Startnr Navn Hold/Team/Klub By
11 Michael Berner Solbjerg
12 Birger Kaas Hovedgård
13 Flemming Lysdal Sund Vilje Horsens Horsens
14 Jimmy Jensen Vejby
15 Jimmy Sprogø Them
16 Mikkel Andersen Randers NV
17 Martin Andersen Herning
18 Karin Terp De seje Sønderjyder Aabenraa
19 Carsten Barfod Hedensted cykelklub Hedensted
20 Peter Breum Hansen VHG Cykelsport Asnæs
73 Kim Martensen Løgumkloster Cykelklub Løgumkloster
21 Monica Henriksen Spjald LCK Spjald
22 Rene Glarman Team Møldrup cycling Møldrup
23 Jan Pedersen Gislev Cycling Gislev
24 Krestine Høgh Gislev Cycling Gislev
25 Werner Buhl Team det grå guld Kolding
26 Simon Glarman Team Møldrup Cycling Møldrup
27 Per Hansen Auning
28 Ole Martinussen Brande motion Brande
29 Carsten Fristrup Brovst
30 Henrik Fristrup Hobro
31 Ann Kirstine Jørgensen Gislev Cycling Gislev
32 Ken Gransee Andersen Ballerup
34 Lisa Hansen Kolding
33 John Hansen Kolding
35 Carsten Buhr Langelykke De hyggelige Odense SV
36 Rasmus Falck De hyggelige Værløse
37 Poul Primdahl Roskilde Cykel Motion Roskilde
38 Lars Würtz Jensen Team Det Går Sgu Nok Bjerringbro
39 Lasse Vad Pedersen Århus C
40 Kent Jensen Det grå guld Egtved
42 Niels Fisker Volkswagen Aarhus - Semler Retail Skanderborg
41 Mary-Ann Frost Volkswagen Aarhus - Semler Retail Beder
46 Svend Erik Skøtt TCM Toftlund Toftlund
43 Jacob Jacobsen TCM Toftlund Toftlund
45 Mette Andresen TCM Toftlund Toftlund
44 Ken Brink TCM Toftlund Toftlund
47 Jan Nielsen Gislev Cycling Gislev
48 Jan Vad Esbjerg N
49 Torben Juhl SGI fitness og motion Esbjerg V
50 Mette M. Agerskov SGI fitness & motion Esbjerg
52 Jesper Stærdahl SCM Sunds
51 Lotte Damgaard Esbjerg N
53 Niels Knipp Damgaard Vad SGI Landevejscykling Bramming
54 Sten Schaltz Frederikshavn
55 Allan Rasmussen Sunds cykel motion Sunds
57 Denis Fridl Roskilde Cykel Motion Roskilde
56 Bente Dahlgaard Roskilde Cykel Motion Roskilde
58 Dorte Holm Roskilde Cykel Motion ROSKILDE
59 peter Mikkelsen E45 Risskov
60 Thomas Hemdorff E45 Lystrup
61 henrik riis E45 Hørning
62 Torben Pedersen Mejrup Cykel Club Holstebro
63 Brian Dalgaard Kristensen Sunds Cykelmotion Sunds
64 Michael Gregersen SGI Fitness og Motion Esbjerg V
65 keld Larsen sgi landevejscykling Esbjerg V
66 Ole Kjærgaard Lunderskov
67 Hans Peder Dreyer SGI CYCLING Esbjerg V
68 Per Meedom Sunds Cykelmotion Sunds
69 Jørgen Espersen Mejrup Cykel Club Holstebro
75 Søren Zeberg Løgumkloster Cykelklub Løgumkloster
74 Michael Zeberg Løgumkloster Cykelklub Løgumkloster
76 Tom Lauridsen Løgumkloster Cykelklub Løgumkloster
70 Holger Graversgård Dalstrup SGI fitness og motion Esbjerg V
71 Lisbeth Mogensen Silkeborg
72 Jakob Mejlby Andersen Vodskov
77 Ole Jensen Aalborg SØ
78 Jan Mølbach Larsen Hjulemanden Aalborg SV
79 Flemming Pedersen Team Lund-Visti Ringkøbing
80 Klaus Lund Team Lund-Visti Ølgod
81 Klaus Kastberg Lind Montage Service Herning
82 Thomas Andreasen Viborg
83 Henrik Villadsen Assens
84 Bjarne Winther Team i’ll be back Herning
85 Allan Østergaard HCM Haslev
86 Flemming Braae Nyvang spentrup cykelmotion Spentrup
87 Steen Timm Spentrup cykelmotion Spentrup
90 Jacob Ehlers Spiseklubben Allerød
89 Flemming Hauptstein Spiseklubben Allerød
88 Christina Hauptstein Spiseklubben Allerød
91 Martin Lassen Lindstrøm Roskilde
92 Carsten Østergaard Helsinge
94 Jimmi Olsen VELO green:ID Viborg
93 Morten Bramsen VELO green:ID Støvring
97 Keld Holm Sørensen Team de hyggelige Karresbækminde
96 Herluf Dam Olesen Team de hyggelige Vallensbæk Strand
95 Anne Dorthe Lykkegaard Team AD04 Mesinge
98 Preben Christiansen Viborg
99 Frank Aagaard Team de hyggelige Hårlev
100 Ronni Jakobsen Team Fit&Sund Cycling Horsens
101 Kristian Høgh Gislev Cycling Ringe
102 Finn Nygaard Jensen Galten ck Galten
103 Kim Thorsted team Rynkeby Silkeborg Silkeborg
118 Ninette Funder Team Valkyrie Gentofte
116 Heidi Kristoffersen Team Valkyrie Gentofte
117 Marianna Kasten Team Valkyrie Søborg
105 Henrik Løvenholdt Løvenholdt aut.vvs og kloakmester Kastrup
104 Amador Jørgensen Løvenholdt aut.vvs og kloakmester København S
106 Kurt Eriksen Tjele
107 Roan Lysdal Hammel
121 Michael Wounlund Ny Grejsdalsvej Vejle
122 Ole Hebo Ny Grejsdalsvej Vejle
123 Toke Seir Novak Ny Grejsdalsvej Vejle
120 Lars Kristensen Ny Grejsdalsvej Vejle
108 Kai Lynge Randers NV
109 Thomas Thomassen Hasselager
110 Jeppe Hansen VELO green:ID Viborg
111 Martin Krøyer Rasmussen VELO green:ID Viborg
112 Lene Bolby Silkeborg
113 Lisbeth Venø Sønder Omme
114 Helle Vibeke Sandgrav-Madsen Sønder Omme
115 Lars Trøst Herning
119 Jesper Jespersen Mejrup Cycle Club Holstebro
124 Christian Laugesen Bækmarksbro
126 Anne Ditlev Anne & Peter Ditlev Hadsten
127 Peter Ditlev Anne & Peter Ditlev Hadsten
125 Allan Riisberg Team Riisberg Silkeborg
128 Julius Bjerg Ringkøbing cykle Club Ringkøbing
129 Kim Dannemann Engelkvist JENSEN Denmark A/S Rønne
130 Jesper Andersen Ringe cykelklub Ringe
132 Søren Andersen Danish Bike Riders Vejle
131 Morten Kim Platt Danish Bike Riders Østbirk
133 Claus Nymark Vamdrup
134 Charlotte Knudsen SMT Silkeborg
135 Ove Holm Hansen Sønder Omme
136 Helle Bach ”Det går sku nok” Bjerringbro
137 Claus Damgaard Nielsen Cykleklubben Horsens Horsens
138 Brian Dollerup Høeberg FMM Silkeborg
139 Leo Korsgaard Ringkøbing Cykelklub Ringkøbing
140 Alex Andersen Jørgens cykel-rep Karup J
143 Ole Spanggaard Troelsen Jørgens cykel-rep Karup J
141 Jørgen Spanggaard Troelsen Jørgens cykel-rep Karup J
144 Rasmus Spanggaard Troelsen Jørgens cykel-rep København V
142 Ole Kronborg Jørgens cykel-rep Karup J
145 Jens Kristoffersen Vejle Øst
146 Lene Jørgensen Team Motionsfeltet.dk Daugård
147 Søren Aagaard Cykleklubben Horsens Brædstrup
148 Bo Jørgensen Esbjerg V
149 Lars Christiansen Kjellerup
150 Per Christiansen Kjellerup
151 Søren Christiansen Kjellerup
152 Ole Mikkelsen Aarup
153 Gert Petersen Blåvand Mæglerne Esbjerg V
154 Claus Lützen Blåvand Mæglerne Blåvand
155 Henrik Barsøe De seje Sønderjyder Rødekro
156 Jens Hebroe Ringkøbing
157 Bo Hveisel Odense C
158 Birgithe Grønhøj Odense C
159 Arne Petersen Skårup Fyn
160 Holger Thomsen Svendborg
161 Henrik Kjær Kageholdet Roskilde
162 Flemming Riis Petersen Esbjerg N
163 Claus Heckmann Kageholdet Gadstrup
164 Anette Rasmussen Broby
165 Ricki Elbæk Gasberg Varde
169 søren larsen frk Frederikshavn
166 Jon Pedersen frk Frederikshavn
168 per hansen frk Frederikshavn
167 Kim Jensen frk Frederikshavn
170 Finn Nielsen Kageholdet Roskilde
172 Martin Nissen Nissens CK
171 Lars Nissen Ladefoged Nissens CK
173 Lars Holbæk Frederikshavn
176 Per Nielsen Forza Racing Hjørring
174 Christian Espersen Forza Racing Hjørring
175 Palle Kjærsgaard Forza Racing Aalborg SV
177 Hans Holm Hans Anker Holm Viborg
178 Poul Jacobsen Silkeborg
179 søren Møllenberg Højslev
180 Bjarne Toft Skive
181 Keld Drongesen Tjele
182 Torge Fomsgaard Motius Aarup
183 Anders Bodholt Silkeborg
184 Hans Juhl Rødekro
185 Ingo Jensen Randers NV
186 Christoffer Krüger Randers SØ
187 Lars Lund Storvorde
188 Steffen Houe Kjellerup
189 Mathias Heckmann Kageholdet Gadstrup
190 Theis Raaschou Andersen Hadsten
191 Rasmus Rønde Møller Horsens
192 Henrik Vest Sørensen Ry
193 Keld Jessen Holstebro
194 Holger Lyngklip Strøm RU C2CCC Brabrand
195 Mikael Troelsgaard Cremer Ørum Cykling Tjele
196 Morten Brixen Lemvig
197 Jonas Jessen C2C CC Århus C
198 Torkil Kristensen TDC aarhus C
199 Bente Madsen Ferritslev Fyn
200 Torsten Ahlbeck Viby J
201 Kenneth Pedersen Silkeborg cykel ring motion Silkeborg
202 Henrik Bruun Jensen Silkeborg Cykel ring Motion Silkeborg
203 Søren Nystrup Silkeborg Cykel Ring Motion Silkeborg
204 Svend Erik Larsen Kolding
205 Jan Johansen de2 København S
206 Per Hertz de2 Kongens Lyngby
207 8850 #1laursen 8850 Bjerringbro
208 8850 #2laursen 8850 Bjerringbro
209 8850 #3nielsen 8850 Bjerringbro
210 8850 #4lielsen 8850 Århus C
211 8850 #5jørgensen 8850 Bjerringbro
212 Susanne Thomsen Havndal
213 Tina Dyrlund Havndal
214 Hanne mikkelsen Viborg
215 Laurids Schøler Hjørnholm Viborg
216 Caj Stroland CVM Viborg Viborg
217 Jim Andreasen Hundested
218 Emil Leonhardt Jensen Varde
221 Thomas Kokken Garfort Tempo El Gigante Rønne
219 Jakob Fuglsang Thomsen Tempo El Gigante Viby J
222 Thomas Sagan Rødtnes Tempo El Gigante Svenstrup J
220 Søren Fignon Møller Tempo El Gigante Åbyhøj
223 Gunnar Nyby MK01 Fredericia
225 John Nielsen MK01 Odense N
226 Kjeld Hermansen MK01 Fredericia
224 Jan Bo Eriksen MK01 Fredericia
245 Anders Rieks Kortklubben anno 2003 Sabro
247 Magnus Korsgaard Nielsen Kortklubben anno 2003 Sabro
248 Martin Wang Hjørngaard Kortklubben anno 2003 København N
244 Anders Lund Thøgersen Kortklubben anno 2003 Galten
246 Lars Madsen Kortklubben anno 2003 Sabro
231 Kenneth Madsen Tempo El Gigante Åbyhøj
232 Mads Ørnen Thomsen Tempo El Gigante Skødstrup
230 Jakob Hushovd Mønsted Tempo El Gigante Risskov
228 Dr. Fuentes Christian Von Pagh Tempo El Gigante Risskov
227 Carl Peter Indurain Noe Tempo El Gigante Ry
229 Henrik "Boris" Juhl Nielsen Tempo El Gigante Viby J
233 Steen Hoffmann Harløse Cykel Klub Hillerød
234 Tomas Skjærris Flonidan Horsens
235 Sten Dyrmose Flonidan Horsens
236 Anders Hornshøj Flonidan Ry
237 Rasmus Hjorthøj Jensen Flonidan Horsens
238 Tonny Walter Frederiksen Flonidan Vejle
239 Morten Lang Flonidan Skanderborg
240 Allan Kristensen Flonidan Horsens
241 Preben Obbekær Flonidan Billund
242 Peter Chrois Møller Flonidan Vejle
243 Peter Løth Flonidan København SV
249 Freddy The Man Pedersen Tempo El Gigante Skørping
250 Helge Padegaard Svendborg Svendborg
251 Kim Bech Sørensen Team 5471 Søndersø
252 Søren Sejr Hansen Team 5471 Søndersø
253 Lillian Hessler Ibsen spjald lck Skjern
254 Kjeld Lisberg Vorbasse
255 Kim Madsen Horsens
259 Jørgen Christoffersen Team Lund Horsens
258 Hans Hansen Team Lund Horsens
257 Frode Pedersen Team Lund Horsens
260 Jørgen Madsen Team Lund Horsens
256 Finn Jensen Team Lund Horsens
268 Billy Mørk Jensen Svendborg Ringe
263 Viggo Mortensen Team Vandkant Juelsminde
262 Kirsten Svinth Team Vandkant Juelsminde
261 Ken Richter Team Vandkant Hinnerup
267 Per Lauritsen Team DW Sorring
264 Erik Steimeier Team DW Sorring
266 Michael Ørum Team DW Sorring
265 Michael Ørbæk Team DW Sorring
269 Søren Thomsen Svendborg Svendborg
270 Bent Lassen Viborg
271 Tino Dainese tst Tilst Triathlon Tilst
272 Niels Kirkegaard Tst triathlon Tilst
273 CHRISTOPHER BØGH ANDERSEN AASK-CYCLING Silkeborg
274 Jan Vestergaard AASK-CYCLING Silkeborg
275 Mette Ryberg Willumsen Sabro
276 Tormod Christensen Team DW Århus C
278 Rene Lousdal Ugerløse
277 Malene Engberg Ugerløse
279 Jette Malmqvist Vestdam Team Valkyrie København NV
280 Annette Bosteen Trabjerg Team Valkyrie Ørsted
281 Mie Enoch Team Valkyrie Gentofte
282 Morten Steudel Taastrup
283 Dennis Petersen Tilst
284 MIKKEL Heide Petersen Tilst
287 Kenneth Buus Kjøge Buus København S
286 Jacob Kjøge Kjøge Buus Århus C
288 Mia Kjøge Kjøge Buus København S
285 Flemming Kjøge Kjøge Buus Silkeborg
289 Steen Nielsen Tranbjerg J
290 Hanne Halvleg Vassing Hillerød
291 Poul Agerskov Sgi Fitness & Motion Esbjerg
292 Lars Knudsen Gentofte
293 Jørgen Christensen Egå
294 Bent Wagner Christensen Ørbæk
299 poul Jensen Team Gedved Gedved
300 Villy Jensen Team Gedved Horsens
297 Kjeld Pedersen Team Gedved Gedved
298 Knud Erik Jensen Team Gedved Gedved
296 Jørgen Skov Team Gedved Gedved
295 Erik Brødsgård Horsens
301 Sara Lorentsen Viby J
302 Palle Baasch Hørning
303 john knudsen Skanderborg
304 David Buchwald Slagelse
305 Peter Hamborg Jakobsen Mutters Alene 2019 Ikast
306 Karsten Nielsen 4200 slagelse
307 Troels Aagaard Svendborg Ringe
308 Ivan Borup Ørum cykling Tjele

31. august 2019

Coast2coast Jylland

Tilmeldingsfrist: 25-08-2019, kl. 23:59

298 tilmeldte, 902 ledige pladser

Tidtagning og Resultater

Du kan se live-resultater og endelige resultater på vores nye resultatside.

Ønsker du at vide mere om vores tidtagningsløsning, så kontakt Martin på martin@sporti.dk. Du kan også læse mere her.