Distance Startnr Navn Klub/sponsor
74 km 8 Michael Ørbæk Langballe SCRM
74 km 2 Carsten Hjort HS6100
74 km 5 jesper Frandsen
74 km 4 Michael Schriver Sabro CK
74 km 14 Anders krogh Jensen Team Andersen - CykelAar
74 km 1 Jeppe Sølager Pedersen Team Andersen - CykelAar
74 km 3 Jesper Bjørnkjær Salten Hovedgård Cykelklub
74 km 15 Anders Milo
74 km 17 Kasper Dall
74 km 6 Peter Stokvad Team Aarhus Sydbank
74 km 7 Brian Juhl Sabro CK
74 km 10 Thomas Søndergaard Larsen Kjellerup CK
74 km 9 Tore Bigum Greve
74 km 12 Peter Meinert Enzo Cycling Team
74 km 26 Tony Lund-Burmeister
74 km 11 Jens Antonsen Sabro CK
74 km 23 Mathies Glasdam SSC
74 km 13 Bjarke Refslund De Hvié Hvaler
74 km 28 Michael Vestergaard HS6100
74 km 29 Jens Andersen AaCRM
74 km 16 Jimmy Østergaard Hovedgård Cykelklub
74 km 30 Kevan Kjær Pedersen CT Aarhus
74 km 20 Carsten Jørgensen Team Felix
74 km 25 Rune Hellegaard Christensen
74 km 18 Mads Meldgaard
74 km 24 Tom Blom Christensen Enzo Cycling Team
74 km 21 Torben Damsgård Johansen Galten CK
74 km 22 Kasper Kjærgaard SSC
74 km 19 Rene Sørensen
74 km 27 Chris Christensen De Hvié Hvaler
74 km 31 Henrik Dann Andersen Enzo Cycling Team
74 km 32 Adam Horsten SSC
74 km 33 Jan Bøllingtoft
74 km 35 Simon Oksbjerre SSC
74 km 36 Karsten Hansen
74 km 34 Flemning Christensen Sabro CK
74 km 39 Kim Levisen TST Cykling
74 km 37 Tore Bigum Greve SSC
74 km 38 Anders Mølby Nielsen Samsø Sociale Cykelklub
74 km 40 Lars Bay Petersen Sabro CK
74 km 41 Karsten Hansn
74 km 42 Nicolai Lind Jørgensen De Hvié Hvaler
74 km 43 Jesper Færch Enzo Cycling Team
74 km 44 Niklas Seeberg CT Aarhus
74 km 46 Rasmus Pagter Pagter Conradsen Team Supercrema
74 km 45 Jesper Hedensted Hovedgård Cykelklub
74 km 50 Carsten Kokholm
74 km 47 Palle Sørensen Hovedgård Cykelklub
74 km 48 Jan Berg Sabro CK
74 km 49 Martin Lehmann AaCRM
74 km 51 Dennis Schulze
74 km 52 Jonas Byriel CK Aarhus
74 km 53 Mikkel Bech Team Felix
74 km 56 Peter Halsboe
74 km 67 Steven Reyes Booketbord.nu
74 km 57 Henrik Bilgrau FUSION
74 km 58 Flemming Kristensen
74 km 61 Lars Lund Team Lågeshoppen / Uhrskov-vine.dk
74 km 59 Lasse Kåre Olsen HAMMEL CK
74 km 60 Mogens Laustsen SCRM / Team Dansk Halbyggeri A/S
74 km 62 Søren Thorup Team Motionsfeltet
74 km 63 Dennis Nielsen RyCC
74 km 64 Michael Buch
74 km 68 Ulrich Jacobsen Booketbord.nu
74 km 66 Jacob Iversen Booketbord.nu
74 km 65 Jelmer Westra
74 km 69 Claus Weber Lagkageklubben
74 km 70 Fabio Reyes
74 km 71 Kristian Laygardt Röck SSC
74 km 72 Robert Andersen Team Lågeshoppen / Uhrskov-vine.dk
74 km 73 Martin Sølager Viborg MTB
74 km 74 Bo Vilsgaard
74 km 76 Peter Pilgaard Team Andersen - CykelAar
74 km 75 Mateusz Dziopa
74 km 77 Christian Kajberg Specialminds.dk
74 km 79 Frank Bjerregaard Nielsen
74 km 81 Halfdan Eika Team Overdrevet
74 km 82 Andreas Husted SSC
74 km 84 brian nielsen
74 km 83 Jesper Lindberg Team Harlev Road Cycling
74 km 85 Bo Simonsen #htfu
74 km 88 Morten Nedergaard SuperVision Alarmteknik
74 km 86 Peter Tavs Team Andersen - CykelAar
74 km 87 Claus Kempel Team Harlev Road Cycling
74 km 90 Jesper Olesen
74 km 91 Morten Bøhm Jørgensen CFC
74 km 92 Allan Bjerre Wisén Team ConWx
74 km 93 kurt Myhlert RyCC
74 km 94 Tommy Troelsen Team lågeshoppen / Uhrskov-vine.dk
74 km 95 Lasse Reimer SSC
74 km 96 Lars Knudsen Team Lågeshoppen / Uhrskov-vine.dk
74 km 97 Jens Eriksen TST Cykling
74 km 98 Lars Rasmussen
74 km 99 Steffen Søvsø MTB Randers
74 km 100 Dennis Nørager AaCRM
74 km 101 Nikolaj Krog RyCC
74 km 102 John Myrup
74 km 105 Jacob Guldmann Møller
74 km 113 Kasper Bodenhoff
74 km 107 René Agerskov
74 km 103 mathis møller
74 km 106 Søren Jakobsen SSC
74 km 131 Anders Agerlin Møller
74 km 104 Kristian Aarslev SSC
74 km 109 Anders Gjedde Brøndt Team Mojn
74 km 115 Jens Arne Antoft Nørrebro Cykleklub
74 km 117 brian nielsen
74 km 108 Anders G. Christnsen
74 km 111 Jimmy Bonde HRC
74 km 110 Torben sejr Olsen Galten CK
74 km 124 Steffan Wichmann Team Motionsfeltet
74 km 112 Simon Kok Jensen SSC
74 km 121 Frederik Husum SSC
74 km 122 Peter RY Fischer CK Djurs
74 km 126 Martin Jensen Harlev Road Cycling
74 km 114 Jonas Andersen KBC
74 km 116 Per Antoft
74 km 129 Søren Vestergaard Kristensen
74 km 119 Klaus Blom CT Aarhus
74 km 118 john møller
74 km 120 Simon Rasmussen SSC
74 km 135 steffen jakobsen
74 km 125 Rasmus Niebuhr Harlev Road Cycling
74 km 123 Kjeld Wichmann Team Motionsfeltet Pink Ed.
74 km 127 Jesper Baunsgaard
74 km 139 Carsten Jensen Team Motionsfeltet
74 km 132 Mads Bundgaard
74 km 128 Peter Christoffersen
74 km 133 Simon Nielsen
74 km 130 Jakob Bonde Jay Lauritsen Team Mojn
74 km 134 Aida Solhøj Hansen Team TRX Aarhus
74 km 136 Lars Bentzen
74 km 142 Jens Berner
74 km 145 Lennart Jensen
74 km 137 Anja Koppitz Rasmussen Ry cycle club
74 km 138 Thomas Mulvad
74 km 143 søren juul
74 km 152 Kim Laursen
74 km 141 Ian Williams
74 km 140 Morten Jensen
74 km 146 Morten Bøhm
74 km 144 Martin Sandahl Samsøs Sociale Cykelklub
74 km 147 Rasmus Hammer Oldcranks
74 km 150 Mads Chr Lamm SSC
74 km 151 Søren Turbo Pedersen SSC
74 km 148 Kristoffer West
74 km 149 Andreas Bugge Tinggaard
74 km 153 Claus Kristiansen Team Motionsfeltet.dk
74 km 155 Michael Madsen Knabercyklisterne
74 km 154 Lene Jørgensen Team Motionsfeltet
74 km 160 Henrik secher Team Motionsfeltet
74 km 157 Morten Riis Nedergaard
74 km 156 Allan Petersen Scrm
74 km 158 Tina Kirkegaard Team Motionsfeltet
74 km 159 Gitte Jakobsen Team Motionsfeltet
74 km 161 Carsten Jeppesen Team Søften
74 km 162 Brian Berthelsen
74 km 163 Steffen Høgh Petersen TST cykling
74 km 164 Henrik Valdemar Nielsen Cykelmagasinet
74 km 168 Thomas Høg
74 km 165 Lasse krogsgaard Prins SSC - Samsø socialistiske cykelklub
74 km 166 Hans Peter Leest
74 km 167 Simon Bak Bak Andersen
74 km 169 Claus Langergaard
74 km 170 Danny Linaa
74 km 171 Thomas Stig Nielsen Virtu Business Club
74 km 176 Gitte Jakobsen
74 km 175 Philip Bo
74 km 174 Lasse Fuhr TLUV
74 km 179 Peter Madsen Harlev Road Cycling
74 km 177 Mads Bayer
74 km 178 Nikolaj Bugge CK Aarhus
74 km 180 Thomas Mikkelsen Brædstrup CK
74 km 181 Lars Rasmussen
74 km 182 Brian Anderberg
74 km 183 Nicolaj Haarup SCRM
74 km 184 Anders Bæk Jensen SCR
74 km 185 Morten Lindberg Hansen
74 km 186 Michael Freltofte SMT
74 km 187 michael borup RCM
74 km 188 Kristian Koldtoft MCM
74 km 189 Carlo Regnarsson Mains
74 km 190 Carl Nielsen
74 km 191 Jacob Egsgaard Team Lågeshoppen/Uhrskov-vine.dk
74 km 192 John Grøne
74 km 193 Jakob FInk Andersen MTB Randers
74 km 194 Martin Eriksen
74 km 195 Jacob Hansen
74 km 196 Rasmus Søndergaard
74 km 197 Simon Kristiansen
74 km 198 Hans Jørgen Pedersen
74 km 199 Johannes Rom Dahl
74 km 200 John Hylleberg Jakobsen Hammel CK
74 km 201 Mads Henriksen Birk Silkeborg Cykelring Motion
74 km 202 Christian Lundgaard
74 km 203 Lars Munch
74 km 204 Asger Givskov Aarhusmtb
74 km 205 Torben sejr Olsen Galten CK
74 km 206 Kasper Stevn Nielsen
74 km 207 Ulrich Boel Sørensen
74 km 208 Jens Langergaard Kaldan Squadra Molteni
74 km 209 Kristian Blume Squadra Molteni
74 km 210 Svend Seegert Squadra Molteni
74 km 211 Kasper Sørensen Squadra Molteni
74 km 212 Niels Bjørnsten Squadra Molteni
74 km 213 Michael Loco Larsen Team Frederikshøj
74 km 214 Kaare Aagaard Team Frederikshøj
74 km 215 Mads Gram michaelvestergaard@hotmail.com
74 km 216 Rasmus Fjordside Team Frederikshøj
74 km 217 Søren Kuipers

1. april 2018

Motionscykelløbet Ronde van Borum

Tilmeldingsfrist: 25-03-2018, kl. 23:59

210 tilmeldte

Tidtagning og Resultater

Du kan se live-resultater og endelige resultater på vores nye resultatside.

Ønsker du at vide mere om vores tidtagningsløsning, så kontakt Martin på martin@sporti.dk. Du kan også læse mere her.