Distance Startnr Navn Klub/hold By
72 km 1 Brian Hansen Peder Olsen og søn Otterup
72 km 2 Morten Fjord Madsen Odense N
118 km 3 Marcus Nilson Børkop Motions Cyklister Børkop
118 km 5 Laila Søholm Laila & hjælperytteren Horsens
118 km 4 Jens Mandrup Laila & hjælperytteren Horsens
118 km 6 Michael Rasmussen Quest 790 velomobil Fredericia
72 km 7 Anders Olsen Danfoss Cykelklub Vejen
118 km 8 John Lyneborg Odense S
72 km 9 Søren Milert Nørre Aaby Cykelklub Nørre Aaby
118 km 10 Torben Müller Børkop Motions cyklister Vejle Øst
118 km 13 Søren Ladegaard Team Børkop Børkop
118 km 12 Ronny Kristensen Team Børkop Fredericia
118 km 11 Flemming Lundsgaard Team Børkop Børkop
118 km 14 Thomas Grarup Team Børkop Fredericia
118 km 15 Claus Dam VCM Vejle
72 km 16 Kasper Sørensen Vejle
72 km 18 Martin F. Grand Carl Hansen & Søn Middelfart
72 km 19 Per Vingaard Carl Hansen & Søn Odense SV
72 km 17 Bjarne Hansen Carl Hansen & Søn Aarup
118 km 20 John Christoffersen Christopher Entertainment Silkeborg
118 km 21 Morten Færmann Christopher Entertainment Silkeborg
72 km 22 Niels Bjørnsteen Squadra Molteni Vejle
72 km 23 Johannes Andersen PolyTech Bramming
72 km 24 Søren Digebjerg Odense C
72 km 25 Morten Krogh Odense N
118 km 26 Heine Pedersen CM Højfyn Vissenbjerg
72 km 29 Stine Straarup Straarups Vejle
72 km 27 Henrik Straarup Straarups Vejle
72 km 28 Martin Søren Christensen Straarups Vejle
72 km 31 Peter Flemming Jensen NCK Nørre Aaby
72 km 30 Annette Quist NCK Nørre Aaby
118 km 32 Bo Christensen Team SparVinduer / NSF Byg Veflinge
118 km 33 Jimmy Mangelsen Kerteminde Cykelklub Munkebo
72 km 34 Carsten Svensson orifarm Odense SØ
72 km 36 Per Jørgensen BP Roadrazor's Bogense
72 km 35 Olav Skaalum BP Roadrazor's Kolding
72 km 37 Tommy Andersen BP Roadrazor's Bogense
72 km 38 Emil Pedersen Odense NV
118 km 39 Mikael Kristensen Team One Broby
118 km 40 Thomas Hansen Team One Ørbæk
72 km 41 Hans Juhl Team Moin Moin Rødekro
118 km 42 Søren Kjærås MCC Middelfart
118 km 43 Kristian Gren MCC Middelfart
72 km 44 Rasmus Würgler Hansen Odense M
118 km 45 Ryan Kærgaard Nørre Aaby Cykelklub Nørre Aaby
72 km 46 Anders Naamansen Odense C
118 km 47 Steen Bernth Christensen Horsens
118 km 48 Jørgen Kjeld Jørgen Friis Kjeld Bogense
118 km 49 Jesper Pedersen Jesper Tranekær
118 km 50 Morten Larsen Morten Larsen Larsen København Ø
72 km 52 Johnny Larsen Team Nordfyn Veflinge Veflinge
72 km 51 Jens Mogensen Team Nordfyn Veflinge Veflinge
72 km 54 Palle Terndrup Team Nordfyn Veflinge Søndersø
72 km 53 Kim Warn Team Nordfyn Veflinge Veflinge
72 km 55 Rikke Holst-jensen Næsby Cykel Motion Otterup
72 km 61 Maria Larsen rasmussen Nordfyns højskole Bogense
32 km 62 Mio Sichan Nordfyns højskole Bogense
72 km 60 Jeppe Skovhøj Jensen Nordfyns højskole Bogense
72 km 56 Ali Hassani Nordfyns højskole Bogense
72 km 57 Amanuel Gebray Nordfyns højskole Bogense
72 km 59 Harenay Berhane Nordfyns højskole Bogense
72 km 64 Vladen Senin Nordfyns højskole Bogense
32 km 58 Christian Boller Nordfyns højskole Bogense
32 km 63 Tujan Ramesh Nordfyns højskole Bogense
118 km 65 Claus Nielsen Børkop Motions Cyklister Børkop
72 km 66 Jan Pedersen Gislev
118 km 67 Poul Rasmussen Odense NV
72 km 68 Thomas Due Nielsen Cykling Odense Odense C
32 km 74 Jens Peder Lindballe ÅMC Aarup
72 km 72 Heinz Munter ÅMC
72 km 71 Henrik Viladsen ÅMC Aarup
72 km 78 Ole Mikkelsen ÅMC Aarup
72 km 75 Joanne Andersen ÅMC Årup
72 km 76 Kitt Pedersen ÅMC Aarup
72 km 69 Erik Christensen ÅMC Årup
72 km 79 Pia Schødts Nielsen ÅMC Glamsbjerg
118 km 77 Kristian Morbech ÅMC
118 km 73 Helge Gommesen ÅMC Aarup
118 km 70 Flemming Søndergård ÅMC Aarup
72 km 80 Jørgen Petterson ÅMC Aarup
72 km 81 Aksel Just Andersen Harte Cycling Team Kolding
72 km 83 Henrik Eltved Harte Cycling Team Kolding
72 km 82 Alex Lund Jakobsen Harte Cycling Team Kolding
72 km 85 Thomas Hald Blouner Harte Cycling Team Kolding
118 km 84 Preben Buch Harte Cycling Team Kolding
72 km 86 Nicklas Søgaard-Jensen Odense SØ
72 km 87 Per Damgaard Andersen Moni Worldwide Harndrup
72 km 88 Rasmus Nielsen Moni Worldwide Middelfart
72 km 89 Anton Boutrup Anton Jul Boutrup Otterup
72 km 90 Mads Brejner Odense C
72 km 91 Jens Lillesø Odense M
118 km 92 Manolo Garcia Svendborg Cykelklub Svendborg
118 km 93 Jan Jakobsen Team Søvind Horsens
118 km 94 Henrik Holm Team Søvind Hundslund
118 km 96 Mie Bruun Humble
118 km 95 Henrik Juel Madsen Team Søvind Horsens
72 km 97 Marc Nyvang Hassing Kolding
72 km 98 Nikolaj Nikolov Odense SV
118 km 99 Ulrik Møller Korup Cykelmotion Odense NV
72 km 100 Thomas Damsgaard Holm Kolding
72 km 101 Lars Tinus I hegnet! Odense NØ
72 km 102 Christoffer Ponikowski De hviii hvaler Kolding
72 km 103 Simon Nielsen Odense C
118 km 104 Bjarne Kingo Andersen Xtreme masters Ørbæk
72 km 105 Lars Baske Hansen Skamby Cykelklub Søndersø
72 km 106 Morten Eckerdal Rasmussen Skamby Cykelklub Otterup
72 km 126 Uffe Høybye CMO Odense SØ
118 km 125 Tim Pedersen CMO Tommerup
118 km 115 Martin Alvan Mazanti Nielsen CMO Odense S
118 km 110 Erik Nielsen CMO Tommerup
118 km 113 Jeppe Kjeldsen CMO Odense C
72 km 121 Per H. Jensen CMO Odense SØ
72 km 111 Hans erik Jensen CMO Odense C
118 km 117 Michael Brochmann CMO Odense M
118 km 124 Rasmus Ravn CMO Odense C
118 km 116 Martin laurits Nielsen CMO Odense C
72 km 114 Jesper Lundstrøm CMO Odense C
72 km 112 Jack J. Frederiksen CMO Odense M
72 km 109 Dan Bekker CMO Odense C
72 km 119 Nicklas Bekker CMO Odense C
72 km 123 Ragnheidur Eyjolfsdottir CMO Odense C
118 km 118 Morten Dedenroth Jensen CMO Odense S
118 km 122 Qinyin Zhou CMO Årslevslev
72 km 108 Kim Lillesø Frederiksberg
118 km 107 Mathias Lisson SDU Cykling Kalundborg
118 km 120 Niels Ørtenblad CMO Glamsbjerg
72 km 127 Rasmus Jørgensen Moni Worldwide Middelfart
72 km 128 Allan Siegwald Bøgh næsby Cykelmotion Odense NV
118 km 129 Henrik Staal Larsen Kæden Nr. Lyndelse Odense S
118 km 130 Jan Frederiksen Ullerslev
118 km 131 Thomas Thomassen Bogense
72 km 132 Eigil Leegaard Squadra Molteni Vejle
118 km 133 Thomas Dinsen CMO Odense C
72 km 135 Martin Berg Bilcentret A. Nielsen Vamdrup
72 km 134 Kurt Sundahl Andersen Bilcentret A. Nielsen Lunderskov
32 km 138 Morten Bierbaum Geparderne Odense SØ
32 km 136 Daphne Maria Kessler Bierbaum Geparderne Odense SØ
32 km 137 Louis Karl Kessler Bierbaum Geparderne Odense SØ
118 km 139 Lasse Smidt Cykling Odense Otterup
118 km 140 Peter Josva Skræm Odense C
72 km 141 Martin Madsen Würth Danmark Odense N
72 km 142 Morten Korsgaard MIC Odense NV
72 km 143 Klaus Bølle MIC Morud
118 km 144 Jiri Skov Odense M
72 km 145 Iben Bekker Larsen PostNord Velo Odense NV
72 km 146 Søren Bo Jensen Middelfart
118 km 147 Tina Nielsen Kerteminde Cykelklub Agedrup
118 km 148 Michael Jepsen Svendborg
72 km 149 Casper Wulff Odense SV
72 km 150 John Svensson Stena Recycling Vissenbjerg
118 km 158 Thomas Hald Team Alé xx
118 km 157 Ole Ørsted Martinsen Team Alé Odense C
118 km 152 Brian Funder Team Alé xx
118 km 154 Lars Grøndahl Schou Team Alé
118 km 159 Thomas Helveg Team Alé xx
118 km 160 Torben Harder Team Alé Odense C
118 km 153 Denis Qvist Team Alé Langeskov
118 km 156 Nikolaj Lip Team Alé Langeskov
118 km 155 Lars Aagaard Team Alé Odense C
118 km 151 Mads Lindkvist Bastholm Gislev Cycling Kværndrup
118 km 161 Thomas Theilgaard Tarp Cykel Motion Esbjerg
72 km 169 Mads Vest Madserne Odense S
118 km 162 Thomas Frederiksen KCM Odense NV
118 km 163 Thomas Gøhns Cykling Odense Odense C
32 km 166 Torben Eggert team ras Bogense
32 km 164 Nicolai Schmidt team ras Søndersø
72 km 165 Poul Conradsen team ras Tommerup
118 km 167 Kurt Iversen Lunderskov CK Lunderskov
72 km 168 Mads Asmussen Madserne Aalborg
118 km 170 Kjeld Wichmann Motionsfeltet.dk Aabenraa
118 km 178 Rasmus Klinkgaard Team Chatten Odense C
118 km 177 Peter Knudsen Team Chatten Odense C
118 km 176 Nicolai Just Team Chatten Odense M
118 km 171 Kristine Rokkjær Odense S
118 km 172 Michael Sund Kæden Broby
118 km 173 Torben Sangild CM Højfyn Tommerup
72 km 174 Lene Tambjerg NCK Nørre Åby
72 km 175 Jens Christian Tambjerg Nørre Aaby Cykelklub Nørre Aaby
118 km 179 Palle Søderholm Korup Cykelmotion Odense N
118 km 180 Lasse Kristiansen Team Chatten Munkebo
72 km 181 Morten Andersen Kolding
118 km 182 Rasmus Bjerre Poulsen Sønderborg
72 km 183 Henrik Sterndorff TeamBendixSterndorff Fredericia
72 km 184 Mogens Vest HBC Haarby
72 km 185 Ulla Vest Haarby
72 km 186 Niels Skyttegaard Pasfall GIslev cycling Gislev
32 km 187 Sanne Skyttegaard pasfall GIslev cycling Gislev
118 km 188 Jens Glerup F.P.I Morud
118 km 189 Michael Mortensen Mic Morud
118 km 190 Henrik Heibøll Jensen Børkop Motions Cyklister Uldum
118 km 191 Henrik Brendel Odense N
72 km 192 Bo Trebbien NCM Odense N
72 km 199 Rene Lindskov Team Sund Massage & Akupunktur Munkebo
72 km 198 Michael Staub Team Sund Massage & Akupunktur Munkebo
72 km 197 Maibrit Staub Team Sund Massage & Akupunktur Munkebo
72 km 193 Anya Thorkilsen Team Sund Massage & Akupunktur Kerteminde
72 km 195 Jim E Jensen Team Sund Massage & Akupunktur Agedrup
72 km 196 Kim Madsen Team Sund Massage & Akupunktur Munkebo
72 km 194 Birthe Helena Madsen Team Sund Massage & Akupunktur Munkebo
118 km 201 Rasmus Mejldal Xtreme Masters Odense C
118 km 200 Martin Nielsen Xtreme Masters Odense
118 km 202 Martin Larsen Magic Sport Racing Svendborg
118 km 203 Niels Rasmussen Pinarello Granfondo Svendborg
72 km 204 Kim Kristensen Moni worldwide Middelfart
32 km 205 Marcus Andersen Harndrup
72 km 206 Jacob Guldmann Møller Team motionsfeltet.dk Vejle
72 km 207 Jesper Bertelsen Odense SV
72 km 209 Michael Lehd Nyborg Cykle Klub Nyborg
72 km 210 Ole Bech Kristensen Nyborg Cykle Klub Ørbæk
72 km 208 Lars Das Gupta-Schmidt Team Sund Massage & Akupunktur Munkebo
72 km 211 Kurt Nielsen Kværndrup
118 km 212 Frederik Winther Hulbæk Petersen Bike Racing Oure Odense C
118 km 215 Mads Gerlach Harte Cycling Team Kolding
72 km 214 Claus Espersen Harte Cycling Team Kolding
72 km 213 Johnny Hansen Gislev Cycling Gislev

28. april 2018

Automester Nordfyn Rundt 2018

Tilmeldingsfrist: 27-04-2018, kl. 20:00

215 tilmeldte

Tidtagning og Resultater

Du kan se live-resultater og endelige resultater på vores nye resultatside.

Ønsker du at vide mere om vores tidtagningsløsning, så kontakt Martin på martin@sporti.dk. Du kan også læse mere her.