Distance Startnr Navn Hold
21,1 km 2001 Poul Erik Holst Holbæk LMK
42,2 km 1001 Paw Mathiasen Hvalsø
21,1 km 2002 Anne Møller Gaardsted
21,1 km 2003 Lene Rottensten
42,2 km 1002 Malou Björnslätt Veganrunners IK
21,1 km 2004 Pia Christiansen Hvalsø Løbeklub
21,1 km 2005 Cammilla Rysgaard
42,2 km 1003 Mai Klærke Mikkelsen Hvalsø
21,1 km 2006 Helle L. Pedersen Hvalsø Løbeklub
10,5 km 3001 Naja Klærke Lindberg
42,2 km 1004 Lina Aglén
10,5 km 3002 Anette Damsgaard Koch Team Koch
10,5 km 3003 Claus Koch Team Koch
21,1 km 2007 Thomas Sohnesen
21,1 km 2008 Dorthe M. Wiuf Nielsen Sparta
21,1 km 2009 Karina Walhovd
5 km 4001 Hanne Stabæk
5 km 4002 Alex Jensen
21,1 km 2010 Per Aagesen
10,5 km 3004 Ben Letcher
21,1 km 2011 Birgit Olesen
21,1 km 2012 Preben Nygaard
42,2 km 1005 David Holmen
21,1 km 2013 Karsten Lindorff Ingemann Components
21,1 km 2014 Anne Louise Heidebo Ingemann Components
21,1 km 2015 Jakob Jensen
10,5 km 3005 Ben Sherriff
10,5 km 3006 Olivia Sherriff
42,2 km 1006 Søren Nymann Thomsen
42,2 km 1007 Clifford Jørgensen Amager Altetik (AAC)
21,1 km 2016 Dennis Pedersen
42,2 km 1008 Michael Ernst Waldgeist
5 km 4003 Janne Andersen
21,1 km 2017 Barbara Kocsor
5 km 4004 Søren Jensen
10,5 km 3007 Peter Nørvig Runes Crew
10,5 km 3008 Rune Jørgensen Runes Crew
10,5 km 3009 Kristina Nørvig Runes Crew
21,1 km 2018 Mathias Stabæk
21,1 km 2019 Søren moulton Larsen
21,1 km 2020 Carsten Pii Lund Piilene
21,1 km 2021 Emily Ronek
21,1 km 2022 Richard Mason Rochdale Harriers
21,1 km 2023 Jackie Mason Rochdale Harriers
10,5 km 3010 James Watkins Ingen
21,1 km 2024 Jeppe Ring Laursen
21,1 km 2025 Nanna Toft Westby Team Tysinge
21,1 km 2026 Jens Toft Westby Team Tysinge
42,2 km 1009 Jakob Borg Hørlin Vegan Runners IK
21,1 km 2027 Michael Jensen
21,1 km 2028 Lars Lausten Lausten Mortensen
21,1 km 2029 Patrick Gentry The Amazing Scientists
21,1 km 2030 Carmen Klein Herenbrink The Amazing Scientists
21,1 km 2031 Jonatan Støier The Amazing Scientists
21,1 km 2032 Kåre Valtersdorf
10,5 km 3011 Lillian Rasch Madsen DistanceRunning.dk
21,1 km 2033 Jens Poulsen
21,1 km 2034 Jonas Thyregod Hvalsø løbeklub
10,5 km 3012 Marissa Klug Marissa Klug
42,2 km 1010 Thomas Boel
5 km 4005 Tali Padan
21,1 km 2035 Bee Andersen Høng Løbeklub
21,1 km 2036 Asbjørn Andersen Høng Løbeklub
21,1 km 2037 Johnny Pedersen
42,2 km 1011 Anne-Marie Lyngbye Klub 100 Marathon
10,5 km 3013 Alice Callesen Viby fitterne
10,5 km 3014 Nicolaj Timmermann Viby fitterne
10,5 km 3015 Rikke Albæk Viby fitterne
42,2 km 1012 Christian Engberg Jacobsen Lejre Night Runners
21,1 km 2038 Else Borring Holbæk LMK
21,1 km 2039 Kirsten Teglgaard Lund Holbæk LMK
21,1 km 2040 Mathias Andersen
21,1 km 2041 Matias Valentin
21,1 km 2042 Pernille Andersen
21,1 km 2043 Eva Thyregod Team jungle
10,5 km 3016 Lukas Moesgaard Team Moesgaard
10,5 km 3017 Markus Moesgaard Team Moesgaard
10,5 km 3018 Erik Fjord Moesgaard Team Moesgaard
42,2 km 1013 Rasmus Moesgaard Team Moesgaard
21,1 km 2047 Claus Hervik Familien Hervik
21,1 km 2044 Anders Thure Jensen
21,1 km 2045 Kresten Gørtz
21,1 km 2046 Martin Boesgaard Nielsen
21,1 km 2048 Celine Hervik Familien Hervik
42,2 km 1014 Arne Christensen
21,1 km 2049 Hannah Trøstrup pedersen
21,1 km 2050 Morten Nybo Dahl
21,1 km 2051 Ole Busk Poulsen
5 km 4006 Ellen Jakobsen
21,1 km 2052 Christina Lowies Jensen Hvalsø Løbeklub
42,2 km 1015 Ralf Klink TSV Goddelau
21,1 km 2053 Sabina Bundgaard
O-løb 5001 Mathias Bundgaard
O-løb 5002 Julie Bundgaard
10,5 km 3019 Annette Vestergaard
21,1 km 2054 Christina Brix Løbeklubben
21,1 km 2055 Johan Knight-Andersen Løbeklubben
42,2 km 1016 Victoria Höstman
42,2 km 1017 Frank Ahlmark
21,1 km 2056 Christian Viereck
21,1 km 2057 Berit Larsen Solrød A M
10,5 km 3020 Vibeke Zachariassen Solrød A M
21,1 km 2058 Belinda Steinmann Solrød A M
10,5 km 3021 Henny Maj Rasmussen Hvalsø løbeklub
21,1 km 2059 Nina Henriksen Holbæk OK
42,2 km 1018 Rasmus Jørgensen
21,1 km 2060 Claus Klint
21,1 km 2061 Søren Hass
21,1 km 2062 Kristian Nielsen
21,1 km 2063 Sigrid Lowies
10,5 km 3022 Ida Mariegaard
5 km 4007 Christian Jakobsen
42,2 km 1019 Morten Harboe-Jepsen Hvalsø
21,1 km 2064 Amaia De Diego Ajenjo
10,5 km 3023 Nikolaj Smed
21,1 km 2065 Christina Friese
21,1 km 2066 Raghavendra Selvan
10,5 km 3024 Charlotte Fabricius Kragh Hvalsø Løbeklub
10,5 km 3025 Omar Flor
O-løb 5003 Sebastian Mortensen Gitto’s
O-løb 5004 Cecilia Johansen Gitto’s
5 km 4015 Annette Pedersen Mørkeberg Gitto’s
5 km 4016 Gitte Bylov Mortensen Gitto’s
21,1 km 2067 Gitte Stavensø Mathiasen Tølløberne
5 km 4008 Mia Due Larsen Roskilde Motion
21,1 km 2068 Anders Østergaard IBM
21,1 km 2069 Dan Vejen Andersen
21,1 km 2070 Henrik Daniel Christoffersen
21,1 km 2071 Birgit Frøik
21,1 km 2072 Mohammad Babakhani
21,1 km 2073 Rasmus Skov DetErLedelse
21,1 km 2074 Brian Ehrenreich Fogtmann DetErLedelse
42,2 km 1020 Bo Johansen Klub100 marathon
21,1 km 2075 Jørgen Jensen
21,1 km 2076 Claus Henriksen Codan Løb
10,5 km 3026 Hossein Falahyar Codan Løb
21,1 km 2077 Brian Klug
10,5 km 3027 Rikke Moos
5 km 4009 Laurits Rasch Madsen
5 km 4010 Jens Rasch Madsen
5 km 4011 Betina Jensen
10,5 km 3028 Jan Holm
5 km 4012 Søren Kofoed Ketcherleg
10,5 km 3029 Tine Rueløkke hermansen Team Trekroner
21,1 km 2078 Casper Stokholm
21,1 km 2079 Jeppe Ø. Madsen
10,5 km 3030 Mikael Milhøj
21,1 km 2080 Søren Michael Thomasen KOMPLEKS
21,1 km 2081 Glenn Johansen
21,1 km 2082 Christian Albertsen
10,5 km 3031 Anni Kristiansen
42,2 km 1022 Bent Hermannsen
21,1 km 2083 Julie Ulrik
21,1 km 2084 Christian Ulrik
10,5 km 3032 Frode Sejlø Andersen Team Sankt Hans Gade
10,5 km 3033 Kenneth Sejlø Andersen Team Sankt Hans Gade
21,1 km 2085 Jo Westby Hvalsø løbeklub / Team Tysinge
21,1 km 2086 Brian Heebøll
21,1 km 2087 Paw Pedersen
21,1 km 2088 Katja Hey
10,5 km 3034 Lis Kronby
10,5 km 3035 Michael Kronby
42,2 km 1023 Morten Knudsen Sparta
10,5 km 3036 Kenn Christensen Dræbersneglene
10,5 km 3037 Ester Christensen Dræbersneglene
10,5 km 3038 Neyah Stæhr Dræbersneglene
10,5 km 3039 Gitte Dedenroth Hvalsø Løbeklub
10,5 km 3040 Jona Svavars
5 km 4013 Steen Kristian Due Rahbek LFC
5 km 4014 Cliff Hansen LFC
10,5 km 3041 Peter Schramm Team Schramm
21,1 km 2089 Mads Kjellerup Hansen
42,2 km 1024 David Slotsgaard Bredo Klub 100 Marathon Danmark
10,5 km 3042 Heidi Teichert
21,1 km 2090 Claus T Gaunfeldt
42,2 km 1025 Christian Langballe Ørslev Walk&Run
21,1 km 2091 Laila Pedersen
21,1 km 2092 Cem Demirboga
21,1 km 2093 Kenneth Jes Lysgaard Andersen Hvalsø løbeklub
10,5 km 3043 Pernille Westh KHIF LØB
21,1 km 2094 Nanna Andersen Team elsig
21,1 km 2095 Henrik Andersen Team elsig
5 km 4017 Karen Wæhrens Bladlusene, Hvalsø
5 km 4018 Uffe Wæhrens Bladlusene, Hvalsø
5 km 4019 Anne Wæhrens Bladlusene, Hvalsø
5 km 4020 Jeppe Lund Bladlusene, Hvalsø
10,5 km 3044 Steen Spange
21,1 km 2096 Peter Lapiki
21,1 km 2097 Lennart Gjermandsen
10,5 km 3045 Kurt. Mortensen Mig selv
10,5 km 3046 Anja Bell Asmussen Daniel
21,1 km 2098 Lars Karlsen Hvalsø Løbeklub
21,1 km 2099 Bugge Thorbjørn Daniel
21,1 km 2100 Peter Brander Team Lille Hansen
10,5 km 3047 Melissa Brander Team Lille Hansen
5 km 4021 Marco Brander Team Lille Hansen
21,1 km 2101 Søren Agard
10,5 km 3048 Martin Johansen
10,5 km 3049 Kenneth Hansen
10,5 km 3050 Michella Jensen
10,5 km 3051 Helle Jall Hvalsø løbeklub
21,1 km 2102 Per Fibæk Fibæk Laursen
21,1 km 2103 Simon Lincoln Hvalsø Løbeklub
21,1 km 2104 Kjeld Nørregaard KOM-PLeKS
21,1 km 2105 Sven Fogtmann Hansen
10,5 km 3052 Mette Christensen KHIF Løb
10,5 km 3053 Jes Knudsen Trim Ballerup
21,1 km 2106 Per Frederiksen KOM-PLeKS
10,5 km 3054 Susanne Andersen Hvalsø
21,1 km 2107 Mette Gjerløv Solrød Atletik og Motion
10,5 km 3055 Christina Thorsen
5 km 4022 Louise Dahl Christensen
5 km 4023 Lars Boisen
O-løb 5005 Emma Dahl Boisen
O-løb 5006 Rasmus Dahl Boisen
10,5 km 3056 Helle Kirud
10,5 km 3057 Katja Holst
21,1 km 2108 Kasper Krebs Jensen Team SPGR
21,1 km 2109 Morten Stentoft Guldager
10,5 km 3058 Thomas Maintz
21,1 km 2110 Lina Justesen Hvalsø løbeklub
5 km 4024 Yuliya Degtyareva
5 km 4025 Mikala Ochsner Hald
21,1 km 2111 Jesper Dissing Holbæk LMK
21,1 km 2112 Mathias Larsen
5 km 4026 Randi Knudsen
5 km 4027 Anders Pedersen
5 km 4028 Morten og Magnus #1 Morten og Magnus
5 km 4029 Morten og Magnus #2 Morten og Magnus
5 km 4030 Maria Masarikova
21,1 km 2113 Louise Mou Hove
21,1 km 2114 Lars Bau Andersen
21,1 km 2115 Janni Høgh Sørensen
10,5 km 3059 Anders Ingemann Jensen
10,5 km 3060 Lucas Ingemann Jensen
10,5 km 3061 Line Vinther Borup Løbeklub
10,5 km 3062 Lisbeth Strømsholt Borup Løbeklub
42,2 km 1026 Jakob Ingemann Parby
21,1 km 2116 Jeanie McAleer Elkjær
5 km 4031 Søren Magnusson
5 km 4032 Bjørn Østerild Hvalsø Løbeklub
10,5 km 3063 Thomas Weihrauch
10,5 km 3064 Signe Olsson
10,5 km 3065 Kurt Mariegaard Hvalsø Løbeklub
10,5 km 3066 Frank Christensen
10,5 km 3067 Markus Kraft
10,5 km 3068 Trine E Rasmussen MG96
10,5 km 3069 Anders Larsen MG96
10,5 km 3070 Beata Friis
42,2 km 1027 Mads Dolleris TRI4
10,5 km 3071 Patrick Jakobsen
10,5 km 3072 Astrid Anina Moses-Jacobsen
42,2 km 1028 Morten Schiødt
21,1 km 2117 Charlotte Schiødt
21,1 km 2118 René Essom Psy-Q
21,1 km 2119 Mads Albertsen
21,1 km 2120 Magnus Albertsen
21,1 km 2121 Henrik Nielsen
42,2 km 1029 Johan Holst Nielsen Purple Digital
21,1 km 2122 Louis Hébrant
5 km 4033 Bjarne Andersen
21,1 km 2123 Christian Rehder
5 km 4034 Maria Arnsberg Hvalsø løbeklub
42,2 km 1030 Kristian Jensen Familien Winther
10,5 km 3073 Christina Winther Familien Winther
21,1 km 2124 Malene Dissing KVIK TRI TEAM
42,2 km 1031 Alex Rørbæk
10,5 km 3074 Kasper Skriver FLS Motionsløb
21,1 km 2125 Anni Vedel KHIF Løb
10,5 km 3075 Martin Puggaard
10,5 km 3076 Annbrit Halskov
10,5 km 3077 Søren David Skov
10,5 km 3078 Tina Ravnholt Tølløberne
10,5 km 3079 Tom Hjerrild Tølløberne
42,2 km 1032 Nina Weiss Madsen
21,1 km 2126 Camilla Hagenow De bedste
21,1 km 2127 Jan Tenger Christensen De bedste
21,1 km 2128 Kim Hagenow De bedste
10,5 km 3080 Henriette Hagenow De bedste
10,5 km 3081 Birgitte Hagenow De bedste
42,2 km 1033 Harry Cilleborg klub100marathondanmark
21,1 km 2129 Christopher Reeves
42,2 km 1034 Jan Hougaard
21,1 km 2130 Kristjan Gudmundsson
5 km 4035 Anders Koogi
O-løb 5007 Frederik Vincents Mathiasen
O-løb 5008 Caroline Vincents Mathiasen
10,5 km 3082 Stine Rich Hansen
10,5 km 3083 Jonathan Bott
10,5 km 3084 Anders Fredsø-Rauer
10,5 km 3085 Tove-Irén Parthaugen
10,5 km 3086 Helle June Nielsen
10,5 km 3087 Aksel Nielsen
21,1 km 2131 Jacob Østergaard Saltum IF
5 km 4036 Pernille Dalsgaard GoAudit
5 km 4037 Jesper Præst Olsen GoAudit
5 km 4038 Aia Amalie Præst Dalsgaard GoAudit
5 km 4039 Wilma Marie Præst Dalsgaard GoAudit
5 km 4040 Milo Louis Præst Dalsgaard GoAudit
10,5 km 3088 Dorthe Grankvist
10,5 km 3089 Tine Skovrind
21,1 km 2132 Birthe Sværke Andersen
21,1 km 2133 Henrik Schade
21,1 km 2134 Boyd Ludlow
10,5 km 3090 Susanne Greisgaard
5 km 4041 Torben Jensen
10,5 km 3091 Lotte Halling
5 km 4042 Kurt Olesen
5 km 4043 Heidi Thisgaard Team Thisgaard
42,2 km 1035 Kira Maibøll
10,5 km 3092 Gitte Clausen
21,1 km 2135 Niels Henrik Hedegaard
21,1 km 2136 Kathryn Louise Hedegaard
42,2 km 1036 Lassie Klinte Zorba Løb
21,1 km 2137 Lars Nørgaard Tølløberne
21,1 km 2138 Pernille Beierholm Pgi
10,5 km 3093 Iain Morgan Morgan familie
O-løb 5009 Annabel Morgan Morgan familie
O-løb 5010 Graham Morgan Morgan familie
O-løb 5011 Alison Morgan Morgan familie
O-løb 5012 John Morgan Morgan familie
21,1 km 2139 Eik Andreasen
10,5 km 3094 Jens Vincents
21,1 km 2140 Uffe Jensen
21,1 km 2141 Frank Jensen
10,5 km 3095 Claus Nielsen Fjordløberne
5 km 4044 Ondrej Stastny
5 km 4045 Lena Stastny
10,5 km 3096 Marianne Mortensen
42,2 km 1037 Torben Barendorf Larsen T&P / Klub 100 Marathon
21,1 km 2142 Lea Klarskov Pilak
10,5 km 3097 Drejer #1 Drejer
10,5 km 3098 Drejer #2 Drejer
42,2 km 1038 Christian Lysehøj Hvalsø løbeklub
42,2 km 1039 Klaus Udsen Klub 100 Marathon
5 km 4046 Jacob Lynge Andersen Familie Andersen
5 km 4047 Thomas Andersen Familie Andersen
21,1 km 2143 Benny Lydolph Pedersen
21,1 km 2144 Kevin Vejrup Danske Mudderentusiaster
O-løb 5013 Lasse Bærensen-Hald Bærensen-Hald
O-løb 5014 William Bærensen-Hald Bærensen-Hald
O-løb 5015 Emilie Bærensen-Hald Bærensen-Hald
O-løb 5016 Magnus Bærensen-Hald Bærensen-Hald
21,1 km 2145 Helge Andreasen
42,2 km 1040 Michael Laursen
21,1 km 2146 Jakob Ajbro
5 km 4048 Lea Dalsgaard Ajbro
10,5 km 3099 Birgit Vilstrup Mortensen Larsen Speedgoat
21,1 km 2147 Maria Gjedsted
5 km 4049 Maria Kofoed
21,1 km 2148 Mikkel Gjedsted
5 km 4050 Christoffer Gaarskær
42,2 km 1041 Niclas Sømmerly Eschen Juul #Løbetosserne
10,5 km 3100 Lene Striboldt
42,2 km 1042 Casper Piepenbrinck Lejre Night Runners
10,5 km 3101 Mogens Dalsgaard Hvalsø Løbeklub
21,1 km 2149 Lars Faurholm
21,1 km 2150 Rikard Hansen Dalbyløberne
42,2 km 1043 Erik Andersen SMK
5 km 4051 Johanna Eloranta
10,5 km 3102 Kira Winfield Rheinlænder InnospeXion
10,5 km 3103 Jørgen Rheinlænder InnospeXion
21,1 km 2151 Sidsel Kristiansen
21,1 km 2152 Morten Worsøe Møllebro
5 km 4052 Mie Thisgaard Team Thisgaard
42,2 km 1044 Helle Damgaard Tønners
21,1 km 2153 Martin Vang Kristiansen
21,1 km 2154 Martin Ingemann Jørgensen
5 km 4053 Gitte Kristiansen
5 km 4054 Camilla Jacobsen
5 km 4055 Rasmus Jacobsen
21,1 km 2155 Mogens Hedengran Hvalsø Løbeklub
21,1 km 2157 Anders Frøhlke
10,5 km 3104 Mette Glæemose KHIF løb
21,1 km 2156 Mads Andersen Hvalsø Løbeklub
21,1 km 2158 Kim Larsen
5 km 4056 Karsten Stenaa Jensen
10,5 km 3105 Christian Rauer
5 km 4057 Gitte Gammelby Sørensen
5 km 4058 Lucas Hjortkjær Idrætsefterskolen Klintsøgaard
21,1 km 2159 Zenia Rasmussen Klub100 halvmarathon
5 km 4059 Ib Halling Ib Halling Fotografi
21,1 km 2160 Marie Sørensen
42,2 km 1045 Karsten Waldorff Nielsen
5 km 3106 Lene Ploug Nets IF
21,1 km 2161 Jan Cederberg
10,5 km 3121 Lisa Madsen
42,2 km 1046 Steen Hermansen
42,2 km 1047 Jørgen Nicolaisen
10,5 km 3107 Christina Volder KHIF
21,1 km 2162 Solvej Helvig Helvig Højstrand
21,1 km 2163 Tom Christiansen hvalsø løbeklub
10,5 km 3108 Gitte Madsen
42,2 km 1048 Peter Olsen
5 km 4060 Simon Høier #Løbetosserne
21,1 km 2164 Daniel Greve Løberen
21,1 km 2165 Belinda Steinmann Løberen
42,2 km 1049 Mitzi Rønholt Larsen Løberen
10,5 km 3109 Lasse Bo Andersen
5 km 4061 Malthe Rauer
5 km 4062 jannik Rauer
42,2 km 1050 Jacob Brobæk Kiær Kalundborg IF
5 km 4063 Carl-Emil Risum Rauer
42,2 km 1051 Søren Østergaard Klub100 Marathon Danmark
21,1 km 2166 Yoshihiro Tsunoda momentosports.se
21,1 km 2167 Erin Kennedy Tsunoda OneHotSpotYogaStudio
10,5 km 3110 Henning Ploug
42,2 km 1052 Christopher John Paine
21,1 km 2168 Torben Lorentzen TR-Tømrer/Snedker
21,1 km 2169 John k. Street
5 km 4064 Carina Seifert
21,1 km 2170 Morten Villadsen
10,5 km 3111 Lena Sørensen KHIF Løb og PW
10,5 km 3112 Emilie Sørensen KHIF Løb og PW
10,5 km 3113 Lars Bo Andersen KHIF Løb og PW
21,1 km 2171 Steffen Jensen
21,1 km 2172 Sole Petersen Greve trim
42,2 km 1053 Jan Kastrup Sørensen
21,1 km 2173 Mads Kristian Christensen
10,5 km 3114 Henrik Ginderskov
21,1 km 2174 Per Anders Foss
10,5 km 3115 Erling Jensen
21,1 km 2175 Niels Jørgen Askirk Hvalsø Løbeklub
21,1 km 2177 Ulla Nedergård Team Krøllebølles Bentøj
21,1 km 2176 Pelle Munch-Petersen Team Krøllebølles Bentøj
10,5 km 3117 Erik Pugholm
5 km 4065 Benjamin Bøgh
10,5 km 3118 Niels Lysdal
5 km 4066 Julie Sommer
10,5 km 3116 Ana Gonzalez
21,1 km 2181 Per Rasmussen
10,5 km 3119 Morten Juel Rosdahl
21,1 km 2180 Morten Vestergaard Jensen
21,1 km 2178 Maj-Britt Filsø Mathiassen Klub 100 Marathon
5 km 4067 Rasmus Larsen
21,1 km 2179 Mette Dideriksen Klub100 Marathon Danmark
10,5 km 3120 Rikke Schnipper

2. september 2018

Skovløberen

Tilmeldingsfrist: 01-09-2018, kl. 12:00

437 tilmeldte

Tidtagning og Resultater

Du kan se live-resultater og endelige resultater på vores nye resultatside.

Ønsker du at vide mere om vores tidtagningsløsning, så kontakt Martin på martin@sporti.dk. Du kan også læse mere her.