Distance Startnr Navn Alder Klub/hold
5 km Hanne Schultz 60+ år Grindsted Motion
5 km Anne Nordby 16-39 år Esbjerg atletik og motion
5 km Flemming Østergaard 50-59 år Team Sdr. Omme IF
5 km Anni Terkildsen 50-59 år Hejnsvig Runners
5 km Pernille Østergaard 16-39 år
5 km Frederik Østergaard 16-39 år Frederik Østergaard
5 km Laila Hedegaard Nielsen 40-49 år
10 km Martin Nymand 40-49 år BGL Blåbjerg gå og løbemotion
5 km Henning Saaugaard 40-49 år
10 km Brian Borg 16-39 år
10 km Kim Borg 16-39 år
5 km Jesper Madsen 40-49 år
10 km Henrik Voss Andersen 40-49 år Familien Voss Andersen
10 km Karina Voss Andersen 40-49 år Familien Voss Andersen
10 km Mikkel Voss Andersen 0-15 år Familien Voss Andersen
10 km Jakob Voss Andersen 0-15 år Familien Voss Andersen
Børneløb Felix Voss Andersen - Familien Voss Andersen
5 km Thomas Hemdorff 40-49 år
10 km Otto Bjerrum 50-59 år Grindsted motion
5 km Blåhøj Motion #1 40-49 år Blåhøj Motion
5 km Blåhøj Motion #2 40-49 år Blåhøj Motion
5 km Blåhøj Motion #3 16-39 år Blåhøj Motion
10 km Helle Grønlund 50-59 år Grindsted Motion
5 km Charlotte Sølund 40-49 år
10 km Bettina Rasmussen 16-39 år
5 km Nanna Bak 40-49 år
5 km Katja Bak 0-15 år
5 km Sigurd Bak 0-15 år
5 km Sara Bak 0-15 år
5 km Hanne Thorning Kristensen 40-49 år
10 km Leif Jørgensen 60+ år Grindsted Motion
5 km Allan Sørensen 40-49 år
10 km Allan Munk Nielsen 50-59 år Team Sdr. Omme IF
5 km Astrid Vestergaard 40-49 år
5 km Loise Mathilde Vestergaard 0-15 år
10 km Peer Jensen 60+ år
5 km Liselotte Jacobsen 50-59 år Grindsted Motion
5 km Dorthe Hansen 50-59 år Hejnsvig Runners
10 km Karsten Præstegaard 50-59 år Grindsted Motion
10 km Poul Lund Mikkelsen 60+ år Grindsted Motion
10 km Henrik T. Gandrup 40-49 år Grindsted Motion
5 km Else Bruun 60+ år Grindsted Motion
10 km Per Hansen 50-59 år Grindsted motion
5 km Sally Gasbjerg 40-49 år Grindsted motion
10 km Sabrina Søndergaard 16-39 år
5 km Lis Aalling 50-59 år Brørup Løbeklub
10 km Jan Aalling 50-59 år Brørup Løbeklub
5 km Heino Aalling 16-39 år Brørup Løbeklub
5 km Birthe Kjær Hansen 60+ år Team Sdr. Omme IF
10 km Leif Jørgensen 60+ år grindsted motion
5 km Bodil Hansen 60+ år Grindsted Motion
5 km Gitte Pedersen 50-59 år Grindsted Morion
5 km Jacob Lorentsen 16-39 år OMMELIFT
5 km Henrik Lorentsen 40-49 år OMMELIFT
5 km Leon Refshøj 60+ år OMMELIFT
10 km Johnny Kaus 40-49 år OMMELIFT
10 km Morten Møbjerg 16-39 år OMMELIFT
10 km Alex Thøgersen 40-49 år OMMELIFT
5 km Arvid Hansen 16-39 år OMMELIFT
5 km Lone Søgaard 50-59 år OMMELIFT
10 km Carsten Junker 50-59 år Grindsted Motion
10 km Keld Kristensen 50-59 år Grindsted Motion
5 km Jette Søndergaard Madsen 50-59 år Team Sdr. Omme IF
5 km Ingrid Hollænder Christensen 60+ år Team Sdr. Omme IF
5 km Johannes Christensen 60+ år Team Sdr. Omme IF
5 km Jonas Boes Larsen 16-39 år Team Sdr. Omme IF
5 km Rikke Boes Larsen 40-49 år Team Sdr. Omme IF
5 km Frank Venø 16-39 år Team Sdr. Omme IF
5 km Ea Venø 0-15 år Team Sdr. Omme IF
5 km Lisbeth Venø 40-49 år Team Sdr. Omme IF
5 km Emilie Venø 0-15 år Team Sdr. Omme IF
Børneløb Liam Venø - Team Sdr. Omme IF
5 km Susanne Hartmann 50-59 år Grindsted Motion
5 km Tina Reisenhus 16-39 år Anne&Tina
5 km Tina Reisenhus 16-39 år Anne&Tina
10 km Jens Buch 60+ år Esbjerg atletik og motion
5 km Catrine Junker 16-39 år Grindsted motion
10 km Christian Junker 16-39 år Grindsted motion
5 km Camilla Jensen 16-39 år Grindsted motion
5 km Maja Jensen 0-15 år Grindsted motion
Børneløb Mathilde Jensen - Grindsted motion
Børneløb Sebastian Jensen - Grindsted motion
5 km Lars Jensen 16-39 år
5 km Connie Junker 50-59 år Grindsted motion
5 km Laura Pedersen 60+ år
5 km Hans Hansen 60+ år Grindsted motion
5 km Leif Jensen 50-59 år Grindsted motion
5 km Brian Venø 40-49 år Billund løbeklub
10 km Jacob Venø 0-15 år Billund løbeklub
5 km Jan Olesen 16-39 år Billund Triathlon
10 km Bent Christensen 60+ år Grindsted Motion
10 km Connie Paulsen 60+ år Grindsted Motion
5 km Dennis Flugt 40-49 år
5 km Jannich Flugt 0-15 år
5 km Britt Eklund Kjær 50-59 år Grindsted Motion
5 km Anne Østergaard Lauridsen 0-15 år
5 km Bitten Volmar 16-39 år Fam. Volmar Knudsen
5 km Jimmy Knudsen 40-49 år Fam. Volmar Knudsen
5 km Line Volmar Knudsen 0-15 år Fam. Volmar Knudsen
5 km Tobias Volmar Knudsen 0-15 år Fam. Volmar Knudsen
5 km Ann Spandet 40-49 år Team Sdr. Omme IF
5 km Helle Sandgrav-Madsen 40-49 år Team Sdr. Omme IF
5 km Freja Sandgrav 0-15 år Team Sdr. Omme IF
5 km Birte Clement 60+ år Team Sdr. Omme IF
5 km Jørgen Clement 60+ år Team Sdr. Omme IF
5 km Marianne Stokholm 50-59 år Team Sdr. Omme IF
5 km Karina Kjeldsen 16-39 år Team Sdr. Omme IF
5 km Birgit Pedersen 60+ år Team Sdr. Omme IF
5 km Jørgen Højgård 50-59 år Team Sdr. Omme IF
5 km Pia Thomsen 40-49 år
5 km Trine Katborg Pedersen 40-49 år
Børneløb Alberte Katborg Pedersen -
5 km Rasmus Katborg Pedersen 0-15 år
10 km Peter Madsen 50-59 år Grindsted Motion
5 km Birthe Møller Hansen 60+ år Grindsted Motion
5 km lene Hedegaard Christensen 50-59 år Grindsted motion
5 km Dorthe Præstegaard 40-49 år Grindsted Motion
10 km Ove jensen 60+ år Grindsted Motion
5 km Johnny Gärtner 40-49 år Gärtner
5 km Charlotte Gärtner 16-39 år Gärtner
5 km Stephanie Gärtner 0-15 år Gärtner
5 km Silas Gärtner 0-15 år Gärtner
5 km Felix Gärtner 0-15 år Gärtner
Børneløb Familien Nielsen Johan - Familien Nielsen
Børneløb Familien Nielsen Christian - Familien Nielsen
10 km Familien Nielsen Jesper 16-39 år Familien Nielsen
5 km laura knudsen 0-15 år
5 km Clara Knudsen 0-15 år
5 km Erik M V Sørensen 50-59 år Brørup Løbeklub
5 km Jan Hybner-Pedersen 50-59 år Skive AM
5 km Grethe Larsen 50-59 år Skive AM
5 km Berit Riber 50-59 år Hejnsvig runners
5 km Anna Pedersen 16-39 år Hejnsvig runners
5 km Iben Pedersen 16-39 år Hejnsvig runners
5 km Finn Sørensen 50-59 år Team Hvidvin
5 km Jesper H Nielsen 50-59 år Team Hvidvin
5 km Carsten Jensen 50-59 år Team Hvidvin
5 km Niels-Jørgen Nielsen 60+ år Team Hvidvin
5 km Vivi Søgård 40-49 år Hejnsvig runners
5 km Jørgen Søgård 40-49 år Hejnsvig runners
5 km Nicolaj Gammelgaard 0-15 år
5 km Malou Thyregaard Kjeldsen 0-15 år
5 km Oliver Thyregaard Kjeldsen 0-15 år
10 km Klaus Brink Madsen 40-49 år varde løbemotion
5 km Tommy Brink Nielsen 50-59 år Applus Runners
5 km Nicolaj Dahl Starup 16-39 år Grindsted Motion
5 km Kristine Dahl Starup 16-39 år Grindsted Motion
10 km Jan Noer Baandrup 40-49 år Team Hybrid (Vand, Gær, Byg, Humle)
10 km Bjarne Noer 40-49 år Team Hybrid (Vand, Gær, Byg, Humle)
10 km Niels Erik Petersen 50-59 år Team Hybrid (Vand, Gær, Byg, Humle)
5 km Lissy Donslund 60+ år Hejnsvig Runners
5 km Lotte H. Andersen 40-49 år
10 km Anette Axelsen 16-39 år Skjern løbeklub
5 km Cecilia Dalsgaard 0-15 år Billund løbeklub

28. maj 2019

Sdr. Omme Løbet 2019 - et løb for alle

Tilmeldingsfrist: 27-05-2019, kl. 23:59

154 tilmeldte, 246 ledige pladser

Tidtagning og Resultater

Du kan se live-resultater og endelige resultater på vores nye resultatside.

Ønsker du at vide mere om vores tidtagningsløsning, så kontakt Martin på martin@sporti.dk. Du kan også læse mere her.