Distance Navn Startnr By Klub/sponsor
80 km Mikkel og Jan Team Iben 1 Helsingør Team Iben
80 km Jacob Olsson 2 Helsinge
80 km Birgitte Dalsberg 3 Virum
80 km Jannie Prehn 4 Birkerød
35 km MTB Jacob Schmidt Birkmose 5 Fredensborg
80 km Morten Henrik Hansen 6 Herlev Team Morten
20 km William Brandt 10 Storskovens Storhold
20 km Lars B Petersen 9 Storskovens Storhold
20 km Clara Sofie Brandt Petersen 7 Storskovens Storhold
20 km Frederik Birkelund 8 Storskovens Storhold
35 km MTB Niels Kaarill 11 Helsinge Team Victronenergy E.bike
35 km MTB Stig Buchard 12 Hillerød Sponz MTB klub
35 km MTB Lars Ditlevsen 13 Helsinge Crypton Consult
125 km Peter Jørgensen 14 Virum Gentofte CC
35 km MTB Martin Frøslev Jørgensen 16 Frederiksværk
35 km MTB Janne Blomberg 15 Frederiksværk
20 km Ali esad Serbest 17 Kokkedal
35 km MTB Mathias Lorens Hansen 18 Jægerspris
80 km Morten Duelund 19 Ølstykke Sponz MTB
125 km Jakob Funch Rasmussen 20 Farum Dansk Varme Service
35 km MTB Søren Olsen 21 Skævinge
35 km MTB Camilla Risholt 22 Vejby
80 km Jette Bisgaard Boll 24 BisgaardBoll
125 km Claus Bisgaard Jensen 23 BisgaardBoll
35 km MTB Cæcilie Risholt 25
35 km MTB Henrik Larsen 26 Søborg
50 km Arne Feldung 27 Hillerød
80 km Judith Jøhnk 29 Brønshøj De blonde
80 km Mette De Place Andersen 28 Søborg De Blonde
80 km susanne edemann 31 Værløse
80 km Anette Behrens 30 Frederiksberg
35 km MTB Michael Kragh-Barkov 32 Karlslunde
125 km Karsten Reng 33 København K
50 km Laila Larsen 34 Holbæk
50 km Karen Bo Nielsen 35 Holbæk
35 km MTB Frank Gøttler 36 Stenløse Team Hareskov cykler
35 km MTB Henrik de wett Petersen 37 Brøndby Strand Onemanshow
50 km 7.3 #1 88 Skævinge 7.3
35 km MTB Martin Rasch 38 Græsted 7.3
35 km MTB Palle Juvonen Thomsen 39 7.3
20 km Danske Bank 1 40 Danske Bank
20 km Danske Bank 2 41 Danske Bank
20 km Danske Bank 3 42 Danske Bank
20 km Danske Bank 4 43 Danske Bank
20 km Peter M. Andersen 44 Evozourcing
20 km Evozourcing 2 45 Evozourcing
20 km Evozourcing 3 46 Evozourcing
20 km Evozourcing 4 47 Evozourcing
20 km Evozourcing 5 48 Evozourcing
20 km Evozourcing 6 49 Evozourcing
20 km Evozourcing 7 50 Evozourcing
20 km Evozourcing 8 51 Evozourcing
20 km Mette Meincke Jensen # 1 52 METRO THERM
20 km Mette Meincke Jensen # 2 53 METRO THERM
125 km Christian Hemmingsen 54 FOG
125 km Ole Dahl 55 FOG
125 km Jacob Dahl 56 FOG
20 km FOG 4 57 FOG
20 km BUWI 1 58 BUWI
20 km BUWI 2 59 BUWI
20 km SISCON 1 60 SISCON
20 km SISCON 2 61 SISCON
20 km SISCON 3 62 SISCON
20 km SISCON 4 63 SISCON
20 km SISCON 5 64 SISCON
20 km SISCON 6 65 SISCON
20 km SISCON 7 66 SISCON
20 km SISCON 8 67 SISCON
20 km SISCON 9 68 SISCON
20 km SISCON 10 69 SISCON
10 km Gitte Pedersen #1 76 METRO THERM
10 km Gitte Pedersen #2 77 METRO THERM
20 km Christian Brydensholt # 1 78 METRO THERM
20 km Christian Brydensholt # 2 79 METRO THERM
20 km Christian Brydensholt # 3 80 METRO THERM
20 km Christian Brydensholt # 4 81 METRO THERM
20 km REX CYKLER 1 82 REX CYKLER
20 km REX CYKLER 2 83 REX CYKLER
20 km REX CYKLER 3 84 REX CYKLER
20 km REX CYKLER 4 85 REX CYKLER
20 km REX CYKLER 5 86 REX CYKLER
20 km REX CYKLER 6 87 REX CYKLER
10 km Tine Alsøe Ravnsborg 93 Græsted 7.3
10 km Monica Alsøe Ravnsborg 91 Græsted 7.3
10 km Marius Alsøe Ravnsborg 90 Græsted 7.3
50 km Magni Alsøe Ravnsborg 89 Græsted 7.3
50 km Thor Ravnsborg 92 Græsted 7.3
80 km Mette Hammerstrøm 95 Stenløse
80 km Jan Sønderstrup Petersen 94 Stenløse
125 km Rune Ulbak 97 Vedbæk Team O2
125 km Claus Balle 96 Vedbæk Team O2
125 km Klaus Gormsen 98 Hillerød
125 km Christian Kjærulff 99 Hillerød Team O2
35 km MTB Magnus Sylvest Jensen 100 Frederiksværk Halsnæs MTB
35 km MTB Jeppe Møller 101 Helsinge
35 km MTB Jonathan Møller 102 Helsinge
80 km bjarne elholm 103 Raise 4 fun
20 km Lars Bjerg 104 Gentofte
20 km Oscar Bjerg 106 Gentofte
20 km Marie-Louise Bjerg 105 Gentofte
80 km Gert Viltsborg 107 Bjæverskov GerMan BjaTor LarSim
80 km Michael Emil Sørensen 109 The Zookeepers
80 km Tommy Källberg Ege Nielsen 108 The Zookeepers
80 km Søren nielsen 111 Gilleleje
50 km Lisa Nielsen 110 Gilleleje
125 km Peter Hansen 112 Hillerød Dansk Varme Service
80 km Kasper Hjelmgaard 113 Hillerød Raise4fun/Helene Muff Smykker & Ure
10 km Rasmus Vand Hjelmgaard 114 Hillerød
125 km Jacob Kolind 115 Jens og Jacob
125 km Jens Nath 116 Jens og Jacob
125 km Cristian Ulrich 117 Humlebæk home / team food-n-motion
80 km Flemming Hansen 118 Fredensborg Raise4fun/Helene Muff Smykker & Ure
50 km Helene Muff Gottfredsen 120 Helene Muff Smykker & Ure / Raise4Fun
80 km Claus Gottfredsen 119 Helene Muff Smykker & Ure / Raise4Fun
10 km Line Jensen 122 Græsted 3 generationer
10 km Hanna Jensen 121 Græsted 3 generationer
10 km Ronja Petersen 123 Græsted 3 generationer
10 km Thor Petersen 124 Græsted 3 generationer
125 km Philip Hald 125 København S
50 km Annette Ditlevsen 137 Gribskov Cykel Motion
50 km Helge Wibe 142 Gribskov Cykel Motion
50 km Inge Lise Vestergaard 144 Gribskov Cykel Motion
50 km Karina Gregersen 148 Gribskov Cykel Motion
50 km Lone Onsberg Lassen 149 Gribskov Cykel Motion
50 km Lone Wibe 150 Gribskov Cykel Motion
50 km Ruth Nielsen 154 Gribskov Cykel Motion
50 km Mette Larsen 152 Gribskov Cykel Motion
80 km Bent Hansen 138 Gribskov Cykel Motion
80 km Erik Bertelsen 140 Gribskov Cykel Motion
80 km Erik Stougaard 141 Gribskov Cykel Motion
80 km Helmer Pedersen 143 Gribskov Cykel Motion
80 km Jan Andersen 145 Gribskov Cykel Motion
80 km Jens Vestergaard 146 Gribskov Cykel Motion
80 km Melwyn Pedersen 151 Gribskov Cykel Motion
80 km Steffen Mortensen 155 Gribskov Cykel Motion
80 km Thomas Christensen 157 Gribskov Cykel Motion
35 km MTB Brian Tronholm 139 Gribskov Cykel Motion
35 km MTB Svend-Erik Lien Hansen 156 Gribskov Cykel Motion
125 km Jørgen Carlsen 147 Gribskov Cykel Motion
125 km Niels Gregersen 153 Gribskov Cykel Motion
125 km Uffe Hendriksen 158 Gribskov Cykel Motion
80 km Malene Frederiksen 126 Græsted Team Snowdrop Catering
80 km Martin Ventrup 127 Charlottenlund Team Snowdrop Catering
80 km Nikolaj Ventrup 128 Charlottenlund Team Snowdrop Catering
125 km Simon Enø Larsen 129
80 km Martin Christensen 130 Brønshøj
80 km Claus Strange 133 Ascendis
80 km Anja Skands 131 Ascendis
80 km Vibeke Sønder 135 Ascendis
80 km Anne-Line Skau Suurballe 132 Ascendis
80 km Mette Ulbak 134 Ascendis
80 km Jesper Larsen 136
80 km Stig Hansen 159 Vejby Helene Muff Smykker / Raise4fun
50 km Anne Grell 160 Vejby Helene Muff Smykker / Raise4fun
125 km Nikolaj Richardt Jørgensen 161 Græsted CC Hillerød
80 km kristian gottlieb 162 Hvidovre Hillerød
80 km Kenneth Bergø-Enkebøll 163 Kokkedal Raise4fun/Helene Muff Smykker & Ure
80 km Jacob wendler Johansen 164 Helsinge Salon Saabye
80 km Michael Kaul 165 Hillerød
125 km Simon Dalhoff 166 Valby
80 km Thomas Johnsen 167 Vejby Helene Muff Smykker & Ure/Raise4Fun
80 km Mogens Frederiksen #4 168 Team Snowdrop Catering
35 km MTB Elias Lauritsen 169 Fredensborg Solbjerg MTB
50 km raymond beck 170 Græsted
35 km MTB Marius Folkersen 171 Helsinge Rex Cykler
35 km MTB Søren Folkersen 172 Helsinge Rex Cykler
125 km Nichlas Lindberg elmvang 173 København Ø
125 km Flemming Back 174 CC Hillerød
125 km Jacob Larsen 175 Vanløse De glade cykel drenge
20 km Theis Hartvigsen 179 Vedbæk Team Hartvigsen
20 km Mia Hartvigsen 178 Vedbæk Team Hartvigsen
20 km Julie Hartvigsen 177 Vedbæk Team Hartvigsen
20 km William Hartvigsen 180 Vedbæk Team Hartvigsen
20 km Emily Hartvigsen 176 Vedbæk Team Hartvigsen
125 km Emil Jørgensen 181 Home / Team food-n-motion
125 km Peter Simonsen 182 Hørsholm Home / team food-n-motion
125 km Christian Tauson 183 Espergærde home / team food-n-motion
35 km MTB Jacob Engelsen 184 Helsinge Græsted MTB
35 km MTB Ulrik Engelsen 185 Helsinge Græsted MTB
125 km Viktoria Smidth Knudsen 186
125 km Morten Hylander Møller 187 Holte Zacho-Hylander Cycling
50 km Tommy Gottfredsen 188 Gilleleje Helene Muff Smykker / Race 4 Fun
125 km Martin Kaj Holm-Nielsen 189 home / team food-n-motion
125 km Jan Bo Hansen 190 CC Hillerød
125 km Sebastian Hartvigsen 191 Værløse Home / team food-n-motion
125 km Mads Nicolaysen 192 Helsingør Home/ team food-n-motion
10 km team Kanutski #1Browarczyk 210 team Kanutski
10 km team Kanutski #2Martinsen 211 team Kanutski
10 km team Kanutski #3Hjort 212 team Kanutski
10 km team Kanutski #4Kock 213 team Kanutski
10 km team Kanutski #5Bendtsen 214 team Kanutski
10 km team Kanutski #6Sørensen 215 team Kanutski
10 km team Kanutski #7Sørensen 216 team Kanutski
10 km team Kanutski #8Bjørnskov 217 team Kanutski
125 km Jesper Steen Lorentzen 193 home / team food-n-motion
125 km Lars Gustafsson 194 Birkerød CC Hillerød
10 km louise buch 204 Team Nygaade
10 km anders kroll 200 Team Nygaade
10 km thomas gregersen 206 Team Nygaade
10 km serhat sari 205 Team Nygaade
10 km Anders Hansen 199 Team Nygaade
10 km Claus Bendtsen 202 Team Nygaade
10 km Bodil Ravn 201 Team Nygaade
10 km lise løfberg 203 Team Nygaade
50 km Marianne Brosø 195 Hillerød
10 km Nilas Hansen 197 Vejby
10 km Elias Hansen 196 Vejby
80 km Lars Bo Vyum 198 Helsingør
50 km Inger Lise Sørensen 207 Holte Team Barkov
10 km team Kanutski #9Kristensen 218 team Kanutski
10 km team Kanutski #10Hjort 209 team Kanutski
80 km Jan Fedders 208 København N
10 km Vibeke Klitgaard 230 Helsinge Dansk Varme Service
10 km Kenneth Klitgaard 227 Helsinge Dansk Varme Service
10 km Louise Klitgaard 229 Helsinge Dansk Varme Service
10 km Benjamin Klitgaard 224 Helsinge Dansk Varme Service
10 km Ina Klitgaard 226 Helsinge Dansk Varme Service
10 km Illona Larsen 225 Helsinge Dansk Varme Service
20 km Cykling Uden Alder Trongården 223 Gilleleje Cykling Uden Alder
20 km Cykling Uden Alder Bakkebo 219 Gilleleje Cykling Uden Alder
20 km Cykling Uden Alder Skovsminde 221 Gilleleje Cykling Uden Alder
20 km Cykling Uden Alder Skovsminde 222 Gilleleje Cykling Uden Alder
20 km Cykling Uden Alder Jens Erik 220 Gilleleje Cykling Uden Alder
35 km MTB Klaus Andersen 228 Gørløse Dansk Varme Service
80 km Michael J P Nielsen 231
35 km MTB Tom Buch 232 Frederiksværk
80 km Martin Møller 233 Helsinge
80 km Per Puch Holm-Larsen 235 Kokkedal
80 km Mathias Puch Holm-Larsen 234 Kokkedal
125 km tomas rotovnik 236 Virum TVV Euroman
125 km Søren Rosengaard 237
80 km Jean Jeppesen 238 Helsingør Helene muff / Raise4fun
80 km Marianne Nielsen 239 Helsingør Helene muff / Raise4fun
125 km Jens Abrahamsson 240 Kongens Lyngby Abc/bakoptic
80 km poul Berthelsen 241 Søborg
20 km Sif Petersen 243 Helsinge 6.3 Helsinge-Realskole
20 km Michael Erenskjold Petersen 242 Helsinge
20 km Jette Bigum 249 Gribskov Kommune
20 km Charlotte Henriksen 244 Gribskov Kommune
20 km Pernille Martens Jensen 251 Gribskov Kommune
20 km Emily Amalie Jensen 247 Gribskov Kommune
20 km Emil Valdemar Jensen 246 Gribskov Kommune
50 km Hans Lassen 248 Gribskov Kommune
50 km Tina Rützou 252 Gribskov Kommune
35 km MTB Christian Dam 245 Gribskov Kommune
35 km MTB Lene Pia Pedersen 250 Gribskov Kommune
125 km jesper hansen 253 Værløse TVV Euroman
125 km Mikkel Bording 254 Værløse TVV Euroman
50 km Johan Malmsten 255 København K
125 km John Christensen 258 Helsinge
20 km Jonas Nordahl 256 Vejby
20 km Matti Nordahl 257 Vejby
80 km Peter Aslund 259 Frederiksværk CEO Cycling
10 km Julie Pedersen 260 Tisvildeleje
50 km Tais Vincent Jensen 261 København Ø
80 km Christian Høfler 263
125 km Tom Bjarnum Kongebo 262 Helsinge
125 km Dennis Andersen 264 Ølstykke MAN B&W - MAN Energy Solutions
125 km Christina Andersen 265 Ølstykke
80 km Bjarne Veiergang 266 København N
10 km Hanne Ammitzbøll Sørensen 267
10 km Katrine Ammitzbøll Sørensen 268
50 km Helle Sørensen 269 Gilleleje 7.3
50 km Emma Sørensen 270 Gilleleje 7.3
20 km Ellen Meldgaard 271 Helsinge Bjørnehøj 7.C
20 km Sisse Meldgaard 273 Helsinge Bjørnehøj 7.C
20 km Morten Meldgaard 272 Helsinge Bjørnehøj 7.C
125 km Michael Lahn Agnsgaard 274 Hillerød
80 km Martin Qualen 275 Stenløse
125 km Frederik Lundberg 276 Holte BBC
80 km Karsten Flodgaard Zeuthen 277 Hundested CC Hillerød

1. september 2019

Helsinge Rundt på Cykel

Tilmeldingsfrist: 31-08-2019, kl. 19:00

271 tilmeldte

Tidtagning og Resultater

Du kan se live-resultater og endelige resultater på vores nye resultatside.

Ønsker du at vide mere om vores tidtagningsløsning, så kontakt Martin på martin@sporti.dk. Du kan også læse mere her.