Distance Starttid Startnr Navn Klub/hold By
75 km 1015 1 Kai Arnesen Oppsal frikrans Oslo
200 km 0730 2 Anni Warming Aalborg
140 km 0900 3 Anette Jakobsen ABC Brønshøj
140 km 0900 4 Ulrik Nielsen ABC Brønshøj
140 km 0900 5 Frode Kirstejn Hovalt Svenstrup J
75 km 1015 6 jan Skarra Oslo Oslo
75 km 1015 7 Søren Jensen Løgstør
75 km 1015 8 Hanne Sadolin Aars
140 km 0905 9 Mogens Primdahl Vestergaard Jensen Nibe
75 km 1015 11 Kjell Roger Myrstad Risør ck Risør
75 km 1015 10 Arne Hansen Risør ck Risør
75 km 1030 13 Simon Anthes Nørresundby
75 km 1030 12 Jennetté Anthes Nørresundby
140 km 0900 14 Thomas Stokbro Petri Hjørring
140 km 0900 16 Lone Broe Christiansen Læsø
140 km 0900 15 Anni Greisik Rulle Læsø
140 km 0900 18 TIINA KIRKEGAARG MOTIONSFELTET Århus C
140 km 0900 17 Henrik secher MOTIONSFELTET Århus C
200 km 0730 19 Peter Pindborg Grøn Cykel Motion Biersted Aabybro
75 km 1015 20 Svein Arne Ufs Skarphedin Bø i Telemark
75 km 1015 21 Harry Skogli Gvarv
75 km 1015 22 Nils Torbjørn Våer Skarphedin Gvarv
75 km 1015 23 lars lund Storvorde
200 km 0740 24 Noa Björkman Bylund göteborg
200 km 0740 25 Paul Björkman Gothenburg, Sweden
200 km 0730 26 Henrik Winther Vejle cykel motion Vejle Øst
200 km 0730 27 Rune Glerup Brønshøj
200 km 0730 28 Jens Würtz Aalborg SV
140 km 0900 29 Kent Inge Bronkebakken Oppsal frikrans Oslo
140 km 0900 30 Marius Bjelke Oppsal frikrans Oslo
140 km 0920 31 jens peter møller saltumtrim Saltum
140 km 0900 32 Aksel Nielsen AKIF Svenstrup J
75 km 1015 33 Jan Olsen Nørresundby
140 km 0900 40 Susanne Vangsted HP Byg A/S Aalborg Øst
140 km 0900 37 Martin Eske Jensen HP Byg A/S Aalborg Øst
140 km 0900 41 Tinna Romanius Poulsen HP Byg A/S Aalborg Øst
140 km 0900 38 Ole Bak Sørensen HP Byg A/S Aalborg Øst
140 km 0900 39 Per Norup HP Byg A/S Aalborg Øst
140 km 0900 35 Gitte Svendsen HP Byg A/S Aalborg Øst
140 km 0900 34 Bent Svendsen HP Byg A/S Aalborg Øst
140 km 0900 36 Jan Andersen HP Byg A/S Aalborg Øst
200 km 0735 43 Daniel Grønne Jensen Århus N
200 km 0735 42 Bjarne Jensen Hinnerup
75 km 1015 44 Henning Bjerggaard Hjørring
75 km 1015 45 Jesper Christensen Hjørring
140 km 0900 47 Karen Thorndahl Vinbjerggederne Klampenborg
140 km 0900 46 Jens Erik Thorndahl Vinbjerggederne Klampenborg
140 km 0900 48 Kresten Thorndahl Vinbjerggederne Klampenborg
200 km 0740 52 Kent Poulsen AASK CYCLING Aalborg
200 km 0740 53 Per Kyneb AASK CYCLING Nørresundby
200 km 0740 49 Christopher Bøgh Andersen AASK CYCLING Vodskov
200 km 0740 51 Jan Vestergaard AASK CYCLING Vodskov
200 km 0740 50 Claus Kjær Nielsen AASK CYCLING Vodskov
200 km 0740 54 Søren Kjær Nielsen AASK CYCLING Vodskov
75 km 1015 55 Jens Peter Skriver Team SSC Løgstør
140 km 0900 56 Morten Sejrsbøl Munk Jensen HP Byg A/S Aalborg Øst
75 km 1015 57 dennis pragler Aalborg Øst
75 km 1020 58 Allan Noll Motionscykelklubben Himmerland Aalborg SØ
75 km 1020 59 Daniel Noll Motionscykelklubben Himmerland Aalborg
200 km 0730 60 Riis Andreas Aalborg Cykelring Motion Aalborg
140 km 0905 61 Anders Larsen Aalborg
200 km 0740 63 Hans Jacobsen Vodskov
140 km 0905 62 Christian Elbro Aalborg Øst
140 km 0915 64 Peter Guldborg BMC Svenstrup J
140 km 0930 65 jesper stenvald pedersen Dronninglund
140 km 0900 66 Jakob Mejlby Andersen Vodskov
75 km RIDERS 1040 67 Leif Bergmann København Ø
140 km 0900 68 Tommy Andreasen Hjallerup
200 km 0735 69 Morten Holk MTM Sulsted
200 km 0730 70 Lars Faber Risskov

15. juni 2019

Nordjylland Rundt 2019

Tilmeldingsfrist: 13-06-2019, kl. 23:59

70 tilmeldte

Tidtagning og Resultater

Du kan se live-resultater og endelige resultater på vores nye resultatside.

Ønsker du at vide mere om vores tidtagningsløsning, så kontakt Martin på martin@sporti.dk. Du kan også læse mere her.