Afdeling Klasse Startnr Navn Hold/Team/Klub By
Alle 5 afdelinger B 1 Brian Jessing Tjæreborg Cycling Tjæreborg
Alle 5 afdelinger B 2 Allan Kamper Tjæreborg Cycling Tjæreborg
Alle 5 afdelinger B 3 Brian Riis Tjæreborg Cycling Tjæreborg
Alle 5 afdelinger B 4 Alex Nielsen Varde Cykelklub Nørre Nebel
Alle 5 afdelinger B 5 Johan Brøndsted Varde Cykelklub Varde
Alle 5 afdelinger B 23 Kenneth Guldager Tarp Cykel Motion Esbjerg
Alle 5 afdelinger B 22 Frank Andersen Tarp Cykel Motion Esbjerg
Alle 5 afdelinger B 16 Bjarne Frederiksen Tarp Cykel Motion Esbjerg N
Alle 5 afdelinger B 29 Poul Arne Olsen Tarp Cykel Motion Esbjerg N
Alle 5 afdelinger A 18 Carsten Jensen Tarp Cykel Motion Tjæreborg
Alle 5 afdelinger B 24 Kent Jytzler Tarp Cykel Motion Esbjerg N
Alle 5 afdelinger B 6 Søren Gejl Varde Cykelklub Varde
Alle 5 afdelinger B 20 Claus Johannessen Tarp Cykel Motion Varde
Alle 5 afdelinger B 25 Michael Hykkelbjerg Nielsen Tarp Cykel Motion Esbjerg
Alle 5 afdelinger A 30 Søren Mortensen Tarp Cykel Motion Esbjerg N
Alle 5 afdelinger B 7 Tommy Kristiansen Varde Cykelklub Varde
Alle 5 afdelinger A 27 Morten Smedegaard Tarp Cykel Motion Esbjerg N
Alle 5 afdelinger B 26 Mikkel Strandgaard Tarp Cykel Motion Esbjerg
Alle 5 afdelinger A 32 Thomas Theilgaard Tarp Cykel Motion Esbjerg
Alle 5 afdelinger A 17 Bo Martinsen Tarp Cykel Motion Esbjerg
Alle 5 afdelinger B 15 Bjarne Eriksen Tarp Cykel Motion Esbjerg
Alle 5 afdelinger A 8 Morten Pedersen Varde
Alle 5 afdelinger B 28 Pelle Bech Tarp Cykel Motion Esbjerg
Alle 5 afdelinger B 19 Claus Carlsen Tarp Cykel Motion Esbjerg V
Alle 5 afdelinger B 9 Rene Joahannessen Tjæreborg Cycling Tjæreborg
Alle 5 afdelinger A 10 Kim A Mikkelsen Vejen
Alle 5 afdelinger A 21 Flemming Jensen Tarp Cykel Motion Esbjerg
Alle 5 afdelinger B 12 Julie Uhre Tjæreborg
Alle 5 afdelinger A 11 Frederik Uhre Esbjerg Cykel Ring Tjæreborg
Alle 5 afdelinger C 13 Sofie Pedersen Esbjerg V
Alle 5 afdelinger C 14 Rikke Pedersen Esbjerg V
Alle 5 afdelinger B 31 Søren Pedersen Tarp Cykel Motion Esbjerg
Alle 5 afdelinger A 33 Jesper Sloth Hansen Vejen BC Vejen
Alle 5 afdelinger A 34 Torben Damsgård Johansen BCC Elite Harlev J
Alle 5 afdelinger B 35 Johnny Hessellund Iversen Vejen BC Holsted
Alle 5 afdelinger B 36 Karsten Thorsø Pedersen Varde
Alle 5 afdelinger B 37 Jens Maegaard Varde Cykelklub Agerbæk
Alle 5 afdelinger B 43 John Nicolaisen Bramming IF/Team Skjern Bank Ribe
Alle 5 afdelinger C 48 Torben Storgaard Bramming IF/Team Skjern Bank Bramming
Alle 5 afdelinger C 38 Allan Frausing Christiansen Bramming IF/Team Skjern Bank Bramming
Alle 5 afdelinger C 42 Halla Á Nordi Bramming IF/Team Skjern Bank Bramming
Alle 5 afdelinger C 46 Poul Bjerrum Bramming IF/Team Skjern Bank Bramming
Alle 5 afdelinger C 40 Børge Jæger Bramming IF/Team Skjern Bank Bramming
Alle 5 afdelinger B 44 Meiner Hundebøl Bramming IF/Team Skjern Bank Bramming
Alle 5 afdelinger C 47 Susan Strebøl Bramming IF/Team Skjern Bank Bramming
Alle 5 afdelinger B 39 Allan Morsø Bramming IF/Team Skjern Bank Bramming
Alle 5 afdelinger B 45 Michael Møller Bramming IF/Team Skjern Bank Bramming
Alle 5 afdelinger B 41 Claus Sibbert Bramming IF/Team Skjern Bank Bramming
Alle 5 afdelinger B 49 Kasper Kristensen Varde
Alle 5 afdelinger B 50 Jens Arne Rasksen Oksbøl Cykel Team Oksbøl
Alle 5 afdelinger A 51 Jeppe Tolbøll Give CK Haderslev
Alle 5 afdelinger B 52 Kristian Bonde Cykelnerven Vestjylland Varde
Alle 5 afdelinger C 54 Renè Spangsberg Spangsberg Ejendomme A/S Vejle Øst
Alle 5 afdelinger C 53 Frederik Spangsberg Spangsbergejendomme.dk Vejle Øst
Alle 5 afdelinger A 55 Jesper Ditlevsen Multiatleterne Esbjerg
Alle 5 afdelinger C 59 Michael Pedersen Bent Pedersen AS Esbjerg Ø
Alle 5 afdelinger A 61 Rasmus Pedersen Bent Pedersen AS Esbjerg Ø
Alle 5 afdelinger C 62 Sofie Pedersen Bent Pedersen AS Esbjerg Ø
Alle 5 afdelinger C 60 Mick Steenbøl Bent Pedersen AS Esbjerg Ø
Alle 5 afdelinger B 57 Carsten Føns Bent Pedersen AS Esbjerg Ø
Alle 5 afdelinger C 56 Aksel Vad Bent Pedersen AS Esbjerg Ø
Alle 5 afdelinger C 58 Jan Vestergaard Bent Pedersen AS Esbjerg Ø
Alle 5 afdelinger B 63 Peter Bjerrisgaard Vejen BC Holsted
Alle 5 afdelinger A 64 Christian Wilkens Branderup J
Alle 5 afdelinger B 65 Kenneth Munk Kock Vamdrup
Alle 5 afdelinger C 66 Hans Jørn Christensen Varde Cykelklub Varde
Alle 5 afdelinger A 67 Jesper Fjord Varde Cykelklub Varde
Alle 5 afdelinger C 68 Magnus O´Connor Vig Jensen Varde
Alle 5 afdelinger A 69 Frederik Muff Team Bevar Bagerstoppet Århus N
Alle 5 afdelinger B 70 Flemming Christensen Varde Cykelklub Årre
Alle 5 afdelinger C 71 Dennis Riis Mortensen Esbjerg Ø
Alle 5 afdelinger A 72 Lasse Kruse Sibbert Esbjerg Cykle Ring Sport Af 1919 Bramming
1-Varde C 73 Jørn Høeg Gørding
Alle 5 afdelinger A 74 Michael Heiberg Esbjerg Cykel Ring Esbjerg V
Alle 5 afdelinger C 75 Thomas Harder Tarp Cykel Motion Esbjerg
Alle 5 afdelinger C 76 Johannes Boel Madsen VCK Esbjerg
Alle 5 afdelinger A 77 Jakob Knudsen Esbjerg V
Alle 5 afdelinger A 78 Bjarne Thomsen Flyvestation Skrydstrup IFS Toftlund
Alle 5 afdelinger B 79 Peter Claussen Varde
Alle 5 afdelinger A 80 Daniel Rabæk Cycling West Varde
Alle 5 afdelinger C 81 Karl Bundgaard Årre
1-Varde B 82 Mads Mortensen Esbjerg Ungdoms Triatlon Esbjerg
Alle 5 afdelinger A 83 Henrik Vestergaard Baghjulet Middelfart
Alle 5 afdelinger A 84 Henrik Nielsen Cycling West Varde
1-Varde B 85 Steffen Sillesen Oksbøl Cykel Team Oksbøl
Alle 5 afdelinger C 86 Dennis Møller Jørgensen TCM Esbjerg
Alle 5 afdelinger C 87 Brian Rosendahl Sandbæk Sandbæk Finans Esbjerg N
Alle 5 afdelinger A 88 Mads Ø. Kristensen Team Herning CK Elite Varde
Alle 5 afdelinger A 89 Rasmus Kristensen Esbjerg Cykel Ring Varde
Alle 5 afdelinger C 90 Claus Damgaard VCK Varde
Alle 5 afdelinger B 91 Jeppe Lunding Esbjerg Cykel Ring Brørup
1-Varde C 92 Kim Schou Team Skjern Bank Bramming Bramming
Alle 5 afdelinger C 93 Kenn Bengtsen Brørup Cykelklub Brørup
Alle 5 afdelinger B 94 Klaus Olesen Vbc Vejen
1-Varde C 95 Victoria Vestergaard Hansen Esbjerg Ungdomstriatlon Esbjerg
1-Varde B 96 Thomas Nielsen Esbjerg Ungdomstri Esbjerg V
1-Varde C 97 Mick Kærslund Bundsgaard Lille Birke Esbjerg N
Alle 5 afdelinger B 98 Mads Møller Kristensen Team Vélosport Projektglas Århus C
Alle 5 afdelinger A 99 Mathias Nielsen ECR Esbjerg
1-Varde A 100 Nicolai ØSTERGÅRD Varde Cykelklub Esbjerg
Alle 5 afdelinger A 101 Morten Moltesen Kristensen Esbjerg V
1-Varde A 102 Thomas Dahl Varde Cykelklub Nørre Nebel
1-Varde B 103 Jens Berg Rødekro Cykle Club Rødekro
Alle 5 afdelinger B 104 Marco Schmidt Brørup
Alle 5 afdelinger B 105 Michael Nim Esbjerg Cykel Ring Esbjerg Ø
Alle 5 afdelinger C 106 Andreas Schou Kristensen Esbjerg V
Alle 5 afdelinger A 107 Per Bromerholm Bramming IF/Team Skjern Bank Bramming
Alle 5 afdelinger C 108 Bent Koudal Vejen
Alle 5 afdelinger A 109 Henrik Nilie Jørgensen Esbjerg
1-Varde C 110 Niels Allan Pedersen Bramming IF/Team Skjern Bank Bramming
1-Varde B 111 Bjarne Stage Bramming IF Bramming
1-Varde A 112 Henrik Schmidt Varde Cykelklub Bramming
Alle 5 afdelinger C 114 Christina Lykke Vejen Esbjerg V
Alle 5 afdelinger A 113 Anders Toft Nielsen Team Mascot Workwear Esbjerg V
Alle 5 afdelinger A 115 Morten Gaardsholt Jensen Vejen BC Esbjerg
Alle 5 afdelinger A 116 Thorben Oksen Toftlund Cykel Motion Toftlund
Alle 5 afdelinger A 117 Claus Termandsen Cycling West Varde
1-Varde A 118 Henrik Dann Andersen Tranbjerg J
1-Varde A 119 Henrik Kücken Rødekro
Alle 5 afdelinger A 120 Daniel Eriksen Give CK Give
Alle 5 afdelinger B 121 Peter Madsen Vejen BC Vejen
1-Varde B 123 Oliver Vestergaard Mølby Esbjerg Ungdoms Triathlon Esbjerg Ø
Alle 5 afdelinger B 122 Brian Harry Boysen Cykelnerven Esbjerg
1-Varde B 124 Brian Aaboe Bramming
1-Varde B 125 Claus Hansen Team Halvandetben Bramming
1-Varde C 126 Hanne Just Bramming
Alle 5 afdelinger A 127 Christian Duus Storgaard Varde Cykel Klub Varde
Alle 5 afdelinger A 128 Rasmus Duus Storgaard Varde Cykel Klub Varde
Alle 5 afdelinger C 129 Michael Plesner Gørding
1-Varde A 130 Mads Faartoft Varde Cykelklub Skjern
Alle 5 afdelinger B 131 Henrik Simonsen Vck Varde
1-Varde B 132 Tommy Jacobsen Esbjerg
1-Varde C 133 Nanette Nikolajsen Esbjerg Ungdomstri Esbjerg V
1-Varde C 134 Andreas Nikolajsen Esbjerg Ungdomstri Esbjerg V
1-Varde B 135 Peter Mischorr Cykelnerven Esbjerg V
Alle 5 afdelinger B 136 Jan rene Nielsen Oksbøl
Alle 5 afdelinger B 137 Asbjørn Schmidt Årre
Alle 5 afdelinger B 138 Alex Voss Agerbæk
1-Varde C 139 Nicolai Zeerow Sørensen Lille Birke Esbjerg v
Alle 5 afdelinger B 140 Jimmy Jacobsen Esbjerg Ø
Alle 5 afdelinger C 141 Jeppe Maegaard Varde Cykel Klub Agerbæk
1-Varde C 142 Søren Guldager Fysio Danmark Esbjerg Esbjerg
1-Varde B 143 Johnny Nielsen Cycling West Esbjerg
Alle 5 afdelinger B 144 Michael Bjerg Vejen BC Vejen
Alle 5 afdelinger A 145 Thomas Gjødsbøl Give Cykel Klub Give
1-Varde A 146 Victor Laumand Varde Cykel Klub Varde
1-Varde A 147 Jesper Nielsen Vejen BC Vejen
1-Varde C 148 Lars Nikolajsen Varde
Alle 5 afdelinger C 149 Birgit Nielsen Bramming IF/Team Skjern Bank Bramming
Alle 5 afdelinger B 150 Søren Bach Bramming IF/Team Skjern Bank Bramming
Alle 5 afdelinger B 151 Michael Thomsen Varde
Alle 5 afdelinger B 152 Tommy Jacobsen Esbjerg
Alle 5 afdelinger B 153 Thomas Nielsen Esbjerg Undomstri Esbjerg V
Alle 5 afdelinger B 154 John Myrup Skjern Cykle Klub Skjern
Alle 5 afdelinger A 155 Peter Winther Nørre Nebel
2-Oksbøl B 156 Brian Aaboe Bramming
Alle 5 afdelinger B 157 Boxuan Yang Esbjerg Cykel Ring Esbjerg V
2-Oksbøl B 158 Mads Mortensen Esbjerg Ungdoms Triatlon Esbjerg
Alle 5 afdelinger B 160 Mathias Tang Jensen Esbjerg Cykel Ring Tjæreborg
2-Oksbøl A 159 Kasper Pedersen Esbjerg
2-Oksbøl C 161 Anders Knudsen Varde
2-Oksbøl C 163 Jesper Kristensen Varde
2-Oksbøl C 162 Jacob Justesen Varde
2-Oksbøl A 164 Sigurd Klemmensen Varde Cykelklub Varde
2-Oksbøl A 165 Thomas Dahl Nørre Nebel
2-Oksbøl C 166 Rene Davidsen Varde Cykelklub Varde
2-Oksbøl A 167 Jannik Hansen Tønder Tønder
2-Oksbøl A 168 Kasper Læssøe Esbjerg Cykel Ring Esbjerg
3-Bramming C 169 Ronnie Haugen VCM Aalborg SV

11. juni - 10. september 2019

Bent Pedersen Cup 2019

Tilmeldingsfrist: 11-06-2019, kl. 13:00

169 tilmeldte

Tidtagning og Resultater

Du kan se live-resultater og endelige resultater på vores nye resultatside.

Ønsker du at vide mere om vores tidtagningsløsning, så kontakt Martin på martin@sporti.dk. Du kan også læse mere her.