Distance Startnr Navn Alder Klub/hold
10 km 501 Lars Wolff 15+ år Esbjerg Atletik og Motion
2,5 km 1 Marie Fur Lisby 0-8 år Team Fur Lisby Schmidt
5 km 301 Sofie Fur Lisby 0-8 år Team Fur Lisby Schmidt
10 km 502 Henrik Fur Lisby 15+ år Team Fur Lisby Schmidt
5 km 302 Mette Fur Lisby 15+ år Team Fur Lisby Schmidt
2,5 km 2 Preben Schmidt 15+ år Team Fur Lisby Schmidt
5 km 303 Torben Hagelskjær 15+ år
5 km 304 Julie Ritter Hagelskjær 12-14 år
2,5 km 305 William Ritter Hagelskjær 9-11 år
2,5 km 306 Ellen-Maria Mortensen 15+ år
2,5 km 3 Ruth Kydd 15+ år
5 km 307 Jesper Loft Mikkelsen 15+ år SGI Løb
5 km 308 Casper Thulin 15+ år
2,5 km 4 Morten Kjær Hansen 15+ år
2,5 km 5 Louise Aaboe Hougaard 15+ år
2,5 km 6 Magnus Kjær Hougaard 0-8 år
2,5 km 7 Ella Kjær Hougaard 0-8 år
10 km 503 Julie Ulsøe Arendt 15+ år
2,5 km 8 William Kydd 9-11 år
2,5 km 9 Lexie Kydd 9-11 år
10 km 504 Glennie Maibom 15+ år
10 km 505 Stephan Klimt Hymøller 15+ år
10 km 506 Casper Petersen 15+ år SGI
10 km 507 Torben Petersen 15+ år SGI
5 km 309 Bente Madsen 15+ år
10 km 508 Rikke Ulriksen 15+ år
2,5 km 10 Jette bruun Christiansen 15+ år
2,5 km 11 Madeline Jul Bruun Christiansen 0-8 år
2,5 km 12 Christina Nordahl Christiansen 15+ år
2,5 km 13 Freja Christiansen 0-8 år
5 km 310 Emil Christiansen 9-11 år
5 km 311 Mette Marie Mikiassen 15+ år
10 km 509 Morten Maibom 15+ år
2,5 km 14 Anders Wormstrup 15+ år
2,5 km 15 Kaya Biltoft Wormstrup 0-8 år
2,5 km 16 Line Biltoft Wormstrup 15+ år
2,5 km 17 Otto Biltoft Wormstrup 0-8 år
5 km 313 Flemming Lund 15+ år
5 km 312 Rikke Hornbeck 15+ år
2,5 km 18 Bell Møller-Jacobsen 9-11 år
10 km 510 Bo Møller-Jacobsen 15+ år
2,5 km 19 Marie Møller-Jacobsen 0-8 år
2,5 km 20 Mette Møller-Jacobsen 15+ år
2,5 km 21 Mille Møller-Jacobsen 0-8 år
2,5 km 22 Peder Møller Andersen 15+ år
10 km 511 Kristian Nicolaisen 15+ år SGI løb
5 km 314 Laura Tapdrup 15+ år
2,5 km 23 Charlie Sahin 15+ år
2,5 km 24 Morten Eskildsen 15+ år
2,5 km 26 Havin Sahin 0-8 år
2,5 km 25 Bella Eskildsen 0-8 år
10 km 512 poul hartvig nielsen 15+ år
5 km 315 Frank Sørensen 15+ år
5 km 316 Emilie Gejsing 12-14 år
5 km 317 Tobias Gejsing 12-14 år
5 km 318 Laura Kristensen 12-14 år
5 km 319 Marie Hornbeck Lund 12-14 år
5 km 320 Nanna Hornbeck Lund 15+ år
10 km 513 Kirsten Hansen 15+ år
10 km 514 Camilla Meng 15+ år Fitout Esbjerg
5 km 321 Lone Kousgaard 15+ år
5 km 322 Isabella Kousgaard 9-11 år
5 km 323 Kristina Lykke Mouritsen 15+ år
5 km 324 Sophia Lyngholm 9-11 år
10 km 515 Tommy Brink Nielsen 15+ år Applus runners
10 km 516 Thomas Christensen 15+ år
10 km 517 Andreas Christensen 12-14 år
5 km 325 Mia Maibom 12-14 år
2,5 km 27 Aurelija Steffensen 15+ år
2,5 km 28 Arn Steffensen 0-8 år
2,5 km 29 Karl Steffensen 0-8 år
2,5 km 30 Charlie Børsmose 0-8 år
10 km 518 Tommy Christensen 15+ år Esbjerg Running
10 km 519 Martin Helbo Poulsen 15+ år
10 km 520 Martin Kristensen 15+ år
10 km 521 Jeremiassen Hardy 15+ år Fitout
10 km 522 Line Espenhain 15+ år
10 km 523 Thomas Weiss 15+ år Weiss Fysioterapi
10 km 524 Sofie Meng 15+ år
5 km 326 Mona Lauridsen 15+ år
10 km 525 Simon Gundolf Sørensen 15+ år
5 km 327 Thit Thygesen 15+ år Hold ud
5 km 328 Kristine Mikkelsen 15+ år Hold ud
2,5 km 31 Anne Marie Geisler Andersen 15+ år
2,5 km 32 Magne Geisler Overgaard 0-8 år
2,5 km 33 Milla Geisler Overgaard 0-8 år
10 km 526 Vigga Geisler Overgaard 0-8 år
10 km 527 Morten Overgaard 15+ år
5 km 329 Heidi Borg 15+ år
5 km 330 Isabella Borg 0-8 år
10 km 528 Henrik Tosti 15+ år
10 km 529 Alexandra Weber 15+ år
10 km 530 Ronni Andersen 15+ år
10 km 531 Niels Kjærgaard 15+ år EAM
2,5 km 34 Pernille Pasgaard 15+ år
2,5 km 35 Benjamin Pasgaard 0-8 år Hif
5 km 331 Lene Mogelvang Pedersen 15+ år
5 km 332 Sarah Pedersen 9-11 år
10 km 532 Brian Stork 15+ år
10 km 533 Jonas Toverud Stork 15+ år
2,5 km 36 Joan Lauridsen 15+ år
5 km 333 Bettina Knudsen 15+ år
5 km 334 Lina Knudsen 9-11 år
5 km 335 Bettina Nielsen 15+ år
10 km 534 Jannick Kjersgaard 15+ år Esbjerg Atletik og Motion
5 km 336 Viktor Lykke Mouritsen 15+ år
2,5 km 37 Heidi Thorø Larsen 15+ år
2,5 km 38 Lasse Krogsgaard Thomsen 15+ år
2,5 km 39 Benjamin Thorø Thomsen 0-8 år
2,5 km 40 Oliver Thorø Thomsen 0-8 år
2,5 km 41 Amelie Carter 0-8 år
5 km 337 Ollie Carter 9-11 år
5 km 338 Robin Carter 15+ år
10 km 535 Villy Kristian Andersen 15+ år
2,5 km 42 Lily Cumming 0-8 år
2,5 km 43 Sofia deVries 9-11 år
2,5 km 44 Jesper Sloth 15+ år
2,5 km 45 Romeo Frosch 12-14 år
2,5 km 46 Ella Sloth 0-8 år
2,5 km 47 Tina Friis Aaboe 15+ år
2,5 km 48 Olivia Friis Aaboe 0-8 år
10 km 536 Rune Nielsen 15+ år
10 km 537 Nickolei Mølleskov 15+ år Esbjerg Running
10 km 538 Thomas Krog Pedersen 15+ år Esbjerg Atletik og Motion
2,5 km 49 Jemima Patterson 0-8 år
2,5 km 50 Christian Zederkof christensen 12-14 år
2,5 km 51 Anders Zederkof Christensen 0-8 år
2,5 km 52 Jesper Franden 15+ år
2,5 km 53 Emelia Franden 0-8 år
2,5 km 54 Victoria Frandsen 0-8 år
10 km 539 Vinnie Overgaard Christensen 15+ år
10 km 540 Jette Hindsig Fulgeberg 15+ år
5 km 339 Mia Nørgaard Munk 12-14 år
5 km 340 Jan Munk 15+ år
5 km 341 Sanne Fribo 15+ år
5 km 342 Lars Hansen 15+ år
10 km 541 Bente Hagsten 15+ år Esbjerg Atletik og Motion
10 km 542 Vanesa Memic 15+ år
10 km 543 Samir Memic 15+ år
5 km 343 David Korsbæk 15+ år
2,5 km 55 Agnethe Vissing Korsbæk 0-8 år
5 km 344 Carl Vissing Korsbæk 0-8 år
2,5 km 56 Sara Vissing Korsbæk 15+ år
10 km 545 Marco Andreassen 15+ år
10 km 544 Finn Petersen 15+ år Sunday Runners /Aktiv El
2,5 km 57 Benny Andreassen 15+ år
2,5 km 58 Natasha Andreassen 15+ år
10 km 546 Thomas Jespersen 15+ år Esbjerg Running

24. august 2019

Hjerting Løbet

Tilmeldingsfrist: 23-08-2019, kl. 22:00

148 tilmeldte

Tidtagning og Resultater

Du kan se live-resultater og endelige resultater på vores nye resultatside.

Ønsker du at vide mere om vores tidtagningsløsning, så kontakt Martin på martin@sporti.dk. Du kan også læse mere her.