Distance Startnr Navn Klub/hold By
135 km 1 Peter Stokvad Risskov
135 km 2 Peter Poulsen Højbjerg
54 km 3 Flemming Engelbrecht Hadsten
135 km 4 Flemming Skjølstrup Vejle
135 km 5 Martin Bergmann Johansen Risskov
31 km 7 Lone Kaiser Cykelsild Hjortshøj
31 km 6 Helle Maindal Cykelsild Hjortshøj
90 km 8 David Schulz-Petersen Randers c
90 km 9 Michael Sørensen Tilst
54 km 10 Martin Lindahl Jensen Brabrand
90 km 31 Mads Larsen CT Aarhus
90 km 32 Niklas Seeberg CT Aarhus
135 km 11 Mads Bayer Mads Bayer Viby J
10 km 15 Thomas Mellergaard Amby Team Havkærparken 44 Tilst
10 km 12 Christian Mellergaard Amby Team Havkærparken 44 Tilst
10 km 13 Lise Mellergaard Amby Team Havkærparken 44 Tilst
10 km 14 Sofie Mellergaard Amby Team Havkærparken 44 Tilst
31 km 18 Lisbeth Kjeldsen Team Kat Brabrand
31 km 17 Ea Maria Tønning Tønnesen Team Kat Brabrand
54 km 16 Bo Sander Tønning Tønnesen Team Kat Århus C
31 km 19 William Hanby Team Kat Brabrand
135 km 20 Finn Hjorth Knudsen Galten CK Galten
90 km 21 Erik Olsen Højbjerg
90 km 22 Jan Sørensen Egebjerg Velo / STARK Motion Horsens
135 km 23 Thomas Norskov Brabrand
90 km 24 Jimmy Bonde HTC Harlev J
10 km 26 Katrin Hammer Lytzen Tilst
10 km 25 Johanna Hammer Lytzen Tilst
10 km 27 Tristan Hammer Lytzen Tilst
54 km 28 Kim Brund Nielsen Sabro
90 km 29 Jan Tosti Hjortshøj
90 km 30 Kevan Kjær Pedersen CT Aarhus Hasselager
90 km 33 Annelene S. Sørensen Team Rotary Favrskov
90 km 34 Carl Erik Hjortshøj Team Rotary Favrskov
90 km 35 Erling Ankersen Team Rotary Favrskov
90 km 36 Finn Bødtker Team Rotary Favrskov
90 km 37 Flemming H.Sørensen Team Rotary Favrskov
90 km 38 Hans Peter Buch Team Rotary Favrskov
90 km 39 Jacob Sehested Team Rotary Favrskov
90 km 40 Jan Hermansen Team Rotary Favrskov
90 km 41 Jan Klysner Team Rotary Favrskov
90 km 42 Jes Grandt Nielsen Team Rotary Favrskov
90 km 43 John Kragh Team Rotary Favrskov
90 km 44 Johnny Madsen Team Rotary Favrskov
90 km 45 Karen Maigaard Team Rotary Favrskov
90 km 46 Kenneth Krogh Team Rotary Favrskov
90 km 47 Klaus Bendixen Team Rotary Favrskov
90 km 48 Kristina Jakobsen Team Rotary Favrskov
90 km 49 Lise Damgaard Team Rotary Favrskov
90 km 50 Niels Hemmingsen Team Rotary Favrskov
90 km 51 Per Hjøllund Jensen Team Rotary Favrskov
90 km 52 Poul Erik Pedersen Team Rotary Favrskov
90 km 53 Poul Maigaard Team Rotary Favrskov
90 km 54 Torben Koustrup Team Rotary Favrskov
31 km 56 Kristina Hansen The Speedy Weedys Tranbjerg J
31 km 58 Noah River Weed Hansen The Speedy Weedys Beder
31 km 59 Zeb Forest Weed Hansen The Speedy Weedys Beder
31 km 55 Ethan Weed The Speedy Weedys Beder
31 km 57 Leah Willow Hansen The Speedy Weedys Beder
90 km 60 Andreas Laursen BEUMER Group Århus N
90 km 61 Jakob Mathiasen BEUMER Group Århus N
90 km 62 Niels Henrik Sølvbjerg BEUMER Group Århus N
135 km 63 Kjeld Bruun Lystrup
10 km 65 Kim Mortensen Mortensen Tilst
10 km 64 Clara Mortensen Mortensen Tilst
10 km 66 Vitus Mortensen Mortensen Tilst
90 km 67 Jesper Baungaard Viborg
90 km 68 Per Rosenlund Århus N
135 km 69 L. H. Knudsen TLUV Herning
90 km 70 Elisabeth Bomholt Østergaard KDC Kvinderdercykler Risskov
31 km 71 BIRGITTE BOM Egebjerg Velo Horsens
54 km 72 Steen H. Jørgensen Århus V
54 km 74 Helge Bach Tulip Food Company Randers SØ
54 km 73 Brian Juhl Tulip Food Company Sabro
90 km 76 Stefan Jensen The age of cycling Horsens
90 km 75 Rasmus bisgård Larsen The age of cycling Spentrup
135 km 77 Claus F. Hansen Løsning
31 km 78 Camilla Jensen TDC IF Aarhus Tilst
31 km 81 Jeppe Jensen TDC IF Aarhus Tilst
31 km 86 Nick Jensen TDC IF Aarhus Tilst
90 km 83 John Fritz Olsen TDC IF Aarhus Hørning
90 km 80 Hans Erik Fischer TDC IF Aarhus Højbjerg
90 km 88 Søren Elgaard Pedersen TDC IF Aarhus Højbjerg
135 km 84 Lasse Vad Pedersen TDC IF Aarhus Århus C
135 km 82 Jesper Schioldan Keller TDC IF Aarhus Horsens
135 km 87 Preben Skøtt TDC IF Aarhus Hasselager
135 km 85 Mogens Møller Andreasen TDC IF Aarhus Viby J
135 km 79 Eli M. Madsen TDC IF Aarhus Hasselager
90 km 89 Jeppe Mønster The age of cycling Randers C
54 km 90 Carsten Svendsen Risskov
90 km 91 Morten Salling Amstrup TRI8660 Skanderborg
54 km 92 Malene Pedersen Bjerringbro
54 km 93 Kenneth Christensen Åbyhøj
10 km 94 Jørgen Jensen Galten
10 km 95 Sebastian Dalgaard Galten
90 km 97 Ronnie Andersen Hjortshøj
90 km 96 Hans Jørgen Andersen Hinnerup
90 km 98 Claus Tofte Viborg MTB Viborg
90 km 99 Nikolaj Bregendahl The Age Of Cycling Randers SØ
90 km 100 Claus Thomsen Hasselager
90 km 101 Hanne Bendixen TMC Trige
135 km 102 Lasse Arentoft Hasselager
90 km 103 Bo Westergaard Tmc Hjortshøj
90 km 104 Simon Jensen Risskov
90 km 105 Morten Bøhm Mårslet
54 km 107 Peter Vindskov Schøler Schøler cycling Hammel
54 km 106 Katrine Vindskov Schøler Schøler cycling Hammel
90 km 108 Sune Hjarsbæk Brabrand
90 km 109 Michael Witting Bonde CT Aarhus Hørning
54 km 110 Kjeld Damsgaard Beder
90 km 111 Jens Jørgensen Hammel CK Hammel
90 km 113 Henrik Andersen Syvstjernen Skanderborg
90 km 112 Anne-Mette Andersen MTM-Motion Skanderborg
90 km 114 Jesper Frederik Andersen Syvstjernen Skanderborg
90 km 115 Palle Flydtkjær Århus C
31 km 116 Henrik Andresen Hasselager
90 km 117 Sten Søgaard Larsen Højbjerg
90 km 118 Flemming Poulsen Sabro
90 km 119 Per Carlson The age of cycling Engesvang
10 km 121 Henrik Mikkelsen Tilst
10 km 120 Filippa Mikkelsen Tilst
135 km 122 Jesper Langbo Christensen Kibæk
135 km 123 David John Hansen Århus C
31 km 124 Bent erik Jensen Tilst
90 km 130 Mette Røjkjær Rasmussen Aarhus Studenternes Cykelklub Århus C
135 km 129 Lasse Mikkelsen Aarhus Studenternes Cykelklub Århus V
135 km 132 Steffen Jul Larsen Aarhus Studenternes Cykelklub Århus N
135 km 127 Dugald Reid Aarhus Studenternes Cykelklub Århus N
90 km 125 Aksel Viesmose Aarhus Studenternes Cykelklub Århus V
90 km 126 Christian Lillelund Aarhus Studenternes Cykelklub Århus N
90 km 128 Katrine Sørensen Aarhus Studenternes Cykelklub Århus C
54 km 131 Peter Bill Madsen Aarhus Studenternes Cykelklub Brabrand
31 km 133 Simon Nyby Andersen Team Lindøvænget
31 km 134 Søren Klinge Team Lindøvænget
90 km 135 Tommy Jensen CT Aarhus Højbjerg
54 km 136 Stig Andersen Thingvalla Kommunikation Aarhus N
135 km 137 Casper Jensby Tilst
135 km 138 Morten Lindberg Hansen Solbjerg
90 km 139 Jesper Lindberg Harlev Road Cycling Harlev J
54 km 140 Anders Kjeldbjerg Horsens
90 km 141 Morten Holk Sulsted
90 km 142 Peter Madsen Harlev Road Cycling Harlev J
135 km 143 Rasmus Fauerholdt Viby J
90 km 144 Thomas Klingenberg gotcb Hinnerup
135 km 145 Peter Ry Fischer CK Djurs Hjortshøj
90 km 146 Rasmus Søndergaard Frederiksen Cykelmagasinet Silkeborg
31 km 147 Villy Kehlet Team olympia senior Tilst
10 km 149 Pernille Markussen Brabrand
90 km 151 Frede Jensen Tilst
10 km 148 Johanne Markussen Brabrand
31 km 154 Sander Sørensen Tilst
10 km 152 Inge Jensen Tilst
10 km 153 Matti Sørensen Tilst
10 km 150 Aya Sørensen Tilst
90 km 156 Lars Birch #1 Team GL Århus V
90 km 155 Gitte Birch #2 Team GL Århus V
90 km 157 Thomas Høg Juelsminde
90 km 158 Jesper Ørbæk Kongerslev
90 km 159 Jens Antonsen Sabro
90 km 160 Thomas Jørgensen Hjortshøj
90 km 163 Claus Sørensen Ranum
90 km 161 Thomas Christoffer Felzenstein Viby J
90 km 162 Kristian Hedegaard Aalborg SV
90 km 164 Jacob Føste Møller Team Pedaltramperne Sønderborg
90 km 166 Torben Hilmer Team Pedaltramperne Løsning
90 km 165 Martin Føste Larsen Team Pedaltramperne Århus C
10 km 167 Lise Vestergaard Team Prutti Århus C
10 km 168 Malthe Rosengaard Vestergaard Team Prutti Århus C
90 km 169 Jonas Häggqvist TFS Horsens
90 km 170 Steen Häggqvist TFS Horsens
54 km 171 Hans Brent Viby J
135 km 172 Bo Boi Team Lågeshoppen/Uhrskov-vine.dk Herning
54 km 173 Blazej Wilk Odder
90 km 174 Morten Jensen Galten CK Galten
10 km 175 René Sørensen Sabro
10 km 176 Alex Sørensen Sabro
10 km 177 Nanna Sørensen Sabro
90 km 180 Kristian Quistgaard Skov Systematic HealthCare Århus C
90 km 179 Claus Aage Breuerbach Systematic HealthCare Århus C
90 km 178 Alexander Hartvig NIelsen Systematic HealthCare Århus C
90 km 182 Rikke Hogrebe Systematic HealthCare Skødstrup
90 km 181 Mette Thielke Systematic HealthCare Skødstrup
31 km 183 Christina Rasmussen Viby J
90 km 184 Carsten Rasmussen Viby J
54 km 185 Hanne Andreasen Kvinderdercykler/QMCM Viby J
54 km 186 Hanne Kjeldsen Sall KdC Kvinder der Cykler Brabrand
135 km 187 Ole Hansen Silkeborg
10 km 188 Natalie Jespersen Brabrand
10 km 189 Ellie Jönsson Brabrand
90 km 190 Lars Ørskov Team Hortus Skanderborg
90 km 191 Jens Daugaard Århus V
10 km 193 Thomas Byrialsen Tilst
10 km 192 Mikkel Byrialsen Tilst
90 km 194 Jan Berg Sabro
135 km 195 René overholdt Jeppesen Racing 89'ers Randers SØ
135 km 196 Jørgen Elgaard Silkeborg
135 km 197 Morten Bodum Jeppesen Racing 89'ers Randers SØ
10 km 199 Poul Erik Brandt Tilst
10 km 198 Malthe Brandt Pedersen Nørre Aaby
31 km 200 Rasmus Brandt Pedersen Nørre Aaby
135 km 201 Thomas Glud Team GLUDJUST Højbjerg
90 km 202 Morten Fischer Århus C
135 km 203 Martin Jensen Harlev Road Cycling Hammel
31 km 204 Marlene Storm Rasmussen Tilst
31 km 205 Simone Storm Hvam Tilst
90 km 206 Toke Grøn TBG Racing Herning
90 km 207 Simon Lorentsen Snejbejrg motion Herning
54 km 208 Dan Børgesen Hørning
31 km 209 Kenneth Frandsen Anelyst Autoteknik
31 km 210 Ove Hansen Anelyst Autoteknik
31 km 211 Jimmy Dothkjær Anelyst Autoteknik
31 km 212 Kristian Rubin Petersen Anelyst Autoteknik
31 km 213 Peter Olsen Anelyst Autoteknik
31 km 214 Frida Lund Anelyst Autoteknik
31 km 215 Britta Lund Anelyst Autoteknik
31 km 216 Signe Lund Anelyst Autoteknik
31 km 217 Mikkel Als Anelyst Autoteknik
31 km 218 Ulla Als Anelyst Autoteknik
31 km 219 Josefine Als Anelyst Autoteknik
31 km 220 Laura Als Anelyst Autoteknik
31 km 221 Tine Aanerud Anelyst Autoteknik
31 km 222 Gro Aanerud Anelyst Autoteknik
31 km 223 Hilde Aanerud Anelyst Autoteknik
90 km 224 Thomas Jürgensen Rolsted Cykler City Vest & Viby
90 km 225 Peter Holgaard Rolsted Cykler City Vest & Viby
90 km 226 Jacob Veller Rolsted Cykler City Vest & Viby
90 km 227 Flemming Schroll Rolsted Cykler City Vest & Viby
90 km 228 Asger Boll Rolsted Cykler City Vest & Viby
54 km 229 Mads Nisker Rolsted Cykler City Vest & Viby
10 km 230 Felia Jürgensen Rolsted Cykler City Vest & Viby
10 km 231 Susanne Jürgensen Rolsted Cykler City Vest & Viby
90 km 232 Torben Bartholin Team AoC
90 km 233 Søren Kuipers Team AoC
135 km 234 Preben Jessen Galten ck Galten
54 km 235 Thomas Bo Sørensen Silkeborg
135 km 236 Simon Martensen CT Aarhus Tranbjerg J
10 km 238 Matti Christian Bjerring Wintherfeldt Team AoC Juniors Tilst
10 km 237 Lise Wintherfeldt Team AoC Juniors Tilst
135 km 239 Mads Vejnø Lund Hammel CK Hammel
31 km 240 Kirsten Sørensen Tranbjerg J
54 km 241 Svend Christensen Åbyhøj
54 km 242 Find Berg Sabro
31 km 243 Tommy Pedersen Århus C
31 km 244 Jack Hansen Århus C
135 km 245 Frank Martensen Tranbjerg J
54 km 246 Jan Andersen Viby J
90 km 247 Niels Christian Nielsen Mårslet
90 km 248 jOHNNY Johansen Motionscykling Kolt/Hasselager Tranbjerg J
135 km 249 Lars Søndergaard Hammel cykle klub Hammel
31 km 251 Mads Aarslev gruppe langsom Århus V
31 km 252 Torben Aarslev gruppe langsom Århus V
31 km 250 Jesper Bai gruppe langsom Viby J
135 km 253 Hans-Henrik Nør Pedersen Galten
31 km 255 Mette Sejr Staghøj Tilst
31 km 254 Andreas Sejr Staghøj Tilst
135 km 257 claus kristensen ak rengøring Hinnerup
135 km 256 Anja Kristensen ak rengøring Hinnerup
90 km 258 Krstian Olesen Århus C
135 km 259 Jakob Nørgaard Racing 89`ers Langå
54 km 260 Sine Jensen Brabrand
135 km 261 Jesper Andersen Racing89’ers Randers SØ
90 km 262 Peter jensen Hørning
54 km 264 Annie Schulz Team Schulz Viborg
54 km 265 Joachim Schulz Team Schulz Viborg
54 km 266 Sara Schulz Team Schulz Viborg
54 km 263 Anders Schulz Team Schulz Viborg
135 km 271 Torben sejr Olsen Galten CK Galten
90 km 267 Lennart Jensen kralupy Tri Åbyhøj
135 km 268 Henrik Bjerring Silkeborg
90 km 269 Tommy Larsen Enggaard/tinggaard Brabrand
90 km 270 tommy larsen Enggaard/tinggaard Brabrand
135 km 272 Carsten thor Nielsen GaltenCK Galten
54 km 273 Karsten Pape Askjær SKBC Hørning
90 km 274 Rune Enggaard Viby J
90 km 275 Michael Vosgerau Århus V
90 km 276 Christian Skov Brabrand
54 km 277 Søren Lykke Team Lykke Århus C
54 km 278 Mikael Dohn Tjele
10 km 279 April Sørensen Århus V
135 km 280 Klaus Just Juelsminde
90 km 281 Dennis Munk MTB Randers Randers NV
90 km 282 Elias Sundelin Viby J
90 km 283 Thomas Leo Bødker Olesen Harlev Road Cycling Galten
90 km 284 Peter Longhi Specialized Århus C
135 km 285 Morten Egholm Langeskov
135 km 286 Rasmus Niebuhr Harlev Road Cycling Harlev J
135 km 287 Ibai Irigoyen Århus C

27. maj 2018

tst Langelinieløbet

Tilmeldingsfrist: 26-05-2018, kl. 20:00

287 tilmeldte

Tidtagning og Resultater

Du kan se live-resultater og endelige resultater på vores nye resultatside.

Ønsker du at vide mere om vores tidtagningsløsning, så kontakt Martin på martin@sporti.dk. Du kan også læse mere her.