Distance Starttid Startnr Navn Klub/sponsor By
MTB 45 km 0947 2 Lisbeth Thomsen Skjern
MTB 45 km 0947 1 Kaare Larsen Videbæk
115 km 1006 3 Carsten S. Graver Jelling
70 km 1020 6 Jes Pedersen LJT Oksbøl
70 km 1020 4 Line Peitersen LJT Oksbøl
70 km 1020 5 Tulay Koycu LJT Oksbøl
70 km 1018 61 Lars Erik Schollert Hansen Tarp Cykel Motion Esbjerg V
115 km 1004 59 Kent Jytzler Tarp Cykel Motion Esbjerg N
115 km 1000 63 Poul Arne Olsen Tarp Cykel Motion Esbjerg N
115 km 1004 53 Anders Gorritzen Tarp Cykel Motion Esbjerg V
115 km 1000 47 Bjarne Frederiksen Tarp Cykel Motion Esbjerg N
115 km 1000 48 Torben Højland Tarp Cykel Motion Esbjerg V
70 km 1020 7 TOM MADSEN SGI Esbjerg
115 km 1004 57 Karsten Aagaard Tarp Cykel Motion Esbjerg V
115 km 1000 52 Flemming Jensen Tarp Cykel Motion Esbjerg
115 km 1004 49 Dan Grinderslev Frederiksen Tarp Cykel Motion Esbjerg N
115 km 1000 56 Bo Martinsen Tarp Cykel Motion Esbjerg
MTB 75 km 0945 8 Steen Kruchov Cykel For Sagen MTB Varde
70 km 1020 9 Holger Hansen Varde Cykelklub D-hold Varde
MTB 75 km 0945 10 Jens Sørensen JAS-COMPUTERKORT Oksbøl
115 km 1006 11 Brian Siig Thomsen Blåvand
115 km 1008 12 Bent Bendixen Varde
70 km 1020 13 Bent Andersen SGI Esbjerg V
115 km 1000 14 Jesper Sloth Hansen Vejen
115 km 1006 15 Blåvandmæglerne Claus Blåvandmæglerne Blåvand
115 km 1006 16 Blåvandmæglerne Gert Blåvandmæglerne Esbjerg V
MTB 75 km 0945 18 Adel Kandzetovic TOTAL DK Varde
MTB 75 km 0945 19 Rune Bråten TOTAL DK Esbjerg V
115 km 1000 17 Henrik Nielsen Cycling West Varde
115 km 1006 20 Andreas Christensen De 2 på tur! Nørre Nebel
115 km 1006 21 Simon Øllegaard De 2 på tur! Randers C
MTB 45 km 0949 22 Johan Brøndsted Varde Cykelklub Varde
MTB 45 km 0949 23 Tobias Brøndsted Oksbøl
MTB 75 km 0945 24 Alfred Jepsen Cykel For Sagen MTB Varde
115 km 1008 25 Pernille Schmidt Varde Cykel klub/ cykel for sagen Henne Strand
115 km 1008 26 Berit Nielsen Varde Cykelklub Varde
70 km 1020 27 Sven Holmgaard Esbjerg V
MTB 75 km 0945 28 Orla Andersen cykel for sagen Outrup
115 km 1000 62 Morten Smedegaard Tarp Cykel Motion Esbjerg N
115 km 1000 50 Erik Fusager Tarp Cykel Motion Esbjerg
115 km 1004 58 Kenneth Guldager Tarp Cykel Motion Esbjerg
115 km 1000 64 Søren Mortensen Tarp Cykel Motion Esbjerg N
115 km 1000 51 Flemming Breiner Tarp Cykel Motion Esbjerg
MTB 45 km 0949 29 Axel Johansen Askov/Andst Vejen
MTB 45 km 0949 30 Jakob Johansen Askov/Andst Vejen
MTB 45 km 0949 31 Niels Fuglsang Jørgensen Askov/Andst Vejen
35 km 1024 33 Annemette Hykkelbjerg Team Hykkelbjerg Varde
35 km 1024 34 Esben Hykkelbjerg Team Hykkelbjerg Varde
35 km 1024 35 Kresten Hykkelbjerg Team Hykkelbjerg Oksbøl
35 km 1024 37 Sune Hykkelbjerg Team Hykkelbjerg Varde
MTB 45 km 0947 32 Birthe Hundebøl Bramming Bramming
115 km 1004 36 Michael Hykkelbjerg Team Hykkelbjerg varde
115 km 1006 38 Lasse Wolff TRVJ 2019 Esbjerg V
115 km 1006 60 Kirstine Sørensen Tarp Cykel Motion Esbjerg N
115 km 1006 39 Anne Pedersen Esbjerg
115 km 1006 55 Gitte Lønne Kristensen Tarp Cykel Motion Esbjerg N
115 km 1006 54 Gert Bo Kristensen Tarp Cykel Motion Esbjerg N
70 km 1020 41 Johnny Lauridsen TJ Malerfirma Skjern
70 km 1020 40 Henry Vandborg TJ Malerfirma Esbjerg N
70 km 1020 43 Torben Jensen TJ Malerfirma Esbjerg
70 km 1018 42 Mike Jensen TJ Malerfirma Esbjerg
115 km 1008 44 Birthe Tryk Varde
MTB 45 km 0949 45 Linda Josefsen Bramming
MTB 75 km 0945 46 Bent Hansen Cykel for sagen MTB Varde
115 km 1006 65 Frede Irmann Team Motion Esbjerg
MTB 45 km 0947 66 Henrik Jepsen Esbjerg MTB Esbjerg
115 km 1006 67 Glenn O. Sandholm Team Rynkeby Vestjylland Esbjerg V
MTB 45 km 0947 68 Birgit Nielsen Bramming BIF Skjern Bank Oksbøl
115 km 1008 69 Viggo Jacobsen Oksbøl
70 km 1020 76 Ole Braagaard Bramming IF/Team Skjern Bank Bramming
115 km 1006 73 Halla Á Nordi Bramming IF/Team Skjern Bank Bramming
115 km 1006 70 Allan Frausing Christiansen Bramming IF/Team Skjern Bank Bramming
115 km 1006 72 Børge Jæger Bramming IF/Team Skjern Bank Bramming
115 km 1004 71 Brian Kirkegaard Bramming IF/Team Skjern Bank Bramming
115 km 1006 78 Poul Bjerrum Bramming IF/Team Skjern Bank Bramming
115 km 1004 75 Meiner Hundebøl Bramming IF/Team Skjern Bank Bramming
115 km 1004 74 John Nicolaisen Bramming IF/Team Skjern Bank Ribe
115 km 1004 77 Per Bromerholm Bramming IF/Team Skjern Bank Bramming
70 km 1018 79 Birgitte Neldeborg LPDC Langeskov
70 km 1018 80 Finn Hjerrild LPDC Langeskov
115 km 1006 81 Leif Leegasrd Madsen Billum
115 km 1006 82 Kirsten Bak Hansen Sundhedsshoppen Varde
115 km 1000 83 Johnny Hessellund Iversen VBC Holsted
115 km 1004 84 René Petersen Cykelnerven Vestjylland Esbjerg
115 km 1004 85 Brian Harry Boysen Cykelnerven Esbjerg
115 km 1004 86 Brian Aaboe Cykelnerven Vestjylland Bramming
115 km 1006 87 Leif Villadsen Oksbøl
70 km 1020 88 Kirsten Hykkelbjerg Wulff Team Hykkelbjerg Barsbüttel
35 km 1024 89 Eva Hykkelbjerg Team Hykkelbjerg Janderup Vestj
MTB 75 km 0945 91 Preben Skovsgaard Mogensen Vejen
MTB 75 km 0945 90 Knud Erik Langhoff Bjert
MTB 75 km 0945 92 Rene Fey Olsen Sjølund
MTB 75 km 0945 93 Jens Mågård Varde
115 km 1004 97 Ole Nielsen Titan Wind Personaleforening Varde
115 km 1004 96 Michael Rene Jensen Titan Wind Personaleforening Varde
115 km 1004 98 Pauli Holm Christensen Titan Wind Personaleforening Oksbøl
115 km 1006 94 Brian Siig Titan Wind Personaleforening Varde
115 km 1006 95 Jane Kristine Petersen Titan Wind Personaleforening Oksbøl
70 km 1020 99 Kevin Schack Post Huus Oksbøl
115 km 1006 100 Finn Klingenberg Oct Janderup Vestj
70 km 1020 101 Arly Lauritsen Varde cykelklub D. Holdet Varde
70 km 1020 102 Karen Lauritsen Varde cykelklub D. Holdet Varde
70 km 1020 103 Thomas Larsen Tarm
115 km 1006 104 Morten Digmann Schmidt Varde Cykelklub Varde
115 km 1000 105 Thomas Theilgaard Tarp Cykel Motion Esbjerg
MTB 75 km 0945 106 Jesper Hvisthule kibæk cykelmotion Kibæk
MTB 75 km 0945 107 Kurt Nørum kibæk cykelmotion Henne
115 km 1000 108 Peter Madsen Vejen
115 km 1008 109 Jan Vad Esbjerg N
70 km 1020 110 Freddy Jakobsen Kerteminde
70 km 1020 112 Kirsten Mosgaard Schmidt Varde Cykelklub Varde
115 km 1004 111 Hardy Runge Nielsen Varde Cykelklub Varde
115 km 1008 113 Jens Bach Mortensen Cykel for Sagen Tistrup
MTB 45 km 0949 121 Søren Martin Mikkelsen Dovista A/S Ringkøbing
MTB 45 km 0949 118 Anders Nielsen Dovista A/S Ringkøbing
MTB 45 km 0949 119 Brian Frederiksen Dovista A/S Ringkøbing
MTB 45 km 0949 120 Poul Henning Jensen Dovista A/S Ringkøbing
115 km 1000 114 Claus Termandsen Cycling West Varde
70 km 1020 117 Ivar Danielsen Team Vorbasse Kro Fredericia
70 km 1020 115 Claus Gregersen Team Vorbasse Kro Ølgod
70 km 1020 116 Henrik “Tuden” Jørgensen Team Vorbasse Kro Vorbasse
35 km 1024 122 Samstyrken - Lene N Oksbøl Oksbøl
35 km 1024 123 Samstyrken - Lene Nielsen, Kg. Oksbøl Oksbøl
MTB 75 km 0945 128 Tommy Dan Pedersen Cykel projektet Esbjerg
MTB 75 km 0945 126 Alex Dan Larsen Cykel projektet Varde
MTB 75 km 0945 127 Marianne Smedegaard Cykel projektet Ølgod
35 km 1024 124 Samstyrken - Bente Thomsen Oksbøl Oksbøl
115 km 1006 125 Søren Aagaard Cykleklubben Horsens Brædstrup
70 km 1020 132 Per Juhl Nielsen Esbjerg Golfklub Varde
70 km 1018 129 Asger Lauridsen Esbjerg Golfklub Oksbøl
70 km 1018 131 Kurt Frank Esbjerg Golfklub Esbjerg
70 km 1018 130 Kent Frank Esbjerg Golfklub Esbjerg V
115 km 1006 133 Lavstsen Svend Grindsted Cykelmtion Grindsted
115 km 1008 134 Otto Jørgensen Cykel For Sagen Varde
115 km 1008 135 Arild Nilsen Cykel for sagen Årre
115 km 1008 136 Henning Hedeager Sørensen Varde
MTB 45 km 0947 137 Mark Danielsen Nr.Nebel IF Nørre Nebel
70 km 1020 140 John Pedersen Skjern
70 km 1020 138 Bjarne Nyborg Nielsen Skjern
70 km 1020 139 Hans Jørgen Rasmussen Skjern
35 km 1024 141 Ole Johansen Kolding
MTB 75 km 0945 143 Detlef Schramm Bremen
115 km 1006 142 Keld Eskesen Varde
MTB 45 km 0949 144 Petra Schramm Bremen
MTB 75 km 0945 146 Susanne Hykkelbjerg Fam Hykkelbjerg Petersen Viby J
MTB 75 km 0945 145 Lasse Petersen Fam Hykkelbjerg Petersen Viby J
70 km 1020 150 Flemming Høeg Jensen Hjerterytterne Esbjerg Ribe
70 km 1020 154 Jørgen Bjerregaard Hjerterytterne Esbjerg Ribe
70 km 1020 149 Anne-Grethe Biehl Hjerterytterne Esbjerg Esbjerg
70 km 1020 152 Hans Peter Fyhn Hjerterytterne Esbjerg Glejbjerg
70 km 1020 151 Hanne Ottosen Christensen Hjerterytterne Esbjerg Hemmet
70 km 1020 156 Leif Kargo Christensen Hjerterytterne Esbjerg Hemmet
115 km 1008 147 Ivan Jensen cykel for sagen Ølgod
70 km 1020 148 Anette Bertelsen Hjerterytterne Esbjerg Sønder Omme
70 km 1020 155 Jørgen Jakobsgård Hjerterytterne Esbjerg Sønder Omme
70 km 1020 157 Lis Jensen Hjerterytterne Esbjerg Ribe
70 km 1020 158 Michael Gejl Hjerterytterne Esbjerg Glejbjerg
70 km 1020 153 Helle Knudsen Hjerterytterne Esbjerg Glejbjerg
70 km 1018 159 Jakob Graungaard Nielsen Varde Cykelklub Billum
115 km 1006 160 Peter K. Hansen Grindsted Cykel Motion Grindsted
115 km 1008 161 Kim Larsen Vck Varde
70 km 1020 188 Jørn Lund Team DAHL Esbjerg Ø
115 km 1004 189 Susanne Theils Team DAHL Esbjerg V
115 km 1004 190 Poul Theils Team DAHL Esbjerg
115 km 1004 191 Dorte Larsen Team DAHL Ansager
115 km 1004 192 Claus Lauridsen Team DAHL
115 km 1004 193 Kim Damsgaard Team DAHL Esbjerg
115 km 1004 194 Bjørn Eriksen Team DAHL Esbjerg
115 km 1004 195 Jørgen S. Christensen Team DAHL Esbjerg V
115 km 1004 196 Palle Mose Thomsen Team DAHL Esbjerg V
115 km 1004 197 Mogens Werge Team DAHL Esbjerg V
115 km 1004 198 Birthe Nielsen Team DAHL Esbjerg V
115 km 1008 162 Ejgil Knudsen CykelforSagen Varde
115 km 1008 163 Poul Erik Jensen Varde
MTB 45 km 0947 164 Christian Koch Nørre Nebel
MTB 45 km 0947 165 Tommy Jepsen Bluemountain Nørre Nebel
115 km 1006 166 Kurt Hansen GrindstedCykelMotion GRINDSTED
35 km 1024 168 Poul Erik Knudsen Vrøgum auto Oksbøl
35 km 1024 167 Jacques Johansen Vrøgum auto Oksbøl
70 km 1018 171 Thomas Blok Team Scott Vejle
70 km 1018 170 Kristian Blok Team Scott Vejle
70 km 1018 169 Karsten Blok Team Scott Vejle
MTB 75 km 0945 172 Martin Kristiansen Varde Cykelklub Varde
115 km 1008 173 Torben Kloster VCK Esbjerg N
70 km 1020 178 Martin Dejgård Team Freja Skjern
70 km 1020 175 Freja Dejgård Team Freja Skjern
35 km 1024 177 Joan Dejgård Team Freja Skjern
35 km 1024 176 Jeppe Dejgård Team Freja Skjern
70 km 1020 174 Martin Corbey Grindsted Cykel Motion Oksbøl
MTB 75 km 0945 179 Jack MacDonald Steed Cycles North Vancouver
115 km 1008 180 Peder Dam Vck Varde
70 km 1020 181 Michael Lauritsen Varde cykelklub Varde
70 km 1020 182 Preben Mogensen sgi fitness Esbjerg N
115 km 1004 183 Flemming Riber Sørensen Oksbøl
115 km 1006 184 Stig Pedersen Blåvand
115 km 1006 185 Bo Klitten Kjærgård Blåvand
115 km 1008 186 Simon Hessellund Esbjerg V
70 km 1020 187 Bjarne Peitersen Brændeholdet Oksbøl
70 km 1020 199 Kjeld Iversen Hjerterytterne Esbjerg Bramming
115 km 1006 200 Bjørn Ravn Cykleklubben Horsens
115 km 1006 201 Henrik Jensen Ølgod
115 km 1004 202 Bjarne Stage Bramming
115 km 1004 204 Lasse Bech Varde
115 km 1004 203 Jakob Poulsen Varde
70 km 1020 205 Henry Nielsen Nørre Nebel
70 km 1020 206 Jette Vestergaard Pedersen Hjerterytterne Esbjerg Esbjerg N
70 km 1020 209 Nick Jessing Jessing Esbjerg V
70 km 1020 208 Johnny Jessing Jessing Esbjerg V
115 km 1000 207 Peter Holm Nielsen BCC Elite Lystrup
MTB 45 km 0947 210 Niels Borg Varde Cykelklub Varde
70 km 1020 211 Arne Sørensen SGI Esbjerg V
70 km 1020 212 Niels Larsen Privat Tarm
MTB 75 km 0945 219 Rune Ahlers Team åndenød Esbjerg Ø
MTB 45 km 0949 220 Torben Petersen Team åndenød Esbjerg V
MTB 45 km 0949 218 Peter Ahlers Team åndenød Esbjerg
70 km 1020 213 Rasmus Nørgaard Fischer Oksbøl
70 km 1020 214 Dennis willemar Fischer Oksbøl
MTB 45 km 0947 215 Kenneth Lægsgaard Sørensen Varde cykelklub Varde
MTB 75 km 0945 216 Bert Vad Hansen Varde
115 km 1008 217 Jens Erik Kristensen Varde
115 km 1006 221 Lars Houmøller Team Motion Esbjerg V
115 km 1000 222 Steffen Sillesen Oksbøl cykel team Oksbøl
115 km 1006 223 karsten buhl Esbjerg
115 km 1000 224 Peter Claussen Varde
70 km 1020 225 Niels H. Nielsen OCT Oksbøl
MTB 45 km 0949 226 Lars Pedersen Varde Cykelklub Henne
115 km 1000 227 Henrik Schmidt Varde Cykelklub Bramming
115 km 1004 228 Flemming Ahle Sgi Esbjerg V

11. august 2019

Cykelmotionsløbet Blåvandshuk Rundt

Tilmeldingsfrist: 10-08-2019, kl. 16:00

228 tilmeldte

Tidtagning og Resultater

Du kan se live-resultater og endelige resultater på vores nye resultatside.

Ønsker du at vide mere om vores tidtagningsløsning, så kontakt Martin på martin@sporti.dk. Du kan også læse mere her.