Gantis følshow 2020

Lørdag den 24. oktober 2020

34 tilmeldte

Gruppe Føl Far/mor Ejer By
Føl hingst Stormur fra Bjerregaarden F: Grimur fra Efsta-Seli
M: Ösk fra Lykdahl
Camilla Nymand Bjerregaard Egå
Føl hingst Sigurboði fra Stoubjerg F: Adam fra Oren
M: Skella fra Stoubjerg
Birgit Nikita Noer Silkeborg
Føl hingst Ganti fra Stoubjerg F: Adam fra Oren
M: Buska fra Stoubjerg
Birgit Nikita Noer Silkeborg
3 årig hoppe Spurning fra Frisendal F: Örn frá Efri-Gegnishólum
M: Mist fra Tranekær
Nanna Mortensen Hundslund
2 årig hoppe Dísa fra Bakkegården F: hausti fra Kagadaholi
M: Tiska fra Litlu-Sandvik
Julie og Charlotte Schjødtz Risskov
1 årig hoppe Frida fra Bakkegården F: Haukdal frá Hafsteinsstöðum
M: Tiska fra Litlu Sandvik
Charlotte og Julie Zeuthen Silkeborg
1 årig hingst Kjartan fra Moselundgård F: Abel fra Tyrevoldsdal
M: Drottning frá Litlu- Sandvík
Louise Haubro Vester Silkeborg
Føl hoppe Raudadis F: Harekur fra Eyfjørd
M: Drottning fra Eystra - Frodholti
Søren Erik Pedersen Skanderborg
Føl hingst Egill F: Harekur fra Eyfjørd
M: Eyjadis fra Eyfjørd
Søren Erik Pedersen Skanderborg
Føl hingst Hafthor F: Thor fra Torfunesi
M: Hrund fra Audsholtshjaleigu
Søren Erik Pedersen Skanderborg
1 årig hoppe Valla fra Kalfsstødum F: Thrainn fra Flagbjarnarholti
M: Hrund fra Audsholtshjaleigu
Søren Erik Pedersen Skanderborg
Føl hoppe Margrét fra Skovbækken F: Héðinn frá Feti
M: Þórdís fra Krafla
Anne Kirstine Bach Jensen Malling
1 årig hoppe Sólrún fra Haarbygaard F: Hnokki frá Fellskoti
M: Rakel fra Dommerhuset
Stine Sandahl Skanderborg
2 årig hoppe Rán fra Haarbygaard F: Grímur fra Gavnholt
M: Rák frá Akranesi
Stine Sandahl Skanderborg
1 årig hingst Marius fra Moselundgård F: Garpur fra Højgården
M: Dikta fra Moselundgård
bodil nyholm Silkeborg
Føl hoppe Diskódis fra Gjermose F: Adam fra Oren
M: Sæfa fra Gjermose
Maria Sund Silkeborg
1 årig hingst Gríslinger fra Gjermose F: Hrímfaxi fra Tøndborg
M: Folda fra Plafsvöllum
Maria Sund Silkeborg
3 årig hingst Pegasus fra Engvang F: Magnus fra Moselundgård
M: Rán frá Grund
Klavs Friberg Brande
3 årig hoppe Hlín vom Hirschlag F: Teigur vom Kronshof
M: Harpa frá Stekkjardal
Freija Thye Silkeborg
Føl hoppe Elfa-Fagra fra Hirschlag F: Grímur frá Efsta-Seli
M: Elfa-Freyja vom Fürstenbrunn
Freija Thye Silkeborg
Føl hoppe Fína fra Katrinelund F: Jón fra Tyrevoldsdal
M: Völva fra Jyske Ås
Kira Nissen Horsens
3 årig hoppe Raketta fra Bredahl F: Ágústínus frá Melaleiti
M: Krafla fra Valbjørn
Anne Bredahl Rasmussen Bording
1 årig hoppe Ljòma fra Aros F: Klettur frá Hvammi
M: Hátið fra Klosterheden
Alberte Jønsby Tranbjerg J
2 årig hoppe Skvísa fra Bredahl F: Hraunar frá Vatnsleysu
M: Sif frá Vatnsleysu
Anne Bredahl Rasmussen Bording
1 årig hoppe Ófeig fra Nomislyst F: Atgeit fra Tokastodum
M: Askja fra Theager
Sophia Dixen Ry
1 årig hingst Garpur fra Limfjorden F: Grani fra Torfunesi
M: Súla fra Dalvík
Diana Tornbjerg Hansen Vejle
1 årig hingst Gjafar fra Skovvang Islandsheste F: Gustur fra Raudalæk
M: Askja fra Riisgård
Hanne Berninger Hadsten
Føl hingst Ónar fra Sølehøjgård F: Adam fra Oren
M: Folda fra Olafsvollum
Reni Hvam Nielsen Hadsten
Føl hingst Prestur fra Gavnholt F: Grimur fra Efsti-Seli
M: Prinsessa II fra Katulabo
Stald Gavnholt Silkeborg
Føl hoppe Hátid fra Gavnholt F: Haukdal frá Hafsteinsstöðum
M: Hrine fra Hoftuni
Stald Gavnholt Silkeborg
1 årig hingst Gjafar fra Moselundgård F: Eiðfaxi fra Spangshuse
M: Dögg fra Guldbækgaard
Christina Brask Silkeborg
Føl hoppe Sinfónia fra Tøndborg F: Völur fra Gedehøjgård
M: Tónlist fra Lykkesminde
Bente Sund Silkeborg
Føl hingst Hektor fra Tøndborg F: Ísak frá Oddhóli
M: Frá fra Tøndborg
Bente Sund Silkeborg
1 årig hingst Fákur fra Vastrup F: Gleipnir fra Moselundgaard
M: Pandra fra Vinkærgård
Karin Fisker Silkeborg