Rath 3:43:22
43 215 Ole Resen M Team Operate 3:43:59
44 713 Thomas Ege M Brøndby Cykel Motion 3:44:12
45 2092 Martin Frank M Køge Bugt Junior Team Carboncykler.dk 3:45:28
46 2076 Anders Fynbo M Køge Bugt Junior Team Carboncykler.dk 3:45:37
47 1060 Svend Blicher Jepsen M TRI4 3:46:05
48 904 Anders Krøll M 3:46:09
49 1931 Torben Lynge Jacobsen M Kalundborg CC 3:46:15
50 1181 Tommy Aunvig M 3:46:50
Viser 1 - 50 af 1151 resultater

26. maj 2013

Skjoldenæsholmløbet 2013

Tilmeldingsfrist: 24-05-2013, kl. 23:59

Tidtagning og Resultater

Du kan se live-resultater og endelige resultater på vores nye resultatside.

Ønsker du at vide mere om vores tidtagningsløsning, så kontakt Martin på martin@sporti.dk. Du kan også læse mere her.